Kuinka moni heistä oli monistanut itsensä ja osallistui moneen kertaan? Oliko kuinka paljon robotteja joukossa. Hehheh, kertokaapa Purran ja hallituksen kannattajat.
Aika hyvin saivat yksityiset miekkarin järjestäjät jengiä liikkelle ihan ex tempore, lyhyellä varoitusajalla. Parituhatta oli ilmoittanut somessa tulevansa paikalle, tulikin 5000. Vaikka edes minä en ollut siellä.
Aika hyvin saivat yksityiset miekkarin järjestäjät jengiä liikkelle ihan ex tempore, lyhyellä varoitusajalla. Parituhatta oli ilmoittanut somessa tulevansa paikalle, tulikin 5000. Vaikka edes minä en ollut siellä.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kyllähän Suomessa on kehuttu olevan jopa puoli miljoonaa työtöntä.
Miksei maailman vaarallisimman aatteen vastaisia miekkareita järjestetä. Se on vasemmistoaate. Erittäin rasistinen aate sadan miljoonan ihmisen kuolema tilillään?
Natsismi on myös ollut vaarallinen, mutta ei enää. Sitä systeemiä ei yksinkertaisesti voida enää pystyttää vaikka punaiset kuinka valheen voimalla pelottelee.
Tämä maa on niin kyllästetty kulttuurimarxilaisilla asioilla ja arvoilla ihmisillä että natsismi ei yksinkertaisesti ole mahdollista.
Valtion joka kolkkaan on punainen aate soluttautunut. Media, kulttuurielämä, koululaitos, yliopisto, kunnallispolitiikka, päättäjät valtaosin, sairaalat, ja niin edelleen. Natsismi on kuopattu tässä maassa. Erittäin hyvä mutta tuo maailman vaarallisin aate joutaisi myös kuopata.
Tämä rasismiöyhötys on jotain käsittämätöntä. Sillä tuhotaan maa.
Kannattaisi opetella länsimaisen vasemmistolaisuuden ja totalitarismin ero, mutta eipä muuten tuota samaa voisi jankatakaan.
Kun enää ei saisi mitään kritisoida etteikö se olisi rasismia muka, niin sitten saa kaikki paha vaan tapahtua maassa. Maahanmuutto saa olla rajatonta ja tämä on se tuho maalle. Kun mitään mitä vihervassut tekee, ei saa kritisoida, sen on tuho.
Millä me elätämme miljoonat tulijat. Voisiko joku ystävällisesti vastata?
Kuinka taataan turvallisuus siinä tilanteessa? Kun nyt jo jengit järkyttää turvallisuutta Hesassa, kuinka he järkyttää kun maassa on kymmenkertainen määrä ukkoja tulevaisuudessa? Tai vielä enemmän.
Ei tartte. Se on ihan samaa paskaa.
Yksikään vasuri ei vastusta totalitarismia. Hyvin harva voi tosin niin tehdä. Mutta yleisesti he kannattavat eurostoliiton syventämistä kommunistiseksi liittovaltioksi eli totalitarismiksi.
Onkin tutkittu Helsingin yliopistossa että vasemmistoaate ajaa totalitarismia.
Sama laitos on tutkinut että vasemmistoaate on hyvin läheistä sukua natsismin kanssa.
Niitä yhdistää antisemitismi ja totalitarismi.
Minä en tiedä mihin tämä sosialismi menee eurostoliitossa, syveneekö se täydelliseen totalitarismiin vai ei. Elkeet ovat vahvat että syvenee.
Johan se meinasi sosialisoida metsät kun vaati ennallistamista mahdollisimman laajalti. Onneksi saivat tolkkua tähän ennallistamishulluuteen. Ennallistaminen jatkuu lievänä, vain Natura-kohteita käsittävänä.
No mun nähdäkseni sitä eroa ei juurikaan ole. Koska länsi-kommarit ajaa ihan samoja asioita kuin käärmettä piippuun mitä jo totalitarismi-kommarit aikanaan.
Keksisitte jo jotain omaa ja uuttakin!? Toi old-school kommarius on jo niin nähty, ja huonoksi todettu.
Suosittelisinkin et aloitatte neo-kommunisminne uudistamisen esimerkiksi siitä, että lopetatte valehtelun? Koska toi koko old-school kommunismi perustu pelkkiin toistensa päälle kasattuihin enenevässä määrin suurempiin valheisiin.
