N*******i pesee kasvojaan, muttei valkene ollenkaan

Näin opetettiin kansakoulussa. Silloin suomalaiset halusivat olla suomalaisia eivätkä multikultteja.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta sitten visvasemmisto keksi, että tehdään suomesta kaikkien maa, mutte suomalaisten kotia.

Äänestä

Niinpä, nyt jokaiselle on täysin selvää, että Suomessa on menossa väestönvaihto, joka kiihtyy vuosi vuodelta.
Koskaan ei olisi uskonut, että täestönvaihtoa ajavat kiivaimmin pohjalaiset. Vaasalaiset järjestivät asiansa puolesta mielenosoituksen Vasa för all = Vaasa kaikkia varten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin opetettiin kansakoulussa. Silloin suomalaiset halusivat olla suomalaisia eivätkä multikultteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu