Ei muuta sitten kuin katsomaan, tästä 2 tunnin dokumentti kymmenistä eheytyneistä homoista.
https://www.youtube.com/watch?v=VKSFPdyH8x4
Ota oppia!
https://www.youtube.com/watch?v=VKSFPdyH8x4
Ota oppia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 128 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 550
Vanhimmat
Onpa osuva tuo ”peräänkuulutti.” 🤭
Jepjep 😸
Naurattaa myös. 🤣
Osuva ilmaus.
Eikö, kuin nyrkki silmään.
Olemme eheytyneitä ja yritämme pelastaa muutkin homotaipumuksiltaan.
Hyvä!
Se sillä aina on mielessä.
Se on ilmeisesti bottom.
Hyvä vertaus.
Eikö olekin, hyvin osuva hänelle.
Hyvä kun teet niin.
Kuulutti perään????
Nimenomaan.
Sinun asiasi ei ole leikkiä,pelastajaa jonkun ihmisen elämässä joka on onnellinen sellaisen kun on syntynyt . Joten aika lopettaa ainaisen jutustelut homoista . Antaa heidän elää elämäänsä, ihan sellaisina kun ovat. Kenen pirun vuoksi heidän pitäisi muuttua muuksi kun mitä ovat . Aika lopettaa sinulle niin mielenkiintoinen aihe jonka nimi on homot , ja etsi omasta ryhmästäsim kaikki vajakit ja auta heitä se kun puutut ihmisten elämään aika inhoittavalla tavalla siis ihmisten joilla on työ ja jotka elättävät itsensä ja perheensä ihan ilman sinun vaikutusvaltaasi . Eletään vuotta 2025 joten jos ei kehitys ole oikein kohdallasi ollut suotava niin se verran tulisi ymmärtää ettet puutu asioihin jotkamobat tavisten yksityis asioita
Olen kyllä huomannut.
Todellakin.
Tosi kuin vesi, pitää kuin seula.
Niin kai.
"Sinun asiasi ei ole leikkiä,pelastajaa jonkun ihmisen elämässä joka on onnellinen sellaisen kun on syntynyt . "
Et sinä kovin onnelliselta vaikuta...
"Sinun asiasi ei ole leikkiä,pelastajaa jonkun ihmisen elämässä joka on onnellinen sellaisen kun on syntynyt ."
Mutta sinun asiasi on leikkiä puolustajaa.
"Joten aika lopettaa ainaisen jutustelut homoista ."
Sinä ensin. Näytä esimerkkiä ja lopeta positiivinen puhe homoista.
"Antaa heidän elää elämäänsä, ihan sellaisina kun ovat."
Anna sinä ensin kristittyjen elää ja kirjoittaa niin kuin haluavat. Mitä se sinua haittaa?
" Kenen pirun vuoksi heidän pitäisi muuttua muuksi kun mitä ovat."
Miksi kristittyjen pitäisi muuttua? Sinun miellyttämiseksikö?
"Sinun asiasi ei ole leikkiä,pelastajaa jonkun ihmisen elämässä joka on onnellinen sellaisen kun on syntynyt "
Kyllä kristityt saavat julistaa Jumalan sanaa tässä asiassa ja juuri heidän pitääkin niin tehdä, koska et sinäkään sitä julista.
JOS nämä nyt olisivat oikeasti eheytyneitä homoja enää siis puuttuu runsaat 900 kun heitä tuhansittain on joka puolella.
Sinä voit tehdä heistä ohjelman jos tämä kattava ja perusteellinen dokumentti ei riitä,
Eivät kaikki halua eheytyä. Kaikki onnistunut terapia perustuu aina vapaaehtoisuuteen.
Kyllä, ihan vapaasti.
YMMÄRTÄKÄÄ
Luukas 18:27
"Mutta hän sanoi: "Mikä ihmisille on mahdotonta, se on Jumalalle mahdollista". "
Psalmit 50:15
"Ja avuksesi huuda minua hädän päivänä, niin minä tahdon auttaa sinua, ja sinun pitää kunnioittaman minua." "
Onnistuit.
Kokeilevaa ihan vaan huvin vuoksi saako sinusta käännetyksi homoa, niin ymmärrät ettei mitään käännytystä ole olemassa ainoastaan propagandaa siitä,. Ja jos ovat muka kääntyneet niin seksuaalinen suuntaus ei tule muuttumaan, mutta voivat päättä elä toisten ehdoilla että elämä olisi helpompaa , kun leikkii heteroa eikä kukaan solvaa. Äniin että mitkään videot ei muuta sitä että joku on alistunut elämään jonain muuna kun omana itsenään .
Halua ? Kun asia on niin ettei siitä eheydy miksikään, ainoastaan kieltävät oman elämänsä ja alkavat elämään valheessa .
On se kova ongelma ihmisille jonkun toisen sukupuolinen suuntaus , joka kehittyy ihmiselle jo sikiöasteella. Kovaa on elämä niille joiden on leikittävä heteroa toisten mieliksi
Kyllä eheytyy jos Jeesus eheyttää.
Eli alle promille haluaa eheytyä.
Amerikassa kuuluu, että siinä hommassa on niin paljon epätoivoa, että moni päätyy itsemurhaan.
Että parempi olla ottamatta mallia
Esitä tutkimus!
Eivät ole oikein ymmärtäneet että eheys ei todellakaan ole koskaa toiminut. Jos Joku Bi mies. päättäny olla vaan naisen kanssa niin Bi voi lopettaa olemasta miehen kanssa, homoseksualisuus taas on jotain ihan muuta ja siitä ei ole koskaan kukaan ” eheytynyt” kas kun se joka ei ole rikki mitenkään ei tarvitse edes eheytys ehdotuksia . Pääasiaksi netissä on loukkaat ihmisiä,etekkin homoja osoitat jotenkin että he ovat Väärin . Lopeta haavoittamasta ihmisiä he saavat olla sitä miksi syntyivät
Kuka muka pystyisi ” eheyttämään’ se joka rikki ei ole vaan on tyytyväinen elämäänsä ihan sellaisena kun on
Homot eivät suinkaan ole tyytyväisiä elämäänsä. Ensin piti saada avioliitto. Sen jälkeen kun oli kaikki samat oikeudet sanottiin: "On vielä paljon parannettavaa."
Niin ja synti maistuu mukavalle!
"Kokeilevaa ihan vaan huvin vuoksi saako sinusta käännetyksi homoa, niin ymmärrät ettei mitään käännytystä ole olemassa ainoastaan propagandaa siitä,"
Eheytys ei toimi heterosta homoksi päin, koska heterous on alkuperäinen ihmisen olotila ja homous on vain siitä erottunut vääristymä. Homot tuntevat alitajuista kaipausta alkuperäiseen tilaansa heterona, mutta heterot hylkivät homoutta kuin ankan selkä vettä. Se ei edes ole mikään vaihtoehto.
Juuri niin! Homosta heteroksi muuttuminen on eheytymistä. Ihmisestä tulee kokonainen. Heterosta homoksi on rikkoutumista, traumaa, psykoosi. Ihmisen käsitys itsestä rikkoutuu. Heteroseksuaalisuus on normaalia, homous on epänormaalia. Toivon että kaikki homot eheytyisivät eikä ole mitään pienintäkään epäilystä etteivät he voisi eheytyä jos uskovat Jeesukseen Kristukseen ja pyytävät Jumalalta apua itsensä normalisointiin.
No mutta näinhän se on, ainakin jos ajattelee asioita omalla järjellään eikä anna vihervasemmiston feministiwokettjien vaikuttaa omaan järjenjuoksuun. Luonnollinen parisuhde on mies ja nainen. Muut liitot eivät voi tulla kyseeseen.
Tämä on todella ammattilaisten tekemä dokumentti ja pureutuu homouden syihin ja niistä aiheutuneiden traumojen korjaamiseen.
Olen katsonut aikaisemmin, on asiallinen ja paljon tietoa antava.
Kyllä. Sinä on hyvää tietoa Mnot:lle ja muille kaltaisilleen.
Järkkyä, että monella on insesti tausta.
Tässä on tietoa näistä ammattilaisista:
https://canyonwalkerconnections.com/restored-hope-network-know-go/
Ihan hyviä koijjareita:
"
Even his fees reflect a level of expertise. He charges $100/hr for counseling, $90 on the phone, $50 for four emails, $500 for parents' 10 session online support groups, $1,000 for “struggling” men for a two-day intensive session, $1,200 for two days for a couples' intensive session.
"
Ei se ole tyhmä joka pyytää vaan...
Käyttäydyt ihan Setan homoagendan mukaan.
Ylellä on verotusoikeus.
Mikä liekään agenda niin siihen siis kuuluu ottaa selkoa väitetyistä asioista ja niiden taustoista. Tämä on hyvä ominaisuus kaikissa agendoissa.
Kohdat 8 ja 9.
1. Homoudesta puhuttava kovaa ja usein mediassa eli tehotoisto (perinteinen manipulaation keino.)
2. Konservatiivisten kirkkojen katsannot muutettava ja tuettava homomyönteistä teologiaa.
3. Kirkkojen moraalinen arvovalta murennettava.
4. On vedottava tieteeseen ja julkiseen mielipiteeseen vaikka ilman perusteita.
5. Homojen on tietoisesti otettava uhrin asema vaikka ovat haastajia.
6. On vedottava kaikessa syrjintään samoin kuin metodisesti maahanmuuttajat rasismiin.
7. Homot on kuvattava positiivisesti.
8. Vastustajat on leimattava : Asiallisilla perusteilla ei väliä.
9. Homouden arvostelijat on saatettava huonoon valoon.
10. Homofobia ( sairaalloinen pelkotila= fobia ) propagandatermin käyttö. Sillä saadaan vastustaja leimattua erittäin syrjivällä tavalla. Vastustaja ei enää vakavasti otettava.
11. Perinteiset instituutiot on vallattava sisältäpäin: koulu, kirkko, media.
Juurikin noin.
Juuri noin ne toimii.
Kiitos.
Ei ihme, että on traumatisoitunut.
Miksi siinä puhutaan vieraalla kielellä.
Ei homoudessa ole muita traumoja kun heteroitten ymmärtämättömyys .
Kun annetaan ihmisten olla sitä miksi on syntynyt niin on kaikilla elämäkin parempaa.
Onko tuo se, missä on tärähtäneitä eheytyneitä homoja?
Olet väkivaltaisen isän poika.
Homoja kohtaan on ollut hyvin nuo 8 ja 9.
Kukaan ei edes tunne homoja, mutta suu käy.
Kuten Stalin ja Hitler.
Mainiot verrokit sinulle.
No, niin on.
Juurikin on.
"Kun annetaan ihmisten olla sitä miksi on syntynyt niin on kaikilla elämäkin parempaa."
Ai niin kuin Seta jättää lapset rauhaan päiväkodeissa ja peruskouluissa?
On huomioitava että MNOT haukkuu vain omaa mielikuvaansa eheyttämisesti eikä tällä ole kosketuskohtaa reaalielämään.
Uskoontulleet eheyttäminen koskee sekä homoseksuaaleja että heteroja. Heidät on rikottu lapsena tai nuorena ja tästä on sitten seurauksina lukemattomia erilaisia seksuaalisia vinoutumia mitkä aiheuttavat loputonta psyykkistä tuskaa. Tämän tuskan takia he sitten ovat etsineet Jeesusta ja löytäneet Hänet. Monet heistä on käynyt myös kirkon pappien pakeilla mutta sieltähän apua ei saada enää nykyään muuta aidosti uskovilta papeilta.
Nämä heterot ja homot jotka ovat Jeesukseen uskoontulleet hakeutuvat vapaitten suuntien huomaan, koska kirkkoon he eivät voi mennä, kirkossa heidät tuhotaan tehokkaasti papillisin konstein.
Vapaissa suunnissa heitä sitten ohjataan kristilliseen kasvuun ja eheytymisiin kuten heterojakin, ei tässä suhteessa ole erotusta. Jokaisella näyttää olevan seksiin liittyen ongelmia mitä tulee eheyttää ja suoda sitä kristillistä kasvua minkä vain Jeesus osaa.
Kyllä, uskoon tullut homo ymmärtää, että sellainen elämäntyyli ei ole Jumalan tahdon mukaista.
Sama kuin alkoholistit ja muut addiktit.
Aamen!
Aina vaanko tuota uskoakin sekoitetaan ihmisten asioihin. Eiköhän se pitäisi jo olla kaikille selvä mitä se on, joten aika elää tätä aikakautta ajan tapojen mukaisesti ja jättää sadut sikseen
Mistä homo sen ymmärtää, kun Jumala ei ole niin sanonut.
Jumala on tuominut sanassaan jyrkästi kahden samaa sukupuolta olevan väliset seksuaaliset suhteet.
Uudestisyntyneellä uskovalla Pyhä Henki ohjaa Raamatun ymmärryksessä ja elämässä oikeaan suuntaan. Synnistä kuten homostelusta seuraa synnintunto, häpeä Jumalan edessä.
Minä kysyin että missä ovat tämän palstan "eheytyneet homot"? Täällä kun väitettiin että heitä on Suomessakin tuhansia. Edelleen esitän saman kysymyksen:
MISSÄ OVAT TÄMÄN PALSTAN EHEYTYNEET HOMOT?
Menikö tämä jakeluun? En kaipaa mitään hölmöjä "dokumentteja" joiden "tiedot" ovat amerikkalaiset psykiatri - ja psykologi-järjestöt jo aikoja sitten vetäneet vessasta alas.
Kyllä heitä täällä on ollut mutta sinä olet heti alkanut vänkämisesi.
Minä olen yksi heistä.
Tässä myös yksi johon voit ottaa yhteyttä.
https://uusitie.com/identiteettini-ytimessa-ei-ole-homoseksuaalisuus-vaan-jumalan-lapseus/
Mitä haluaisit meiltä kysyä?
Keskustellaan asioista.
Hu-hui, mihin nyt hävisit Mnot…..
Käyt henkilöön.
Minusta on vähintäinkin huvittavaa, että sinä itse anonyymi kyttäät ja kommentoit muiden nikkejä.
Rauhoitu Repe. Ota ihan rauhassa.
Osoita miten hän käy henkilöön?
Iisi nyt vain Repe, iisi….
Montako persoonaa sinulla on kun käytät sanaa ”meiltä”?
Niin mikä tämä nyt on? Pappi joka on huomannut nuorena että hän on homo ja yhä edelleen hänellä on homoseksuaalisia tunteita, kuten itse tunnustaa. Elää ilmeisesti selibaatissa mutta missään ei puhuta että olisi "eheytynyt" heteroksi. Siis mikä tälläisen tarinan todellinen "todistearvo" muka on?
Mikä se ongelmasi olikaan?
Eikö alkoholisti joka ei juo ole hyvä asia
Mnot peräänkuulutti eheytyneitä monissa.
…. monikossa.
Älä vastaa kuin omasta puolestasi!
Pedoliifi joka ei harrasta tuntemuksiaan on hyvä?
Aloit taas repettämään sen sijaan, että olisit vastannut kysymykseeni.
Minusta on huvittavaa, että vastasit hänelle anona.
Minusta taas se, että sinä edelleen jatkat Anona.
Koeta nyt pönttö tajuta, että pedofiili tekee rikoksen. Hän harrastaa seksiä pienen lapsen kanssa joka ei välttämättä edes tajua että kyse on seksistä eli asiaan liittyy pakottaminen. Sen sijaan homomiehet harrastavat seksiään toistensa kanssa ihan vapaaehtoisesti.
He eivät riko Suomen lakia. Miksi pitäisi "eheytyä"? Kieltää itseltään se joka on osa sinua? Mitä ihmettä se on sinulta pois, jos aikuiset homot homottelevat`? Eikö sillä teidän jumalalla ole nyt muuta tekemistä kuin kytätä mitä aikuiset miehet tekevät pippeleillään?
Sama homostelu oli rikos ja sairaus ennen.
Ihan miten ihmiset äänestää…
Mitä sinä halusit kysyä meiltä eheytyneitä?
Anteeksi mutta missä sinua pippeli-leikkejäsi on kytätty???
Ennen oli rikos se kun ei käynyt kirkossa. Joutui puhutteluun ja jalkapuuhun. Ennen eivät naiset saaneet äänestää. Itse asiassa säätyihin kuulumattomat eivät saaneet äänestää. Näin on ollut kautta historia.
Yleinen äänioikeus on ollut vain hyvin lyhyen aikaa "läsnä" länsimaista elämänmuotoa. Ynnä miksi ei enää polteta noitia? Miksi tälläinen yleinen "kansanhupi" on poistettu rikoksista? Miksi ei kaupat eivät enää ole kiinni sunnuntaisin?
PS. Koeta nyt pönttö tajuta, että historialla ja sen vanhoilla lakipykälillä on hyvin vaikea perustella yhtään mitään. Varsinkin silloin kun lähtee noukkimaan "marjat pullasta".
Miksi kyselit eheytyneitä homoja jos sinulla ei olekaan mitään asiaa meille?
Kuule nyt aito-lainen. Sä olet niin helposti tunnistettavissa, että eihän sulle voi kuin nauraa. Luuletko sinä tosiaan että ihmiset olisivat niin tyhmiä, että menisivät noin halpaan....
Olet taas harhainen. Älä kuule sitten huutele jos sinulla ei ole kanttia keskustella.
Ai. nyt alat sitten jankuttaa aitolaisesta. Osoitat taas mikä hihhuli olet.
Hyvä merkki aina kun räyhiksen repetys alkaa :D :D
'
Sellainen se Repe on.
Kerro toki lisää huutelusta niin keskustellaan siitä täällä yhdessä.
Jos sinä olisit todella "eheytynyt homo" niin esiintyisit täällä omalla nimelläsi. Mitä ihmeen "pelättävää" sinulla olisi siinä? Lisäksi esiintyisit eri medioissa - TV, radio, printtimedia - ja kertoisit miten kaikki tapahtui ja miksi se tapahtui. Sinä voisit silloin haastaa tämän maan johtavat psykiatrit ja psykologit keskustelemaan aiheesta missä tahansa.
Niin ja sinut aito-lainen tunnistaa sinun omasta kirjoitustyylistäsi. Sinulta riittää "panoksia" ainostaan hyvin lyhyisiin lauseisiin, joiden sisältö on täyttä tuhnua. Kaikki pidemmät kirjoitukset joita täällä on nimissäsi julkaistu ovat suoraa lainaa jostain hihhuliosastolta. Sinulla kun panokset riitä mihinkään muuhun.
Kuule, yritä pysyä asiassa ja hillitä tuo raivokas pakkomielteesi yhteen kirjoittajaan.
Oliko sinulka jotain asiaa eheytyneille homolle vai eikö ollut?
Kerrohan toki lisää eheytyneistä niin keskustellaan niistä täällä yhdessä.
Aloitetaan siitä että jos olet eheytynyt homo niin miksi et esiinny täällä omalla nimelläsi? Olen myös valmis tapaamaan sinut, niin sitäkin kautta voidaan jatkaa kyllä keskustelua. Kerro aika / paikka?
Aha, nyt yrität kalastaa henkilötietoja.
Jos et halua kertoa nimeäsi, niin sitten voidaan tavata. Kerro aika ja paikka?
Kerro toki sinä nimesi niin tarkastellaan sitä yhdessä.
Ai, et hyksy pakkeja.
Kuule, sinun kannattaisi varmaan etsiä homopalstalta seuraa, vink-vink.
Ivalon ABC huomenna klo 13:30.
Tietääkö ”vaimosi” tästä harrastuksestasi?
Oletko vai etkö ole homo? Molemmat eivät voi olla totta. Vai oletko bi
En ole.
No niin. Olipas kova jätkä, kun piti heittää tämä kommentti tähän mukaan. Mutta edelleen siis sinä et uskalla siis tavata? No, se nyt saattoi arvata. Sinä aito-lainen olet kova "mesomaan" netissä lyhyillä lauseilla mutta sitten kun pitäisi todella toimia, menee pupu pöksyyn. Olet sinä naurettava tyyppi.
Ai siis Ivalon ABC huoltoasema? Ymmärsinkö oikein? Huoltoasema?
Mutta on eheytynyt homo.
Sinulla on se oma vääristynyt mielikuvasi eheytymisestä. Sinä et määrittele mitä eheytyminen pitää sisällään kunkin yksilön kohdalla.
Sinä se et ole kovaa nähnytkään. 🤣
Homostelu on Jumalan säätämän lain rikkomista.
Edelleen väität että et ole aito-lainen vaikka käytät juuri samaa naurunaamaa kuin hänkin. Voi kiesus kun sä olet yksinkertainen ja tyhmä...
Mutta kuule kun Suomen laki ei tunne sellaista kuin "jumalan laki". Suomen laissa ei myöskään puhuta mistään synnistä yhtään mitään. Eli on ihan sama mitä sinä pidät "jumalan lakina", sillä Suomessa ei eletä sen mukaan vaan Suomen Lain mukaan.
Tuletko Ivalon ABC:lle huomenna klo 13:30?
Nyt onkin vahva todiste. 🤣🤣🤣
Mitä sitten?
No, menetkö huomenna treffeille Ivaloon?
Joko valmistaudut treffeille?
Kysyin että siis tarkoitatko Ivalon ABC huoltoasemaa?
Tarkoitan.
Mutta kuule kun Ivalossa ei ole ABC:n huoltoasemaa. Siellä on vani S.Market jonka yhteydessä toimii ABC-tankkauspiste. Eli ei kuule oikein "osunut" nytkään sinun heittosi aito-lainen kohdalleen...
https://www.abcasemat.fi/asemat/abc-s-market-ivalo-0823170
PS. Kyllä täysyy tunnustaa että olet todella tyhmä.
Ai, kyllä minä vain siellä tankkasin ja sai bonusta.
Siellä ei ole huoltoasemaa vaan S Marketin yhteydessä toimiva tankkauspiste.
Sopiiko se sinulle tapaamispaikaksi?
Luuletko sinä tosiaan aito-lainen että olisi niin tyhmä ja lähtisin ajamaan stadista jonnekkin Ivalon ABC-huoltoasemalle, jota ei ole edes olemassa? Luuletko sinä tosiaan että minä kuvittelen että olet siellä paikan päällä?
Aitolaisesta en tiedä mutta sinä pyysit minua tapaamiseen ja kysyit aikaa ja paikkaa.
Niin ja kun vastasit niin samalla tunnustit että et asu lähelläkään Ivaloa, koska et edes tiedä että siellä ei ole ABC hioltoasemaa. Vain tankkauspiste, joka toimii S-Marketin kylkiäisenä....
En väittänyt, että asun siellä. Mutta olen siellä.
On saivartelua olla hyväksymättä sanaa huoltoasema tankkauspisteelle.
Tuletko vai etkö tule?
Jos sä olet tosiaan noin tyhmä että et tajunnut minun sanovan EI, niin sille en tosiaankaan voi mitään. Miksi ihmeessä minun pitäisi ajaa kaksituhatta km tyhjä perässä. Luuletko sinä tosiaan että minä tyhmä?
Mnot haluasi jonkin romanttisemman paikan 🤣
Laita kuvakaappaus tankkauskuitista ja siihen liittyvästä bonuksesta?
Laita sinä syntymätodistuksestasi. 🤣
Miksi kalastelet henkilökohtaisia tietoja?
Ei ABC:n tankkauskuitissa ole henkilökohtaisia tietoja. Korttinumerotiedon voi rajata pois.
Joten laita nyt se kuitti bonusostoskirjauksineen.
Se ei kuulu sinulle pätkän vertaa. Mene itse Mnot:n kanssa treffeille jos noin kovasti kiinnostaa.
Eli valehtelit olleesi Ivalon ABC:lla tankkaamassa. Sinä se treffejä hänen kanssaan haluat, en minä.
Mene sitten.
Sinä niitä treffejä hänelle ole ehdottanut, joten miksi minun pitäisi mennä sinun treffeille?
Lue kuule ketju!
En tietenkään. Mutta minun mobiilikuittini eivät kuulu sinulle.
Olen lukenut ja sinä ehdotit paikkaa.
Mnot ehdotti treffejä ja pyysi minua edyttömään paikka ja aika.
Mitä sinä sitä jankkaat kun et ole asianosainen.
Ei se missään Ivalossa ole saati tankannut Ivalon ABC:lla. Nimittäin kuitista olisi helppo ottaa kuva tai mobiilikuitista kuvakaappaus ja laittaa todisteeksi tännen. Kunhan jauhaa tapansa mukaan 💩.
Ehdotit paikkaa missä et ole.
Miksi kenenkään pitäisi laittaa kuittejaan sinulle?🤣
Ei sulla tankkauksesta mitään mobiilikuittia edes ole joten vaikeaa on tyhjästä nyhjästä.
Kyllä se tulee automaattisesti S-mobiilin.
En mä keneltäkään ole niitä pyytänytkään.
Aitolainen heimovesa todistaa jokaisella tänne kirjoittamalla kirjaimella itsestään 😹😂
Niin tulee, mutta pitää tankata sen saadakseen joten tyhjästä et voi nyhjästä.
Luonnollisesti voi ottaa myös kanisteriin.
Haet jälleen hänen huomiotaan.
Eikö kuva ole sama asia?
Älä kiukuttele. 😹
Ota vaikka pulloom jos haluat.
On. Mutta en mä ole keneltäkään kuvia tai kuvakaappauksia pyytänyt.
Aha, että joku käytti nikkiäsi. 🤣
Eikö treffiseura nyt kelpaakaan? 😹
Juuri sitä.
Entäs muut geeniperäiset harvinaisuudet kas kun niitä ei ole alettu korjailemaan myös se kun hoidellaan hoitokodeissa .
On se vaan kummallista että näitä uskon veljiä ja sisaria on aina vaan olemassa ja sotkemassa normaalia elämää kaiken mailman luuloillaan asioista mitä eivät ymmärrä edes
Homogeeni???
Onhan se ihmeellistä että joku ihminen alistuu joidenkin kaheleiden homofobien eheyttämään ohjelmaan ja elää selibaatissa , kieltää oman seksuaalisen elämänsä koska hetero typerys niin haluaa.
Homous ja pedofil ei ole sama asia mitenkään. Pedofiilit käyttää lapsia hyväkseen, homot taas valitsevat oman puolisonsa samasta sukupuolesta jota ovat itsekkin. Ei mitenkään vaikea sitäkään pitäisi ymmärtää.
Tottakai ne ovat. Ihan yhtä luonnottomia molemmat teki sen vapaaehtoisesti tai pakotettuna.
Mitä homoissa pitäisi pelätä?
Nyt eletään ihmisten asettamien lakien mukaisesti , ja niissä laeissa ei kielletä ketään ihmistä saada olla sitä mitä on. Joten kukaan jumala ei lakeja asettele kenellekkään . Siitä puuttuu se loginen ajatuskokonaisuuksina kun siitä aina vaan huopataan
Laki sallii monia perversioita mutta ei se tarkoita, että niitä olisi hyvä harjoittaa.
Ei kun laki tarkoittaa sitä että sinun ei niitä tarvitse harjoittaa mutta et myöskään voi kieltää muilta niitä harjoittamasta jos he haluavat sinun mielestäsi "pervoja" harjoittaa.
Puhut taasen toisen suulla! Et ole missään tekemisissä ton miehen kaa, käytät kiusaamisen välineenä! Se mies ei susta piittaa, häpee!
”10. Homofobia ( sairaalloinen pelkotila= fobia ) propagandatermin käyttö. Sillä saadaan vastustaja leimattua erittäin syrjivällä tavalla.”
Fobioihin viittaaminen ihan väärässä paikassa on paha argumentaatiovirhe.
Mnot pyysi ehdottaa paikkaa ja aikaa.
Ai, nyt aloitit sitten jankutuksesi.
Luomistyön vastaista.
Tällä palstalla homot ovat olleet homoja koko ajan, kuten tuntemani homot ja lesbot, ja kaikki julkisuudessa olevat.
Ennen ajateltiin, että homostelu on rikos ja sairaus ja synti. Ja että on rikos olla irtolainen.
Yhtä inhottavaa se on edelleen.
Oleellisinta, että se on Jumalasta inhottavaa.
Seksi kuuluu Hänen luomistyönsä mukaisesti miehen ja naisen välille.
Vai että jumalasta inhottavaa? Mitä ihmeen inhottavaa on kahden ihmisen välisessä rakkaudessa?
Joka vaatii toista kirjoittamaan omalla nimellään on vastaavasti valmis itsekin keskustelemaan omalla nimellään.
Näin minulle vastaa anonyymi. Ja minä sentään olen rekatulla nimimerkillä paikan päällä....
"Luuletko sinä tosiaan että minä tyhmä?"
Sinä tyhmä.🙂
Siinä ei alistuta ihmisille vaan Jumalan tahtoon. Onhan se ihan viisasta toimintaa. Mieluummin homo menee eheytyneenä taivaaseen, kuin suuntauksensa kanssa kadotukseen.
Kyllä, homouden synnistä voi parantua.
Kaikista synneistä voi parantua.
Kaikki ihmiset on syntisiä.
Ota vastaan Jeesus Kristus Herranasi ja Pelastajanasi, rukoile Herralta Jumalalta apua ja voimia koettelemuksiisi.
Kun TODELLA uskost että hän kuoli ristillä ja nousi ylös kuolleista meidän kaikkien syntien tähden, silloin sinullekin on olemassa Pelastus.
Jos et ota Häntä vastaan Pelastajanasi, päätepiste on silloin ikuinen helvetin tuli, mutta jos otat Hänet vastaan, pääset Taivaaseen Hänen kanssaan.
Aamen!
"Kyllä, homouden synnistä voi parantua."
Ei ole mitään homouden syntiä.
Johtuu vanhempien tulotasosta. Äiti aiheuttaa estrogeeneillään homouden. Esim. Päivissä on niin paljon munaa ja testosteronia sekä paksu lompakko, että ei ikinä synnyttäisi homoa.
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/14747049221142858
Eheytyneet bi-seksuaali massoittain hiljaisesti.
Metelöivät eniten vihamielisesti poikkeavuuksista.
Nimenoman bi-seksuaalejahan nuo ovat ei se muilta onnistu tai jokainen voi mennä kokeilemaan jos se olisi vaan pikku tahdosta kiinni.
Eikä siinäkään jos joku tuollaisista ihmisistä haluaa valinnan tehdä kaikin mokomin mutta kyllähän näistä eheytyksistä kuuluu pelkkää paskaa ja ihan mielenterveyden ammattilaiset ovat homman tuominneet puoskarointina.
ArtoTTT
Niin BI- huuto pitää päästää ettei oma usko homouden synnynnäisyyteen vaarannu.
No kuule mieti nyt ihan oikeasti itse tuota. Voitaisiinko sinut muuttaa muka jollainen terapialla niin, että alkaisit haluamaan enemmin Jaskaa kuin Jaanaa (oletan sinun olevan mies) ihan itseni kohdalla tiedän, ettei onnistuisi joten olisi todella epäloogista ajatella, että jonkun homon "vietti" saataisiin käännettyä heteroksi. Etenkin kun jos asiaa ajattelee niin me heterotkin olemme melko nuorella iällä tienneet olevamme kiinnostuneita tytöistä ja se on tavallaan asia jota ei tarvitse itse mitenkään sytyttää tjms. vaan se vaan tapahtuu.
Jotkut ihmiset voivat tietenkin tehdä valinnan ja elää joko selibaatissa tai heterosuhteessakin mutta ei siinä oikeasti homous ole mihinkään mystisesti hävinnyt kuten ei häviäisi heterouskaan.
Teko on aina teko teki sen mitä nimikettä käyttävä tahansa,
Niin mutta se, että ihminen valitsee selibaatin ei häivytä homoutta vaan tuo selibaatti on vain pelkkä valinta.
Mitä Jeesus sanoikaan homoihin vievästä silmästä tai kädestä?
Korjaan, himoihin vievästä 😺
Niin himojahan on muitakin kuin homous ja usko pois suurimmalla osalla meillä niitä on mutta sinulla se on tietenkin tuo ....
Toki on. Eikö nyt kuitenkin puhuta siitä 😸
Homoudesta ? No, täytyy sanoa, että ihan mutulla heittelen kun omakohtaista kokemusta ei ole mutta ehkä sinä voit kertoa tuosta enemmän.
Ehkä sinun kannattaisi malttaa ja lukea ketjun aloitus 😹
Tutkintaan tää tpisten seksuaalisuuden väärästä puhumisesta nettipalstalla!
Hyvä ehdotus.
Syytät aina muita siitä mitä itse teet.
Mitä se tuo eheytyminen tarkoittaa tässä yhteydessä? Eheytyivät tavallisiksi ihmisiksi vai eheytyivät uskovaisiksi?
Seksuaalisesti normaalia.
Juuri niin.
Ehkä enemmän siitä, että tulevat hyväksytyksi tuossa uskovien piirissä. Tuskin suuntautuminen muuttuu miksikään, vaan opitaan käyttäytymään vaaditulla tavalla.
Todennäkköisesti 10 vuoden päästä ei sitten enää jakseta näytellä.
Perään se aina kuuluttaskin. 🤣🤣🤣
Valtaosa bi-seksuaaleista jättää toteuttamatta homopuoltaan kuten eilisessä sextape ohjelma rehellinen vanhoillislestadiolainen oli.
Äärimmäisen äärimmäisen harvinaisen rehellinen ulostulo.
Todella rohkeata ja vielä sysipimeällä maaseudulla.
Maskuliinisen, partainen tumma ja hyvännäköinen.
Tosi bi-seksuaalit.
Ei ainakaan uskoontulon jälkeen homo- eikä bi-seksuaali toteuta suuntautumistaan vaan pyrkii eheytymään uskossa Jeesukseen, rukouksen ja sielunhoidon keinoin.
Kovin oli hiljainen kun heitä ilmaantui…😲
Menikö Mnot pupu pöksyyn?
Näköjään meni.
Ei ole sille mitään uutta.
Sitten kun heitä tuli, meni ihan puihin.
Jou, ihme höpötys ihan muusta alkoi heti.
Hauska ilmaus.
Ja kuvaava.
Vai niin hän nyt teki.
Vai sinne kuulutti. 🤣🤣🤣
Pröt! Kuului kuulutus.
Lähetystyömme on tärkeää, pelastamme Jeesukselle muutkin kuin vain itsemme.
Kääntyminen seksuaalisuudessakin on tahdon ja valinnan asia.
Uskoontuloon liittyy keskeisenä irtisanoutuminen kaikesta synnistä! Homoseksiä harjoittava homo ei ole sanoutunut irti synnistä eikä himosta eikä seksistä miehen ja naisen avioliiton ulkopuolella.
Juuri näin. Kääntyminen ja uudesti syntyminen on vanhan syntielämän hylkäämistä.
Monta ilmoittautui.
Löytyi niitä.
Mnot alkoi taas jankuttaa, ettei heitä ole, mikään ei riitä.
Hän on ennalta jo päättänyt, ettei kukaan kelpaa todisteeksi.
Hän tosiaan haluaa vain jankuttaa ja kinata kaikesta.
Eheytyneitä uskovia on satoja tuhansia, suurin osa meitä heteroja mutta myös entisiä homoseksuaaleja. Himot eivät enää voi tuhota uskovia tappavalla tavalla, Jumala suojelee tehokkaasti.
Sai mitä tilasi ja meni puihin.
Meni hiljaiseksi kun niitä tuli palstalle.
Sai mitä tilasi ja alkoi jankuttaa….
Hauskasti sanottu.
Totta tuo on.
On se epätoivoinen….
Sinne se aina kuuluttaa.
Olipas outo video, kun ei ollut mitään tietoa, keiden tekemä se oli. Pätkä vilkaisin ja totesin, että ehkä menee enemmän propagandan puolelle, sillä vähän heppoiselta kuulostivat.
Tiesit jo etukäteen että haluat vähätellä
Mummolla oli jo ennakkoasenne - tapansa mukaan.
Se on hänen oppinsa….
Tosi ihana asia että MNOT tivaa eheytyneitä homoseksuaaleja, sillä tämä tivaaminen todistaa että hän ei tiedä heistä mitään eli eheytyneet ovat turvassa hänen vihaltaan.
Joo, ihan sama mitä kertovat. Väheksyntä ja lyttääminen heitä kohtaan on ennalta päätettyä niiden toimesta, jotka eivät halua että tällaisia ihmisiä on olemassa.
Se on totta.
Somessa oman kuvansa kanssa nainen tilittää tuskaansa, kun "tämä nuori nainen johdettiin lääketieteelliseen "sukupuolenkorjaukseen" (testosteronihoidot 14-vuotiaana, rintojen poisto 16-vuotiaana ja kohdun poisto 21-vuotiaana). Nyt hän epätoivoinen, kokee olevansa umpikujassa ja katuu koko prosessia."
Näin ihmisten elämiä tuhotaan länsimaisessa woketuksessa tuhansin kappalein, pahempaa kuin holokaust.
Juurikin niin. 😢
Ja tuhansien elämä paranee.
Et ota huomioon kokonaisuutta.
Mikä se kokonaisuus on?
Siinä on se vika
Että kukaan tuntemistani homoista ja lesboista ei ole muuksi muuttunut, eikä kukaan ikänsä julkisuudessa oleva. Osa on siinä prosessissa tehnyt itsemurhan.
Kyseessä on siis todella vähäinen määrä, joka on eheynyt.
Sinä se panit 21 vuotta naista.
Enkä muuttunut mitenkään.
Että osa tykkää kun on saanut muutettua olonsa, toiset taas pettyvät.
Se on kova kokonaisuus. Ei se, että jokainen tuhoutuu.
Ei siis onnistunut eheytyminen.
Ei se itsekään tiedä mikä on.
Oliko edes syytä. Ihmiset ovat mitä ovat.
Olisit pysynyt hetetona vaan.
"Tosi ihana asia että MNOT tivaa eheytyneitä homoseksuaaleja, sillä tämä tivaaminen todistaa että hän ei tiedä heistä mitään eli eheytyneet ovat turvassa hänen vihaltaan."
Näin Jumala suojelee omiaan tämän maailman vihalta.
Somessa oman kuvansa kanssa nainen tilittää tuskaansa, kun "tämä nuori nainen johdettiin lääketieteelliseen "sukupuolenkorjaukseen" (testosteronihoidot 14-vuotiaana, rintojen poisto 16-vuotiaana ja kohdun poisto 21-vuotiaana). Nyt hän epätoivoinen, kokee olevansa umpikujassa ja katuu koko prosessia."
Kenenkään leikellyn ihmisen elämä ei parane, koska ihmisen psyykkeessä on aina se Jumalan asettama sukupuoli eikä psyyke tottele kirurgin veistä. Noutaja tulee näille leikellyille ihmisille joka tapauksessa ennen pitkää.
Jumala ei kuitenkaan halua, että kukaan tietää siitä, että homoseksuaaliset eheytyvät.
Se on erikoista.
En ole koskaan ollut hetero. Että oli vaikea pysyä.
"Jumala ei kuitenkaan halua, että kukaan tietää siitä, että homoseksuaaliset eheytyvät."
Näin on - luotettavissa hengellissä tilanteissa kuitenkin voi kertoa omasta eheytymisestään - eräänlaista vertaistukea siis.
"Kenenkään leikellyn ihmisen elämä ei parane, koska ihmisen psyykkeessä on aina se Jumalan asettama sukupuoli eikä psyyke tottele kirurgin veistä. Noutaja tulee näille leikellyille ihmisille joka tapauksessa ennen pitkää."
Ihmisen psyyke on aina syvemmällä ja sinne kirurgin veitsi ei ylety.
"hetetona". "naismaien".
Olet hassu m
Kuvat kertovat. Pitää katsoa silmillä.
Oli vertailu Soiniin.
Ei ole todellista. Miksi salata asia, joka voisi mullistaa koko kristinuskon?
Toisaalta perhe ja ystävät ja kaverit tietävät kyllä.
Olet sairas ja näytät sen.
Se on siis geeneissä.
Olet todella sairas.
:D Eihän ketään tarvitse vihata. Tässä vain kysytään faktoja eli tosiasioista, jotta ilmiön voisi edes jotenkin sanoa olevan totta.
Viha on ihan olemuksesi.
Taitaa nyt olla sinulle joku ongelma, kun näet vihaa kaikkialla. Surullista.
Sinä et ole kaikialla (🙏) vain sinä edustat vihaa tällä palstalla.
Ex-lesbo hiphop-artisti Jackie Hill-Perry eheytyi ilman eheytyshoitoja. Kaikki lähtee ihmisen omasta haluasta eikä ulkoisesta pakosta. Ihan samaten kuin alkoholistin kohdalla alhoholista luopuminen.
https://www.youtube.com/watch?v=s-9X6X5aFKo
Harvinainen juttu.
Kukaan tuntemistani homoista ja lesboista, eikä kukaan ikänsä julkisuudessa oleva ole näköjään halunnut muuttua heteroksi. Emme myöskään me kaksi.
Alkoholismi on eri asia. Tosin moni ei siitä muuksi muutu.
"Ex-lesbo hiphop-artisti Jackie Hill-Perry eheytyi ilman eheytyshoitoja. "
Jumala tekee joskus sairaille ihmeitä!
Olin jokin aika sitten eräässä juhlassa, jossa oli mukana myös yksi vannoutunut homomies, tosin entinen sellainen ja nyt vaimonsa ja lastensa kanssa. Hän on hyvin onnellinen avioliitossaan, joka on hänen mielestään elämänsä täyttymys, pitkän etsimisen ja monen homosuhteen jälkeen!
Vai niin. Itse erosin vaimosta 20 vuoden jälkeen. Ei ollut mikään täyttymys.
Tosin ei tee Raamatussa, vaikka siellä tapahtuu vaikka mitä kummaa.
Helpolla pääsee bottomiksi. Kun olen pääasiassa pannut neljän vuoden aikana.
En tiedä olenko tavannut sinua 1985 jälkeen.
Oksentamisen jos näkisin sinut.
Kukaan ei vielä ole sen takia oksentanut. Esimerkiksi täällä meitä tervehditään kun nähdään.
Nauravat selkämme takana. Tietäisitte mitä teistä munamaakareista puhutaan….
Hiljaista on. Sinun pääsi vaan kiehuu.
Selkäsi takana, tollo!
Sitä on surullista seurata.
Luulet liikaa todellakin.
Otan huomioon vain tosiasiat. Esimerkiksi inhon pitäsi edes jollakin tavalla näkyä.
Huomiokykysi on tosiaan noIiatasoa.
”Jackie Hill-Perry eheytyi…”
Tämä Perry ”huomasi” vasta 17 vuotiaana olevansa lesbo. Ei siis pienestä pitäen kuten tavalliset homoseksuaalit.
Mutta toki on monia aikuisia, jotka eheytyvät homoseksuaaleiksi.
Mitä tuossa lueskelin, niin Perry on muutenkin elänyt hyvin rikkinäistä elämää. Usko on tuonut hänelle sitä vakautta, mitä hän on tarvinnut. Ehkä kyse ei sittenkään ole seksuaalisesta ehtymisestä vaan ylipäätään elämän eheytymisestä?
”Usko” ilman katumusta ja parannuksen tekemistä ei ole uskoa Jeesukseen.
Niin. Ehkä tuon Perryn oli tosiaan monista asioista tehtävä parannusta, jotka eivät liity mitenkään seksualiseen suuntautumiseen.
Homot voivat minunkin puolestani mennä kadotukseen homostellen parannusta tekemättä.
Mikset halua homojen pelastuvan?
Mummo on saatanan asialla.
Niinhän ne kaikki, jotka eivät ole samaa mieltä kuin sinä.
Ihmiset tekevät syntiä joka päivä pääosin. Ota joskus se huomioon.
Itse teen kaikkina lepopäivinä arkisia asioita, en rakasta kaikkia kuten itseäni, en käy katsomassa vankeja.
Sinä olet keplotellut itsesi sairaseläkkeelle jo 20 vuotta sitten.
Kaunis Lavin aviopari on taas mahtavassa kodissaan ihanan lomansa jälkeen. ❤️🩷❤️
"Mikset halua homojen pelastuvan?"
Kuvitteletko sinä ihmisenä heitä pelastavasi? Ihan samalla tavalla heteroillakin on sellaisia syntejä, joista ette heitä päästäisi taivaaseen. Miksi ette heistä ole lainkaan huolissaan? Vai pelastuuko ihminen sillä, että alkaa käyttäytyä seksuaalisesti heterojen tavoin?
Miksi kyselet, etkä vastaa?
Selvästi 10 vuotta sitten eläkkeelle.
Homostelu ei ole mitään pahantekoa, joten vaikea sillä on kadotukseen mennä.
Olet sinä tosiaan surkea tapaus. Kaikki nauravat sinulle.
Turhaan taas projisoit itseäsi.
🤓
On tottakai. Jumala sen parhaiten tietää.
Tietää mitä? Että homous on pahantekoa? Mitä pahaa siitä sinulle koituu?
Ottaa kuvia yleensä pihan pöydästä. Ympäristö on täynnä kaikkea kasvillisuutta, että on hankala liikkua.
Mahtavaa tietää mitä munamaakareista puhutaan. Voi hyvinkin olla että joka Iikka selvittelee näitä asioita ali oikeudessa. Toiseen kohdistuva vainoaminen ja herjaaminen on rikos Ja vieläpä täällä jatkuvasti!!!
Homot moikkaavat toisillensa!
Eli et tee sitä hyvää, mitä haluaisit?
Huomasin nyt. Teen kyllä hyvää joka päivä. mutta olen tehnyt kolmea syntiä lapsesta asti.
Hän tarjosi asuntoaan meille, mutta se ei ole meidän mieleen.
Vai sinne se taas kuulutti. 🤣
Se on sillä sina mielessä.
Vai oikein perään kuulutti.
Peräänpä hyvinkin.
Pröööt, pröt!
Miksei kuuluttanut eteen?
Ei näitä eheytyneitä ole olemassakaan. Jatkossa eheytykset kriminalisoidaan lain mukaan.
Mitä sinä oikein ymmärrät eheytymisellä?
Ei voi ymmärtää.
Kaikki uskovat sanovat, että kun eheytyy, niin homo muuttuu heteroksi. Uskovat puhuvat älyttömiä.
Et ole sitten nähnyt espanjalaisia naisia.
Mistä tuon kuulit? Minä kuulen työasiat joka päivä, ja tiedän missä mennään. On ollut etätyö kotona.
Kuulin asian mielikuvitus ystävältäni joka asuu korvieni välissä.
Uskot siis kuuIopuheisiin.
Ai niinkö teit, Turre
Vaikea tietää muuta kuin mitä sanotaan ja mitä papereissa lukee. Esimerkiksi palkkakertymä.
Et tiedä yhtään mitään.
Sehän näytti koko kesän nollaa.
Tottakai homot voivat eheytyä kuten muutkin eri syistä rikkinäiset ihmiset.
Ei tarvitse jäädä rikkinäiseksi. Traumoista voi vapautua, voi saada rauhan ja tasapainon elämäänsä, eikä erilaisten taipumusten tarvitse hallita elämää,
jos haluaa toisenlaista elämää, kuten kristittynä uskovana kristitylle sopivaa elämää. Juopottelut, irstaat menot ja muun epäsopivan voi jättää taakse ja saada tilalle parempaa,
Olet kuten Päivi Räsänen. Hänkin kuvittelee, että homoseksuaaliset ovat rikkinäisiä.
Ovat he olemassa, kuten muutkin ihmiset, vaikka et kunnioita heitä, pidä samanarvoisina, vaan kiellät jopa olemassaolon.. mistä moinen asenne.
Eheytyminen, kuten kaikki hyvä tulee Jumalalta. Ihmiset vain tukevat toisiaan, kuten lähimmäisiä kohtaan tulee toimia.
Vaikea tehdä lakiteitse sellaisia rajoituksia, jotka eivät olisi ristiriidassa molempien asiaan liittyvien osapuolten perusoikeuksien kanssa.
Itse olen elämäni aikana saanut hyvää apua lääkäreiltä ja kirurgeilta. Kaikki hyvä ei todellakaan tule Jumalalta, kaikkea muuta.
Etätyötä?🤣. Eläkkeellä!
Onko apu tullut psykiatreilta!
Hupaisasti sanottu.
>> Ei muuta sitten kuin katsomaan, tästä 2 tunnin dokumentti kymmenistä eheytyneistä homoista. <<
Eivät he kestä näitä elämäntarinoita. He puolustavat näitä ihmisiä henkeen ja vereen vain siihen asti, kunnes nämä ihmiset tulevat Jeesus-uskoon ja kertovat itse oman muutostarinansa. Sen jälkeen nämä entiset puolustajat muuttuvatkin heidän vastustajikseen.
Tunnen yhden uskossa olevan homon.
Itse katsoin kaksi kertaa Yhdysvaltain eheyteneitä homoja.
He olivat aivan sairaita ja tärähtäneitä. Ei niitä kestä katsoa.
Jospa hän yrittää pitää toivoa yllä että hänkin voisi eheytyä.
Hönö-Teemu ei ole uskossa.
Ei varmaankaan. Yksi Tapio on. Hän on eräänlainen: ei ole koskaan ollut töissä.
Aha. Entä sinulla?
No ei ihme että olet aina kärttyisä kuin vanhat naiset.
Sinuakaan Iaiskamatoa ei työ kiinnosta.
Sama vaiva kuin sinulla.
On kiinnostanut jo nuorena. Sain palkkaa jo teininä.
Lähes kaikki ovat lähteneet sieltä parin vuoden aikana. Silloin tehtiin palkkaremontti, joka tarkoitti 30 prosentin alennusta palkkaan. Osa lähti heti kun seuraava palkka tuli.
Sittemmin tämän vuoden alusta kaikki meni heikompaan suuntaan, joten ei sinne kannattanut jäädä.
Älä viitsi olla tuollainen tollo.
Sinä olet kaikkien tollojen tollo!
Näin on. Vikingiin menneet kehuvat sitä erittäin paljon paremmaksi.
Ei ihan niinkuin luulet. Tänään 34 tulosta. Erinomaista.
Sellaista Iuulet.
Surkea tapaus tosiaan.
Minä tiedän vieressä olevana.
Sinä et tiedä missä lie olevana
Jatkuvasti torren kimpussa ja vielä kumppanin joka ei täällä kirjoittele. Asia annettu eteenpäin
Jos video todella on eheytymisestä, olisin mielelläni sitä katsonut ja kuunnellut. Valitettavasti kielitaitoni ei riitä. Harmi. En tiedä asiasta eli eheytyksestä juuri mitään enkä juuri homojen ja lesbojenkaan elämästä, mutta mielenkiinnosta olisin seurannut.
Mistä pitäisi ottaa oppia?
Oikeus perään kuulutti.
Millä sinne kuulutti?
Torvellako kuulutti perään?
Kuulutti oikein tuupariin?
Kuinkas muutenkaan. Sitten alkoi vängätä, ettei ne eheytyneitä ole. 🤣
Turrea kuulutti.
Ei ole mitään eheytettävää
Eikö muka?
Perään ”kuulutettu” ei ole enää ehjä.
Vai sinne kuulutti…..
Millä sinne kuulutti.
”Torvellaanko” töräytti?
Homo se itse on.
Pröt! Perään!
Itse se on rikkinäinen.
Hyvin ilmaistu.
Eheytyneitä, tarkoitat tietenkin että Päivittyneitä.
Arkaan paikkaan kuulutti.
Hyvä filmi.
Kannattaa katsoa suvaitsevaistenkin.
Mutta missä ovat suomalaiset ?
Teidän puheistahan saa sellaisen käsityksen että noita on porukoissanne niin että päät yhteen kolisee ja kinkereissänne väkeä lappaa kuin lipin pirua hakemassa apua akuuttiin homouteen mutta sitten todellisuus on sitä että ratsastetaan vuosikymmeniä jolla "amadeuksella"
Ari Puonti.
No mutta ei hänenkään homous mihinkään kadonnut. Omien sanojen mukaan tuntee yhä edelleen vetoa miehiin .
"No mutta ei hänenkään homous mihinkään kadonnut. "
Mutta kohta katoaa, sillä kun Jeesus saapuu niin Hän poistaa kaikkinaiset himot sekä heteroilta että homoilta.
Et muka vieläkään tiedä mitä eheytyminen tarkoittaa.
Tuo ihminen ei ole muuttunut yhtään miksikään . Ainoa mitä hän on tehnyt niin on se ettei harrasta seksuaalista toimintaa miehen kanssa. Himot eivät ole kuitenkaan kadonneet.
Tässä et osaa ottaa huomioon etkä varsinkaan luota Jumalan kykyisyyteen reaalisesti eheyttää uskoontulleet. Sillä hetkellä kun ihminen tulee uskoon ja kääntyy Jeesuksen puoleen, niin hän saa Jumalan voimat haltuunsa ja Jeesus osaa ja kykenee eheyttämään ihmisen kuin ihmisen pois tappavista himoista ja taipumuksista. Nim. Kokemusta on
Niin mutta tuohan menee sitten Jeesuksen ansioksi, ei teidän :d
"Niin mutta tuohan menee sitten Jeesuksen ansioksi, ei teidän :d"
No nyt ymmärtänyt jotain oikein kristinuskosta eli uskosta Jeesukseen - - siis näin käytännön eikä vain liturgian tasolla.
Onko joku muuta väittänyt? Kiitos Jeesuksen syntein sovituksen!
Ilmeisesti sitten tuo Puonti ei ole aitouskova sillä hän on itse avoimesti kertonut himoistaan.
Puonnista en tiedä mutta Jumalalle tulee tosiaan kaikki synnit tunnustaa ja joissain tilanteissa myös toiselle ihmiselle. Näin se eheytyminen pääsee alkuun.
Tuolla logiikalla kaikkihan on väliaikaista ja lopettakaa sitten se eheytystoiminta jos kerran odotatte vain Jeesuksen tulemista ja sitä että hän hoitaa hommat.
Niin, mutta miksi on kertonut? Auttaakseen muita samassa tilanteessa olevia. Julistaakseen evankeliumia.
"Tuolla logiikalla kaikkihan on väliaikaista ja lopettakaa sitten se eheytystoiminta jos kerran odotatte vain Jeesuksen tulemista ja sitä että hän hoitaa hommat."
Emme saa katsoa vain vierestä kun kirkko vie ihmisiä tahallaan helvettiin kitumaan. Kyllä sinäkin auttaisit hädässä olevaa jos on mahdollista.
Hyvin kirjoitit,
Pistin vielä itselleni peukun,
Nyt ymmärrän sinua miksi himot ovat sinulla myrkkyä.
Olet ollut himojen orja ja koit ne tappaviksi, vaikka et kuollutkaan.
Et pistänyt
Lähinnä tämän palstan... Jos saa huomauttaa.
Nostetaan.
Tolkku ja Mnot on ilmeisesti ”niitä” pappoja.
Onko "valintansa tehnyt eheytynyt PRIDE-Heimo" ilmoittautunut?
Mikä tekee hänestä pride-Heimon, jos on aina ollut prideä vastaan?
Ihan sattumaltako juuri perään?
Kuinkas muutenkaan.
Vai niin taas teki.
Heh-heh, sellainen pösilö se on.
Saiko seuraa?
Voi sitä pappaa.
Vai oikein perään. 😆
Just juu sinne !
Torvellako sinne töräytti.
HAHAHAHAHAHA!! Että eheytyneistä :D
Kuten Fox Mulder sanoi: I wnat to believe :D
No porukka joka uskoo teokseen jonka mukaan aurinko kiertää maata ja että aasi puhuu, niin sille jengille moiset "eheytymiset" on helppo uskoa....
Joko sait miesseuraa?
Downiboi olet nyt erehtynyt. Tämä ei ole deittipalsta vaan täällä tarkoitus keskustella hihhulismista nimeltään luterilaisuus.
Ei kannata edes avata mitään eheytyneiden homojen tarinaa, sillä
Sillä homoseksuaalisuudesta ei eheuåysutäm mitenkään ,,kukaan ole eheytynyt .
Siis sehön olisi sama asiaa jos anusta yritettäisiin tehdä jotain mitä et ole , ettämkaikensa teikäläiset tekevät jauhaessaan homoista joka ainut päivä .Bi seksuaaliset voiva toki päättää olla ilman samaan sukupuoleen kuuluvan kanssa suhdetta sillä he ovat tavallisesti niin naisten kun miestenkin kanssa .
Mistä teikäläisille on niin kova ongelma jonkun ihmisen seksualisuus, kun jaksatte olla alati käsittelemässä homojen asioita
Usko jo nyt ihminen että kukaan ei voi muuttaa kromosomejaan geenejään ja hormoonitoimintaansa miksikään mitä eivät ole. Joten anna olla jo vihdoin asia mistä et ymmärrä mitään.
Homot ovat ihan yhtä hyviä ihmisiä kun heterotkin , ja saavat todella olla ihan kuten ovat ,sinun päähän pinttymäsi menee jotenkin ylikierroksilla
Siitä puhe mistä puute pitää paikkansa sinunkin maailmassasi , anna olla ihmisten mitä he ovat ei ole sinulta pois mitenkään .
Ja uneksi ihan vaan itseksesi homoista ei tartte nettiin tulla loukkaamaan ihmisiä
HE
On se jotenkin ressukka.
Onko todisteita, että videolla on heteroksi muuttuneita.
No sehän on ilmoitusasia!
Tai sen pitäisi näkyä elämässä.
Tätä tarkoitan. Että esitetään valheita.
Ja samalla syytetään minua valehtelusta. Hullu maailma.
No, saiko?
Mihinkäs muuallekaan. 😆
No, saiko vastakaikua?
Ei ole saanut. Kumma kun turre ei kelpaa.
Eikö se vieläkään ole saanut seuraa….,
Ei Turre saa
Biseksuaali voi tehdä valinnan sukupuolten välillä, mutta ei homoseksuaali. Piste.
Kyllä homokin voi tehdä valinnan elämänpansa suhteen. On mahdollisuus enemmän tai vähemmän seksuaaliseen/romanttiseen parisuhteeseen. Kaikki eivät hae parisuhteelta samoja asioita. Ja seksuaalisuus voi muuttua, itse Setankin mukaan ja on lukuisia esimerkkejä, kun aiemmin on kiinnostanut vain toinen sukupuoli, sittemmin vain toinen.
Itse olen muuttanut elämääni elämäni aikana. En toimi niinkuin joskus nuorempana.
Tööttäsikö mielikuvitus-Teslalla?
Autolla ja muulla omaisuudella leuhkiminen on jo sinänsä typerää.
Lähisuvussani on miljonäärejä, jotka eivät mitenkään leuhki, vaan ovat hyvin tavallisia, vaikka hankkisivatkin välillä jotain isompaa tuosta noin vain, kun kerran rahaa on.
Näin on. Miljonääri ei tavallaan halua erottua pois lukien Trump ja Musk. Minäkin olen kohdannut miljonäärejä.
Hupaisaa on se, että sillä ei ole yhtään mitään.
Ihanko totta 🤣
OIet surkein tapaus koskaan.
Joko turre vastasi?
Homot voisivat vapaasti mennä terapiaan, jos se ei olisi niin kallista. Heillä on paljon ongelmia itsetunnon kanssa, mutta kunnon psykologi auttaa mielellään. Lapsuuden traumaattiset kokemukset tunnekylmyydestä aihettaa suuren osan homosta suuntauksesta, mutta siitä voi vapautua.
Sinulla ei ole ongelmia? Ainakin juttusi osoittaa, että sinulla ei ole kaikki kohdallaan.
Silti homojen hoitoonpääsyä pitäisi helpottaa. Menneisyyden arvet näkyvät vielä pahoinvointina ja riippuvuuteena. Hyväksynnän tarve on valtava ja kokopäiväinen kaipuu heteroilun pariin tosiasia. En tiedä yhtään homoa joka ei sitä olisi kokeillut.
Minä tiedän vaikka kuinka monta. Sinulta ei ainutkaan homo kaipaa hyväksyntää.
Kaikkea se vanha mies viitsiikin.
Ko kun muuta sillä ei ole.
Voi sitä ressukkaa.
Oransseissa vatteissa?
Miksi juuri perään?
Mihinkäs muuallekaan kuin perään.
noita sen tietää
Töttöröö-pippijuu!
Vai sellaista tällä kertaa.
Joko taas!
Markku Koivisto lienee ainut eheytynyt homo joka on uskaltautunut julkisuuteen ja hänkin elää nykyään Thaimaassa evankelioimassa.
Ja mitä hänkin siellä kaikkea tekee.
Saa varmaan vihaviestejä sähköpostiinsa. Suvaitsevaisten vihalta ei ole kukaan suojassa ja ex-homoja vihataan kaikkein eniten.
"Suvaitsevaisten vihalta ei ole kukaan suojassa ja ex-homoja vihataan kaikkein eniten."
Varsinkin setalaiset vihaavat eheytyneitä homoseksuaaleja silmittömästi!!
Siksi näiden eheytyneiden on viisasta kätkeytyä tappavalta vihalta ja elää vaan rauhassa perheittensä ja lastensa parissa.
Eheytyminen on siis mahdollista! Miksi tämä halutaan kieltää, koska luulisi sen olevan homoille ja lesboille iloinen uutinen että hekin voivat olla normaaleja.
En tunne ketään eheytynyttä. Eikä edes kukaan julkisuudessa oleva homo ole muuksi muuttunut.
Tunnetko Itse ketään?
aitolainen väittää itse eheytyneensä mutta ei kovin uskottavaa kun roikkuu perässäsi kuin mielipuoli.
Entä julkisuudessa olevia homoja?
Tröööööööt!
Vai sellaistakin on tehnyt.
No, saiko vastakaikua.
Saiko vastauksia?
Vai niin teki.
Joko on saanut seuraa?
Voi sitä!
Miksi kuulutti juuri perään?
Sinähän vastasit innoissasi kuulutukseensa ilmottautuen omassa aloituksessasi eheytyneeksi homoksi, aito_lainen ja teit siitä oikein nimimerkinkin kokoelmiisi!
Töttöröö!
Jus joo.
Mitä se niillä tekisi?
Peräänpä hyvinkin….
Millä kuulutti?
Miksi aito_lainen lopetti käyttämästä Eheytynyt.homo-nimimerkkiään?
Hän ei ole enää eheytynyt homo vaan pelkästään homo.👍
Mitä todisteita sinulla on esittää, että hän olisi käyttänyt tuollaista nimimerkkiä?
Tusina 👍
Tötterö!
No, löysikö?
Oikeinko kurkisti sinne?
Niinpä tietysti,
Oho! Minkä takia mnot on kiinnostunut homoista? Sehän on vähän epänormaalia käytöstä. Siis olla kiinnostunut homoista, jos on itse hetero. Tai niin täällä ainakin sanotaan nimimerkistä aito_lainen, vaikka hän vaikuttaa hyvin kivalta ihmiseltä.
Itsekkäät ja lapsellisen yliampuvat Itsekehusi tunnistaa selvästi aito_lainen. Tässäkin aloituksessa paljon häiriköintiäsi numeroiden luettelulla, saman toistoilla ja ilkeillä kommenteillasi.
Kylläpä kehaisit itseäsi kivasti.
En ole aito_lainen vaan ihan joku muu ihminen, mutta hyvä kun luulit minua aito_laiseksi. Olet tahattomasti todistanut, että monet aito_laisen tiliin laitetut omakehut ovatkin voineet olla aivan vääriä tulkintoja. Minusta aito_lainen on ihan kiva kaveri ja koska minä kehun häntä, silloin joku muukin on voinut kehua häntä. Tämä on ihan loogista.
Siinä ei ole mitään hävettävää jos on homo. Mutta toisaalta varmaan homoa harmittaa sitten kun hän herää helvetissä eikä pääse sieltä pois, vaikka kuinka muuttaisi mielensä, eheytyisi heteroksi ja rakastaisi lähimmäistään. Se on liian myöhäistä.
Eniten helvettiin menee tietysti heteroja.
Ihan varmasti kuulutti sinne.
Torvellako?
No, tietenkin.
Se jaksaa.
Eheytymisestään itse kertova mies oli tv7:lla/Youtube-kanavallaan.
Tästä mainitseva viesti poistettiin aiemmin?
TV7 on valheen kanava, kuten aikoinaan totesin.
Joko taas!!
No, tuliko tulosta?
Huh-huh.
Voi sitä vanhusta.
Miksi sellaista teki?
En ota oppia.
Silläkö kuulutti?
Mielenkiintoista.
Kuulutti oikein?
Otan!
Kaikkea se keksii.
Hyi!
Oikeinko perään? 🤣
Rumaa.
Mihinkäs muuallekaan?
Jeesuskin oli homo.
Oliko tämä sinulle yllättävä tieto?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ihminen
Me kaikki olemme ihmisiä, ja homoja, jos sillä viitataan ihmisen biologiseen sukuun, mutta me kaikki emme ole homoseksuaaleja. On syntiä olla homoseksuaali. Varsinkaan Jeesus ei voi olla homoseksuaali, koska sehän olisi syntiä, joka estää taivaaseen pääsyn. Uskontunnustuksen mukaan Jeesus "astui ylös taivaaseen", joten sekin todistaa, että hän ei voinut olla homoseksuaali.
Minä en ole homo! En missään tapauksessa alennu niin alhaiseen käytökseen ja järjettömään ajatteluun. Homouden tuntomerkkinä on häpeälliset himot eikä pääse edes taivaaseen. Kurja on heidän kohtalonsa, mutta marssikoon nyt sitten Pridessä ja pitäköön hauskaa varastoon.
Kyllä se hauska vielä loppuu. Eikä se varmaan voi olla kovin hauskaa jatkuvasti ajatella itsestään että on homo tai on lesbo. Nykyaikana voi olla yhtäaikaa molempia! Ei mikään ihme että nuorten mielenterveys on hajalla.
No et todellakaan ole homo, kun et tiedä heistä mitään.
22 👍
23 👍
24 👍
25 👍
Saiko?
Sellainen pappa.
Miksi kulutti juuri perään?
Tuo lienee se sama ohjelma, josta tehtiin myös jatko-osa. Vuoden kuluttua "eheytyneitä" oli 0%.
Miten se on vajakille niin vaikea ymmärtää, että homoille heteroseksi on yhtä vastenmielistä, kuin heteroille homoseksi?
Toisaalta, tietenkin, jos ihminen on riittävän tyhmä uskomaan mihin tahansa jumalaan, ihminen on riittävän tyhmä olemaan jyrkkä asioita kohtaan, jotka hänelle eivät edes kuulu.
27 👍
Perään? Niinpä tietysti.
Vieläkö se täällä valehtelee?
Miksi sen teki?
Itse uskon siihen, mitä Raamattu on mieltä samansukupuolisista suhteista. Mutta mitään uskoville annettua "eheytyshoitokäskyä" en sieltä kyllä löydä. Itse en uskovana alkaisi sorkkia kenenkään seksuaalisuutta, mieltä tai muutakaan sellaista.
Nykykristikuntaan on kuitenkin tullut tapa yhdistää psyykkisiä apukeinoja, kuten terapioita ja hengellisyyttä eli kristinuskoa keskenään. Minusta sellainen ei ole enää kristinuskoa. Ei sellaista ainakaan kukaan Raamatun opetuslapsista harrastanut.
” Mene äläkä enää syntiä tee!”
Harvinaisen rehellinen ja hyvä mielipide. Nostan hattua.
Jeesus ei sittemmin syntien perässä ollut.
Miksi kulutti juuri perään?
Aito-lainen se vain jaksaa riehua...
PS. Kaivoin vanhan nikin esiin, kun joku laitauskovainen väitti että olen muka bannattu...
Hieno dokumentti!
Oliko tuo se missä kaikki eheytyneet olivat aivan tärähtäneitä?
30 👍
Kyllä siitäkin synnistä voi vapautua.
Mikä synti on kyseessä?
Miksi????