Bi-seksuaalisuus on oikein.

Saat itse päättää mitä milloinkin haluat.
Kukaan ei rankaise sinua henkimaailmasta.
27564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Valinnanvaraa se ainakin kasvattaa.

Äänestä
  • Jumala vihaa homoja kuten heterotkin vallan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Jumala vihaa homoja kuten heterotkin vallan.

    Jos Jumala on olemassa, niin minä vihaan jumalaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jos Jumala on olemassa, niin minä vihaan jumalaa!

    Jumala on voimakkaampi kuin suvakki? isäsi.
    Taivaan isämme🙏

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jos Jumala on olemassa, niin minä vihaan jumalaa!

    Jos Jumala on olemassa, niin minä vihaan jumalaa!

    Älä vihaa Isää,luojaamme,sillä hän Rakastaa sinua kaikessa.
    Onhan se vaikea ihmisten hyväksyä mutta minä ymmärrän sanan RAKKAUS ja se on totta!
    Kyllä Isä Rakastaa sinua,koska hän on luonut sinut ja minut.
    (vaikka itse olen hieman konservatiivinen mutta Rakkaus on SUURIN silti).
    Kyllä aito Rakkaus voittaa kaiken !

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Jumala on voimakkaampi kuin suvakki? isäsi.
    Taivaan isämme🙏

    Jumala on voimakkaampi kuin suvakki? isäsi.
    Taivaan isämme🙏

    Sinä,et ymmärrä Rakkautta..valitettavasti.
    Rakkaus on ..

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Jumala on voimakkaampi kuin suvakki? isäsi.
    Taivaan isämme🙏

    Sinä,et ymmärrä Rakkautta..valitettavasti.
    Rakkaus on ..

    Isän poika?

    Äänestä

🤮 hyi vittu minä en voi päättää, älkää käsittäkö väärin !
bi seksuaaleista ne homot syntyy 🤔 sillä puhtaat heterot ei niitä synnytä

Äänestä
  • 😂😂😂😂😂😂😂😂 Näitä on niin hauska lukea, kun millään kommentilla ei ole oikeasti mitään vitun väliä mihinkään. On heteroita, on bi On homoja on vaikka ja mitä. Mutta mitä vitun väliä sillä on, kaikki kuollaan kuitenkin joskus ja se oli siinä niin nauttikaa elämästä. Tehkää syntiä, nussikaa ketä kerkeätte 😁 uskovat uskokaa, se on hyvä teille. Elämä on lyhyt......

    Äänestä

  • "minä en voi päättää, älkää käsittäkö väärin"

    Onkin hyvä pysyä kaikkiruokaisena. Jos Jumala olisi halunnut ihmisen sekstailemaan vain yhdenlaisten kanssa, niin se olisi asian kyllä osannut hoitaa.

    Äänestä

  • Aamen, halleluja 🙏

    Äänestä

  • Ahaa

    Kaikki lapsesi heteroita aikuisena?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ahaa

    Kaikki lapsesi heteroita aikuisena?

    jos en olisi vahingossa johonkin puolilepakkoon seonnut 🤣
    itseasiassa sellainen riski on olemassa 🤔

    Äänestä

Miten määrittelet oikean ? Omalla halullasiko.

Äänestä
  • Raamatun beibi, Raamatun sanoin.

    Äänestä

Käynti 11.7.2023

Omakanta näyttää Kanta-palveluihin tallennetut terveystiedot terveydenhuollon käynneistäsi. Tiedot tallennetaan Kanta-palveluihin viiveellä. Jos käynnin tietoja ei näy kohtuullisen ajan kuluessa, voit ottaa yhteyttä sinua hoitaneeseen lääkäriin tai yksikköön.

Ajankohta 11.7.2023

Palveluyksikkö Päijät-Hämeen hyvinvointialue

Diagnoosit

G25.2 Muu vapina

Laboratoriotutkimukset

Potilaskertomus

YLEISLÄÄKETIEDE

Lääkäri

PH Hyvinvointialue, Lahden sote-keskus

11.7.2023

Hoidon arviointi

Tulosyy

Kuvaus; Lepovapina

Esitiedot (anamneesi)

Kuvaus;

38v mies. Migreeni, johon Imigran. Vapinaoireistosta, joka ensisijaisesti TULES -peräisenä pidetty. Alkotaustaa 5v radalla, sen aikana alkoholikouristuskohtauksia 3-4 kertaa, mutta nyt ollut pidempään kuivilla 2 vuoden ajan, ei käytä päihdettä nyt.

Vapina alkuun ilmaantunut lähinnä levossa pään seudulla, mutta nyt vapina on voimistunut ja tulee myös käsiin ja vartaloon etenkin illalla nukkumaan menossa. Ajoittain kertoo stressin yhteydessä oireistoon liittyvän myös paniikkikohtaukselta tuntuvaa oireistoa.

Vapinaa kuvaa aiemmin hienojakoisempana tärinänä olleen mutta nyt muistuttaa kohtauksen yhteydessä heilumista. Tulee aaltoillen ja ohittuu sitten itsellään. Jos keskittyy, niin oire saa hallintaan. Muistissa ei poikkeavaa

Äänestä
  • Herätyskokouksissa tokenee helpommin. 🤤

    Äänestä

onko noin?

Äänestä

LoL. Ihanko oikeasti jotain Jumalaa kiinnostaa, mitä joku tekee makuuhuoneessa ja kenen kanssa? On siinä kaikkivaltiaalla perverssi halu seurata kuka tuikkii ketäkin ja miten.

Äänestä

https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000009531670.html

Kulttuuri|Musiikki

Nosh A Lody vaihtoi jalka­pallon viihde­bisnekseen ja tahtoo nyt määritellä, miltä Suomi näyttää ja tuntuu.

Entinen jalkapalloilija Nosh A Lody jätti urheilun ja siirtyi musiikki- ja mediabisnekseen. Nyt hän haluaa määrittää, miltä Suomi näyttää, tuntuu ja kuulostaa tulevaisuudessa.

Hänen uusin projektinsa on kulttuuriin ja managerointiin keskittyvä monimediayhtiö ja luova studio Marmori Entertainment. .

Äänestä

Eikös nämä seksuaaliasiat ole muutenkin jokaisen oma asia ja päätettävissä. Niin kauan kun kenellekään ei tehdä pahaa eikä rikota lakia voi tehdä vapaasti mitä haluaa.

Äänestä
  • Taas olet kuitenkin niistä puhumassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Taas olet kuitenkin niistä puhumassa.

    Ei ollenkaan kunhan totesin. Pane puolestani vaikka kuparipannuja mutta älä odota muiden samasta innostuvan.

    Äänestä

Siksi oletkin luterilainen mistä erosin.Teidän tie on turmetu uskossa täysin kuten katolilaisuus.
Tässä alkaa näkyä kuka on mitäkin ja kuka selviää.
Porttohuora eläminen,saatte tehdä mutta mitä on kirjoittettu sitä ette voi muuttaa vaikka olisit bi tai mikä vaan.
Kaikki muuttuu raskaamaksi,tulee lgbth,bi,gay tai mitä onkaan.
Kukaan ei rankaise,olen varma mutta js haluat tehdä Isän kirjaa vastaan,niin ota vastuu.
Aina ajattelen kuitenkin asiaa RAKKAUS !
Jos se on en minä ole sitä tuomitseva,sillä Rakkaus on parasta !

Äänestä
  • Kamalat seksuaali ongelmat sinulla 🥹toivottavasti löydät rauhan.

    Äänestä

  • Luther vihasi juutalaisia julmetusti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saat itse päättää mitä milloinkin haluat.
Kukaan ei rankaise sinua henkimaailmasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu