500 päivää sotaa

Eiköhän jokainen venäläinen jo tajua, hyökkäys Ukrainaan oli järjetöntä imperialismia.

Heidän pitäisi jo puuttua asiaan.
381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aloittajan toiveet valuvat jälleen hiekkaan, eivät ne venäläiset ymmärrä, ne kun eivät haluakaan "ymmärtää" jostain pienestä rajakahakasta sen enempää.

Äänestä

Kyllä venäläinen on nähnyt mitä tapahtuu jo pitkään.

Pravda on taas löytänyt paikkansa wc-paperina ja mustassa pörssissä saa emboa vain max. 1/2 arkkia 500 ruplalla.

Äänestä

Miten? Kuvitteletko että tavallisella venäläisellä on vaikutus mahdollisuuksia? Se on pidettävä turpansa kiinni tai sinut hakataan, kuulustellaan, hakataan ja kuulustellaan. Lopuksi makaat vankilan lattialla, valtion vihollisena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eiköhän jokainen venäläinen jo tajua, hyökkäys Ukrainaan oli järjetöntä imperialismia.

Heidän pitäisi jo puuttua asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu