"et tarvitse rahaa, jos vähän kosket"

Anonyymi-ap

https://twitter.com/GranlundSamppa/status/1679366689287274498?s=20

"et tarvitse rahaa, jos vähän kosket"

Sain aamulla viestin ulkomaalaiselta kaverilta, joka on huolissaan siitä miten tälläinen leimaa kaikki maahanmuuttajat. Toivonkin, ettei yleistetä, koska Suomeen on tullut loistotyyppejä ja näitä vähemmän loistavia, joille voisi näyttää ovea

12

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maahanmuuttajista sen verran, että poikamiehiä tänne ei tarvittaisi, ne pilaa muidenkin maineen, harvemmin aviossa olevat raiskaavat jne

      • Anonyymi

        Kauniita naisia tarvittaisiin, eikä rumia miehiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kauniita naisia tarvittaisiin, eikä rumia miehiä.

        Joo, kyllä persjalkaisten äreiden suomalaisten siiderivalaiden sijaan mielellään katselisi thai kaunottaria, muslimiakat menee samaan kategoriaan suominaisten kanssa, eli no fucking way.


    • Anonyymi

      Ei ole näkynyt ainuttakaan loistotyyppiä vielä.

      • Anonyymi

        Ei niitä ole tänne tullutkaan.


    • Anonyymi

      Mikä tuossa oli laitonta? Ei mikään, paisi kunnianloukkaus saattaisi olla korkeintaan. Riippuu vähän miten seksitarjous on esitetty. Seksin myyminen ja ostaminen ei ole laitonta, päinvastoin hyvää oheisbisnestä, jos siitä maksetaan vain asiallisesti verot.

      Sukupuoliyhteyksiä on tapahtunut kerrostalon rapussakin postinkantajan ja kotiin tulleen asukkaan välillä. Myöhemmin naista kadutti ja hän teki rikosilmoituksen. Oikeus totesi, että vapaaehtoinen sukupuoliyhteys rapussa postinkantajan ja asukkaan välillä on harvinaista, muttei mahdotonta.

      ”Syytteestä vapautetun miehen oli väitetty raiskanneen humalaisen naisen rappukäytävässä. KKO:n mukaan ”pelkkää estojen löystymistä alkoholin vaikutuksesta ei voida pitää lainkohdassa tarkoitettuna puolustuskyvyttömyyttä osoittavana tilana”.”

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006241810.html

      • Anonyymi

        Tuloverolain (1535/1992) 29 §:n mukaan veronalaista tuloa ovat verovelvollisen rahana tai rahanarvoisena etuutena saamat tulot. Sen vuoksi sinunkin pitää maksaa verot keräämistäsi pullo- ja tölkkituloista.


    • Anonyymi

      Syytäkin viriilien maahanmuuttajien korvata kantasuomalaiset ruunat taksin ratissa. Saadaan huolestuttavan alhaiseksi painunut syntyvyys käännetyksi parempaan suuntaan:
      Joka neljännen suomalaismiehen sperma on niin kehnoa, että sillä on hyvin hankalaa tai mahdotonta saada lapsia. ”Kannattaahan tästä ilmiöstä vähän olla huolissaan.”
      https://www.hs.fi/visio/art-2000008871481.html?share=747420e04548eb1f096576f8b99a2114
      Uutta verta remmeihin, sanoi sahanomistaja.

      • Anonyymi

        … ja wäkevämpää hiekkamaiden siementä siiderivalaiden hulpioihin…;)


    • Anonyymi

      Ja näitä vähemmän loistavia on pesiytynyt taksialalle huomattava määrä.

      • Anonyymi

        Syy omasta maasta poistumiseen on rikollisuus ja vankilan välttäminen. Se onnistuu lähtemällä toiseen maahan tekaistulla nimellä.


    • Anonyymi

      Loistotyypit on hyvin piilotettu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      148
      4173
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      70
      3880
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3104
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      123
      2718
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      182
      2423
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      33
      1650
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      55
      1470
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1312
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      114
      1113
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1110
    Aihe