Millainen tauti tuo on jos ei ole rokotettu ja on selvinnyt aikuiseksi sairastamatta tautia? Jossain vaiheessahan tuolle taudille kuitenkin altistuu.
Tuhkarokkoa Eteä-Karjalassa
9
274
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki taudit on ikäviä,
Mahdolliset rokotehaitat myös ikäviä.- Anonyymi
Kumpi todennäköisesti ikävämpi?
- Anonyymi
Ei tuhkarokko rokotteesta saa mitään sivuvaikutuksia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tuhkarokko rokotteesta saa mitään sivuvaikutuksia
Paitsi että rokotevalmistajan mukaan saa
- Anonyymi
Tuhkarokko on viisua sairaus joka tarttuu ilmateitse Se on todella muuntunut siitä mitä se oli ennen. Itselläni oli pienenä se ja ei saanut mennä päiväkotiin tartuttamaan muita. Onneksi on siihen hyvät rokotukset olemassa ettei saa tartuntaa .
Toisille se on ollut kohtalokas .- Anonyymi
Korjaus
Piti olla virus sairaus eikä viisua . Taas puhelin muutti sanan
- Anonyymi
Ei ole vaikea päätellä, että kyse on venäläisestä rokotevastaisesta perheestä.
- Anonyymi
Russo ja rokko fobiaa liikkeellä, tauti on tietysti kavala!🏥
- Anonyymi
Ukrainassa ollut tuhkarokkoa paljon. Tullut varmaan heidän mukanaan Eurooppaan. Sielläkään eivät purematta niele rokotteita. Miten lie ottaneet niitä täällä. Tuhkis tuli sairastettua 16- kesäisenä. Olihan se omanlaisensa tauti. Sitä ihottumaa. Mutta ihan kotikonstein. Ei mitään lääkettäkään tainnut tarvita selättämiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi345147Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2804990Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä564461Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692425Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461858Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281804Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont201767Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791713Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva151591- 1051476