Ja vihervassut riemurinnoin kannattaa kaikkea mitä totalitarismiin pyrkivä sylttytehdas vaatii ja esittää. Ei ole esimerkkiä että vihervassut olisi näissä asioissa nousset sylttytehdasta vastaan. Minulla ainakaan ei ole.
Huvittaa ja samalla arvostan kun yksi ukko laittaa kapuloita rattaisiin kommuille tuolla sylttytehtaalla. Teukka poika jaksaa puolustaa meidän elinkeinoja sekä pientä ihmistä.
Ellei edes pientä vastustusta olisi sylttytehtaan aikeille, Suomi olisi jo erämaaksi muuttunut saksalaisten herrojen metsästysmaa.
Jo alussa kun jouduttiin ikeeseen, silloin puhuttiin että eurostoliiton reuna-alueet näivettyy ja kuolee kuten neukkulassa. Näin on käynyt mutta sitä ollaan voitu hidastaa jonkun verran.
Niin ja kannattaisi opetella vasemmistolaisuuden ja kommunismin ero.
Se on helppoa, vasemmistolaiset tavoittelevat sitä mitä kommunismi on.
Kommarit mieltänsä näyttöö.
Noin 5miljoonaa viisisataatuhatta suomalaista EI OSALLISTUNUT kyseiseen tapahtumaan.
Purra on natsi.
0,09 % suomalaisista EI VOI olla väärässä!!
UUDET VAALIT!
*uli-uli*
Suomesta on muun maailman silmissä tehty vaarallinen, natsi ja rasisti valtio! Aikuiset, oletettavasti täysijärkiset ihmiset, jonkun omituisen raivon ja vihan vallassa, viikko toisensa perään kaivelevat "kauheita rikoksia" maailmallekin jaettavaksi! Surullista.
Ehkä vihervasemmisto ei kykene enää kumoamaan persujen esiintuomia tosiasioita niin jäljelle jää enää mielenosoitukset ja perättömät rasisti ja natsi syyttelyt mutta käsittävätkö nämä ollenkaan sitä että he syyllistyvät rikokseen ja siitä sitten tulee seurauksia?🤔🤨🙄
VAAN EI OLE PURRA NATSI ,VAAN SELKEÄSTI TUO ESILLE KIEROUTUNEEN POPPOON JOKA ON VIENYT SUOMEA KOHTI TUHOA ( 4 vuotta ) Jopa NATSI PASSIN MELKEIN SAI PAKOTETTUA SUOMEEN että tällaista ...
Nimenomaan edellisen hallituksen toimia on syytä tutkia siellä on mahdollisesti tehty laittomuuksia ihmisyyttä vastaan?🤔🤨🙄
Määrältään yksi pieni jääkiekkohallillinen yhdessä pienessä katutapahtumasa, jossa olivat yhdet ja samat mielenosoittajat "nauttimassa" samanmielisten seurasta ja ottamassa aurinkoa, ja kaikkein tärkeimpänä oli varmaan saada julkisuutta ja oma naama mediaan.
Jos puolet oli, ni likemmäs määrä osuu. Uutisilla tapana liiotella. Ku ovat Persuja vastaan muutenki uutisoineet.
Nuo kirjoitukset ja muut ovat olleet somessa jo vuosia sitten.
Miksi ette ole ottaneet niitä esille jo paljon aikaisemmin, jos ne ovat olevinaan noin iso jutun aihe, ja miksi ne vasta vuoden 2023 vaalien jälkeen alkoivat kiihottaa vihervasemmistoa ja sitä ennen teitä ei jutu ole kiinnostaneet eikä kiihottaneet?
Luulisi nykyisen suuren mediamylläkän syntyneen jo kauan sitten julkaisujen aikaan, jos sellaiseen olisi ollut aihetta. Epäuskottavaa ruveta kauhistelemaan vasta monen vuoden jälkeen!
Eipä tainnut olla viittätuhatta, mutta valemediat nyt laskee nää sateenkaaren alta putkahtelevat mielenhäiriöt aina suuremmiksi kuin todellisuudessa.
Semmonen normi vasemmistolainen mokutus tuo oli ja "poikanen" veti joukkoa.