Avoin kirje Riikka Purralle

Hyvä Riikka,

Älä ajattele.

Jos ajattelet, älä puhu.

Jos ajattelet ja puhut, älä kirjoita.

Jos ajattelet, puhut ja kirjoitat, niin älä ainakaan allekirjoita.

Jos ajattelet, puhut, kirjoitat sekä allekirjoitat, niin älä sitten ihmettele.
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Parempi olisi erota.

Äänestä

Nyt Iissä vaimonsa omaishoitajana toiminut 80v mies tehnyt itsemurhan ajamalla sillan kivipäätyyn. kun omat voimat loppuneet,ajatuksena oli että,vaimo pääsee hoitokotiin kun häntä ei ole enään.alkaa hoivatyöhön kohdistuvat leikkaukset olemaan liikaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvä Riikka,

Älä ajattele.

Jos ajattelet, älä puhu.

Jos ajattelet ja puhut, älä kirjoita.

Jos ajattelet, puhut ja kirjoitat, niin älä ainakaan allekirjoita.

Jos ajattelet, puhut, kirjoitat sekä allekirjoitat, niin älä sitten ihmettele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu