Jytky. Hillotolppa. Tilipäivä. Äänikuninkaan tai äänikunigattaren tittelit. Tähtitieteelliset tulot pelkällä suunsoitolla, vailla vastuuta. Paikka huipulle ilman ainoatakaan työpäivää , suoraan persueliittiin. Jne. jne. jne.
Mikään niistä ei olisi tullut Perussuomalaisille ilman rasisismia.
Ennemmin karhu luopuu vapaaehtoisesti turkistaan kuin persu rasismista.
Fakta, joka kirkastuu tolloimmallekin politiikan seuraajalle viimeistään ensi jouluun mennessä. Ja ei todellakaan: ullatus!?
Mikään niistä ei olisi tullut Perussuomalaisille ilman rasisismia.
Ennemmin karhu luopuu vapaaehtoisesti turkistaan kuin persu rasismista.
Fakta, joka kirkastuu tolloimmallekin politiikan seuraajalle viimeistään ensi jouluun mennessä. Ja ei todellakaan: ullatus!?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mies lähtee persuista, mutta persuus ei miehestä.
Alkaako persujen äänestäjillekin vihdoin selvitä, että niitä vain vedätetään,
että puolueen jäsenet pääsee hyville liksoille ?
On mielenkiintoista seurata, ketähän toimittajaa, poliitikkoa tai tutkijaa persut alkavat seuraavaksi maalittamaan syystä, että persujen natsirauhaa on häiritty ja rasismilinjaa tölväisty?
Kenttäpersut eivät taidakaan tietää, kuinka liukas puoluejohto heillä onkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17931095/orpo-valehteli-liittokansleri-scholtzille-pain-naamaa#comment-122117373
Yksikään muu eduskuntapuolue ei ole veivannut yhtä hartaasti eri EU-parlamenttiryhmien välillä kuin PS. Itse asiassa PS on ainoa, joka sitä on ylipäätään tehnyt. Ihmekös kannattajakuntakin seisoo pihalla kuin lintulauta siitä, mikä puolueen todellinen linja on. Ainoa mantra mitä osaavat toistaa, on että "PS on ainoa puolue Suomen ja suomalaisten asialla".
Niinpä niin. Mestari johtaa umpisokeaa ja -kuuroa lammaslaumaansa. Suomen Sisun synkän ideologian vahvalla otteella. Mitä Suomen ja suomalaisten etua siinä muka on havaittavissa?
15 somalia muuttaa ens viikolla Suomeen. Voiko tulla teille asumaan, edes väliaikaisesti?
Persu alkanut ihmissalakuljettajaksi?