108 088 15.7.2023

Eroa Riikka valtionvarainministetin tehtävistä ja hanki apua tuohon muukalaisvihaasi!
10238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Juu. Kannattaisi erota hyvän sään aikana.

Äänestä
  • Tuollainen mörkö teki esityksen

    Äänestä

Tämän näköinen on se äärivasemmistolainen sankari, joka tuon Purra-addressin sanoo laittaneensa nettiin.
https://aijaa.com/AKVp1s

Mies käyttää itsetään nimeä Aaro Tamminen, ja piiloutuu lierihatun ja peruukin alle. Nenärengas ja epäsiisti olemus paljastaa, että tämä heppu ei ole töissä, eikä aio koko ikänsä aikana tehdäkään töitä.

Tyypillinen vasemmistoliiton kannattaja. Makaa kotona uuninpankolla, ja odottaa että Valtiovalta alkaa maksaa hänelle ja kaikille muillekin 2300 €/kk suuruista Kansalaispalkkaa,

Tälle kansalaispalkan toiveelle tuli 4 vuoden tauko, kun porvarihallitus otti maan johtoonsa. Aaro tullaan hakemaan loukostansa esille, ja laitetaan johonkin kivaan. pienipalkkaiseen duuniin.

Äänestä
  • – Eihän hän osannut edes laittaa ruokaa. Jatkuvasti joutui korjaamaan hänen sotkujaan. Alle kuukauden hän oli täällä, kunnes pistin pihalle, nainen kertoo.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    – Eihän hän osannut edes laittaa ruokaa. Jatkuvasti joutui korjaamaan hänen sotkujaan. Alle kuukauden hän oli täällä, kunnes pistin pihalle, nainen kertoo.

    jhuik

    Äänestä

Elokapinalliset istuu tietokoneidensa edessä ja tehtailee uusia sähköposti osoitteita addressit.comiin. Parempi sekin kuin istuskelisivat Mannerheimintietä tukkimassa.

Äänestä
  • Menisivät vaan äkkiä Mannerheimintielle. Viimeksi poliisilta meni alle 2 h aikaa, kun kaikki elokapinalliset oli nosteltu pikkubusseihin, ja viety Espoon ja Vantaan vankiselleihin.

    Äänestä

Ihan sama.
Purra on se pahis tässä jutussa. Rasistista ei ole maan asioita hoitamaan Mesimäyrä ei piittaa paskaakaan Suomen kansasta.

Tykkää hillotolpasta.

Äänestä

Purralla on jäänkylmä habitus. Onko persuissa ihmisiä, jotka olisivat valmiita hoitamaan maan asioita? Ei rasisteja.kiitos!

Äänestä

Siis vasurit aktivoituneet, hohhoijaa ja sitten nää spedet vetoaa, että Suomen kansa....just joo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eroa Riikka valtionvarainministetin tehtävistä ja hanki apua tuohon muukalaisvihaasi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu