Kohta saa seurata kolmen sosialistin maailmanympäri lentelyä. Kerosiini palaa, kun Silvia,Aino Kaisa ja Bile Ilmari painaa pitkin taivasta kohti suurta seikkailua. Välillä puserretaan kyyneltä silmästä jonkin kerjäläislapsen kohdalla, kunhan se kuvataan ja sitten taas taksilla lentokentälle ja vip loungeen ryystämään skumppaa ennen lentoa uuteen seikkailuun.
Parempaa lentämistä
Anonyymi-ap
7128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä tee niinkuin minä teen ,, vaan tee niinkuin minä neuvon.
Kun minä lennän niin tulee vähemmän saatetta, mutta kun sinä lennät tulee tyrmio maailmaan.
Että tälläisia MAAILMANPARANTAJIA .
Tätähän se on. Kannattaa jättää katsomatta.
Nyt on naamiot riisuttu
En katso ensimmäistäkään jaksoa,,,oikein v i t u t !!!
Ja idiootti Vappu Pimeä lentelee myös:
https://www.is.fi/viihde/art-2000009743058.html
Nämä paskiaiset ja toki suuri osa nykykansastamme lentelee hurlumhei, vaikka luonto on tulessa ja toisaalta meille elintärkeä Golf-virta pysähtyy lähitulevaisuudessa:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009742831.html
Voi kun saisimme järkevän ekomielisen diktaattorin joka stoppaisi joka maasta lentelyn minimiin (vain tärkeimmät tavararahdit kuten lääkkeet jne).
Maailmassa on liikaa ihmisiä ja me kulutamme liikaa. Lentelyn lopettaminen ei auta, ellemme myös lopeta vaatteiden, elektroniikan, huonekalujen ja muiden tavaroiden ostamista. Jos vanhat hajoaa, niin korjataan. Mitään uutta ei saisi kukaan enää ostaa, jos ilmastonmuutos todella halutaan pysäyttää... Roska on vain helpompi huomata toisen silmästä... Syytetään vain lentomatkailijoita ja ostellaan tuliteriä iPhoneja!