Kansalaisuuskoe

"Emme jää ainoaksi löperöitä sääntöjä toteuttavaksi maaksi pohjoiseen" sanoo sisäministeri Rantanen. Huhujen mukaan kansalaisuuden saaminen edellyttää jatkossa perussuomalaisten kannatusta.
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rantanen kannattaa vahvasti väestönvaihtoteoriaa, joten oikein sopiva sisäministeriksi.

Äänestä

Persut voisivat näyttää esimerkkiä suorittamalla koe.

Tirsk.

Persuilta evättäisiin kansalaisuus.

Tirsk.

😃

Äänestä
  • Persuilta pitäisi evätä kansalaisuus muutenkin. Sen verran aiheuttavat myötähäpeää. Tosin eivät itse tajua asiaa.

    Äänestä

Suomalaiset ensin. Hyvä Mari

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Emme jää ainoaksi löperöitä sääntöjä toteuttavaksi maaksi pohjoiseen" sanoo sisäministeri Rantanen. Huhujen mukaan kansalaisuuden saaminen edellyttää jatkossa perussuomalaisten kannatusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu