Venäjän kilvissä oleva diplomaattiauto yritti kiihdyttää mielenosoittajaa päin. Valetta, kun katsotte videon niin mielenosoittaja yritti estää auton normaalia liikkumista.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009743549.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009743549.html
Vastaukset 16
Vanhimmat
Iltasanomat siis....
Tämäkin uutinen menee taas Venäjälle, lapsellista touhua, ei muuta sotaa sinne eikä tänne. Jos mielenosoittaja olisi jäänyt alle hän olisi hävinnyt oikeudessa koska seisoi tahallaan auton kulkuväylällä.
Oliko keloapinallinen kenties?
En avannut linkkiä, koska Sanoma!
Olisi ajanut yli reilusti
Tuollainen tien tukkija joutaa jäädä alle olikohan elokapinan terroristi
Ihan typerää touhua.
Jalankulkija syyllistyy liikenneturvallisuuden vaarantamiseen. Venäjä-Suomi 1-0
Jaa liikkuukos auto kiihdyttämättä.
IS kuuluu Sanoma Osakeyhtiö -konserniin, joka on tehnyt liki kaksi vuosikymmentä Venäjän-vastaista propagandaa USAn kustantamana.
Tästä uutisesta kyllä puuttui se mitä aina mainostettiin lopuksi ratkaisuna ja sehänolimse Naton jäsenyys joka auttaa.
NATOn jäsenenä tulemme tuntemaan syvästi sen kuinka elintasomme tulee laskemaan. Saamme kiittää tästä tietenkin tätä maksettua mediaa sekä idioottimaista poliittista johtoamme.
Aijaa, Sairasta Aivopesuako?
Jos olisin ollut ratin takana, olisin ajanut surutta tuon sekopään yli.
Miksi juoksee autoneteen????
Järjetöntä touhua!!!!
Tuollaset pitäs poistaa kyliltä. Liikennettä haittaavat!
Katsoin videon: Kyllä nuo venäläiset KGB/FSB hurjastelijat pitäisi karkottaa välittömästi Suomesta! Tappamistarkoitukselta tuo kyllä näytti.
Onko mielenongelma?
Normaali ihminen ei hinkumalla hingu autoneteen🙈
Suomen valtamediat ovat jo vuosia kilpailleet, kuka valehtelee eniten venäjävihaa lietsoakseen.
Yksi esimerkki loputtomasta vihanlietsonnasta on se, kun yksityinen venäläinen lentoyhtiö pyysi ja sai Suomelta luvan lentää koneensa muutetulla reitillä Suomen yli Keski-Eurooppaan huoltamaan konetta. Heti kun kone oli lentänyt sovitun reitin mukaisesti Suomen yli, alkoivat mediat kilpaa suoltaa venäjävihaa siten, että kyseinen lento oli luvaton ilmatilaloukkaus ja Venäjän harjoittamaa vakoilua. Tietenkin mediat tiesivät kyseessä olleen luvallisen lennon, mutta tämäkin tilaisuus vihan lietsomiseksi piti käyttää hyödyksi.
Jotkut kansalaiset ovat yksinkertaisesti tyhmiä. Noin ei saa käyttäytyä diplomaattisuojan omaavia kohtaan. Pitää ymmärtää tämä.
Tämä henkilö toimii rikollisesti, hän voi saada tuosta syytteen.