Taloyhtiön osakas:

Syökö asuntosijoittaja sinunkin aamumurojasi?
4114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä syö vaikka asunkin 50-luvun talossa. yläpuolella jo kolmas vuokralainen menossa kahdessa vuodessa ja meno on kuin sirkusteltassa.
Hampaaton, lepsu isännöitsijä ja hallitus eivät tee mitään yöllisille mekastuksille, vaikka yhtiöjärjestyksessä hiljaisuusaika klo 22-07.
Asuntosijoittajat ovat hyväksymässä kaikenlaisia kalliiksi tulevia remontteja messevien vuokratulojensa ja verovähennystensä turvin.

Äänestä

Asuntosijoittajat ovat taloyhtiön syöpä.

Äänestä

Ennemminkin ksee muroihin.

Äänestä

Niin no, meidän paikkakunnalla ei nouse uusia taloja jos asuntosijoittajat eivät kiinnostu.
Mulla ei ole kahteen vuoteen vaihtunut vuokralaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syökö asuntosijoittaja sinunkin aamumurojasi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu