Heippa! Olen pohjalaissyntyinen Tampereen yliopistossa opiskeleva hallat ry -opiskelija.
Onko kertoa juoruja kunnanhallinnosta? Havittelen Ilmajoen kunnanjohtajan paikkaa.
CV:ni
Syntynyt Isoojoella
Staabi ry:n hallituksessa ja Hallat ry:ssä, internetpakottaja ja varainhoitaja (kunnianimi Hallapakottaja)
Ruohonleikkuuta
Akateemista opiskelua
Salessa inventaarioissa
Lempäälän kunnassa harkka
Suositelkaa minua!
Ilmajoen kuntaan töihin
14
924
Vastaukset
- Anonyymi
Ja sivuaineena kansainvälistä politiikkaa ja filosofiaa ja julkista talousjohtamista!
- Anonyymi
Selvää talousjohtaja ainesta. Ilman muuta voidaan suositella. Vielä kun olisi taksari kokemusta, niin pääsisit heti kesäsomettajan varahenkilön tuuraajan kolmannelle varasijalle.
- Anonyymi
Tuolla CV: Lla pääsöö jo persuissa helposti ministeriksi, ota yhteyttä Halla-ahoon, niillä voi tulla taas syksyllä paikka auki.
- Anonyymi
En usko. Ensin pitäisi saada vaaleissa kannatusta ja päästä eduskuntaan. Ei ole onnistunut ihan mitättömyyksiltä.
Toiseksi tuolla CV:llä pääsee kuntaan vaikka mihin tehtävän jos omaa keskustapuolueen jäsenkirjan. Se pätevöittää?
- Anonyymi
Ei pääse ilmajoelle töihin kun ei ole ilmajokinen.
- Anonyymi
Et maininnut alkoholinkäytöstäsi lainkaan? Meillä kun on tapana ollut, että kunnanjohtaja näyttää tällä Kepulandi..., eiku nykyisessä Persulandiassa esimerkkiä, kuinka päivän päätökset nuijitaan tehokkaasti pöhnässä.
- Anonyymi
Onneksi Perussuomalaiset hoiti sen juopon pois virasta, nyt on raitis kunnanjohtaja ja ystävyyskuntamatkatkin ollaan selvinpäin.
Seppo kertoi että olisi vieläkin kunnanjohtajana jos hanu ei olisi politiikassa. Mene ja tiedä? - Anonyymi
Ihmettelen miten PS teki sen, että kunnanjohtajaksi tuli haastateltavien ulkopuolelta musta hevonen. Peli oli pelattu keskustan Sanna-Maijalle, mutta sitten tapahtui jotain uskomatonta. Laskettiinko äänet oikein?
- Anonyymi
Jos on kepulijäsenkortti, niin tervetuloa!
- Anonyymi
Tärkein kysymys kuuluu onko suvus kepua kolmes alenevas polves
- Anonyymi
Kun pääset kuntaan töihin, niin palkka alkaa juosta, eikä mitään tarvitse tehdä. Onnea!
- Anonyymi
Paha saa palkkansa
HYvälle ei anneta edes tilinauhaa
- Anonyymi
Älä vain mee takasi!!possujokiset osaa muutakuin bsil ja asema 67 päästää peräilmaa kilpaa!!
- Anonyymi
Sellaanen juoru olis notta ilmajoella on kunnanjohtaja tällä hetkellä. Jos havittelet hänen paikkaansa, joudut odottelemaan määrittelemättömän ajan. Sen aikaa kannattaa pysyä pois suomi24 palstoilta ja tehdä oikeita töitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745129Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025941SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229687Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369041Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla808445Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri566068