Mikä on oikea tapa puhdistaa hammaslangalla, ennen pesua vai pesun jälkeen, vai "välivaiheessa"?
Hammaslanka
OralB
3449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ennen harjausta minä sen teen. Tai välissä sikäli, että jos on enempi tavaraa suussa niin saatan surautella ne pois ennen flossausta.
Olen myös miettinyt mikä olisi paras ajankohta lankauksee.Luulisin,että pääasia on,että se yleensäkin tehdään.Nyt on muuten tullut apteekkeihin tosi kätsyjä kertakäyttöhammaslankoja,joissa on varsi mukana.Olen itse käyttänyt niitä pariinkin otteseen.
Hammaslankaa suositellaan käytettävän ennen hampaiden harjausta, koska harjauksella saadaan sitten pois se plakki mikä hammasväleistä on tullut. Lankaa suositellaan käytettävän kerran päivässä. Uudet varrelliset hammaslankaimet helpottaa hommaa huomattavasti, koska niillä pääsee helposti myös takahampaiden väleihin.