Nonniin, se on tullut taas se aika, että Hangon kesä alkaa olla taputeltu. Ensi viikolla vielä on jonkin verran vilinää, seuraavalla paljon vähemmän ja sitten ei taas senkään vertaa. Kesäpaikat sulkeutuvat kolmen viikon päästä ja ruususen uni alkaa. Tykkäättekö, kun saa taas olla rauhassa, vai masentaako tuleva autius ?
Se on Hangon kesä taas siinä !
10
904
Vastaukset
- Anonyymi
Suorastaan Nautin!
- Anonyymi
Onko se nyt siinä tuppukylän paviaanit. Ajattele kuinka kuollut kylä koko hanko on. Syrjään vetäytynyt P..ka.
- Anonyymi
Paviaanit on meillä kylässä kesäisin. Ne valittaa roskaamisesta, mutta ovat itse roskia levittäneet. Muistan ajan jolloin koko bulevardi oli 10 cm roskamaton peitossa. Hankolaiset eivät kyllä itse koskaan näin.
- Anonyymi
Niin on kesä siinä, nytkin on syksyistä ja väki vähentynyt. Ensi viikonloppuna varmaan on vielä turisteja mutta sitten alkaakin samojen koiranulkoiluttajien ja satamassa pyörähtäjien katsominen. Ankeeta!!!
- Anonyymi
Käytännössä viimeinen kesätapahtuma, Poker Run sitten oli ja meni. Ja aika farssi olikin, alle 10 paattia paikalla eikä tuo muutenkaan kerännyt ihmisiä kuten ennen muinoin. Nyt sitten Hanko voikin ruveta talvilevolle.
- Anonyymi
he va klappat å klart/se oli siinä.uinu uinu Hankoseni.see you in June 2024.danke.
- Anonyymi
Onko enää mitään tapahtumaa jäljellä, jota voisi uhata rakennustarkastajalla tai ympäristölautakunnalla?
- Anonyymi
hangö södra fistingföreningenin tanssipaikkaa voi aina uhkailla....hyvässä lykyssä saisit nyrkin hanuriisi
- Anonyymi
Eiköhän Hangon regatta ole seuraava...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2623208Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741274- 661193
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180998Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47906- 62899
- 48824
- 47762
- 40741
- 39708