Kenen kettutarha ?

Evijärvellä on lintulenssutartuntoja kettutarhoilla. Ketäs onni potkii kun saa valtiolta korvaukset.
61271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuskin kukaan turkistuottaja on onnellinen kun valtio korvaa menetykset. Turkistuottaja tuottaa ennemmin turkiksia kuin toivoo korvauksia ikävästä lintuinfluenssasta jonka ovat saaneet aikaan luonnonsuojelijat hyysäämällä luonnonvaraisia lintuja. Koska flunssa tarttuu ihmiseen luonnonsuokijan toimesta.

Äänestä

Tarhaus alaa ei onni potki.

Äänestä

eikö nyt jo vatipäätarhaajat ymmärrä lopettaa eläinten rääkäystä.

Äänestä
  • Tiedän kuka olet.

    Äänestä

Turkistarhaus on eläinrääkkäystä.

Äänestä

Kyllä tarhaus taitaa nyt loppua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Evijärvellä on lintulenssutartuntoja kettutarhoilla. Ketäs onni potkii kun saa valtiolta korvaukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu