Millainen tauti tuo on jos ei ole rokotettu ja on selvinnyt aikuiseksi sairastamatta tautia? Jossain vaiheessahan tuolle taudille kuitenkin altistuu.
Tuhkarokkoa Eteä-Karjalassa
Anonyymi-ap
9316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikki taudit on ikäviä,
Mahdolliset rokotehaitat myös ikäviä.
Kumpi todennäköisesti ikävämpi?
Ei tuhkarokko rokotteesta saa mitään sivuvaikutuksia
Paitsi että rokotevalmistajan mukaan saa
Tuhkarokko on viisua sairaus joka tarttuu ilmateitse Se on todella muuntunut siitä mitä se oli ennen. Itselläni oli pienenä se ja ei saanut mennä päiväkotiin tartuttamaan muita. Onneksi on siihen hyvät rokotukset olemassa ettei saa tartuntaa .
Toisille se on ollut kohtalokas .
Korjaus
Piti olla virus sairaus eikä viisua . Taas puhelin muutti sanan
Ei ole vaikea päätellä, että kyse on venäläisestä rokotevastaisesta perheestä.
Russo ja rokko fobiaa liikkeellä, tauti on tietysti kavala!🏥
Ukrainassa ollut tuhkarokkoa paljon. Tullut varmaan heidän mukanaan Eurooppaan. Sielläkään eivät purematta niele rokotteita. Miten lie ottaneet niitä täällä. Tuhkis tuli sairastettua 16- kesäisenä. Olihan se omanlaisensa tauti. Sitä ihottumaa. Mutta ihan kotikonstein. Ei mitään lääkettäkään tainnut tarvita selättämiseen.