Millainen tauti tuo on jos ei ole rokotettu ja on selvinnyt aikuiseksi sairastamatta tautia? Jossain vaiheessahan tuolle taudille kuitenkin altistuu.
Tuhkarokkoa Eteä-Karjalassa
9
268
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki taudit on ikäviä,
Mahdolliset rokotehaitat myös ikäviä.- Anonyymi
Kumpi todennäköisesti ikävämpi?
- Anonyymi
Ei tuhkarokko rokotteesta saa mitään sivuvaikutuksia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tuhkarokko rokotteesta saa mitään sivuvaikutuksia
Paitsi että rokotevalmistajan mukaan saa
- Anonyymi
Tuhkarokko on viisua sairaus joka tarttuu ilmateitse Se on todella muuntunut siitä mitä se oli ennen. Itselläni oli pienenä se ja ei saanut mennä päiväkotiin tartuttamaan muita. Onneksi on siihen hyvät rokotukset olemassa ettei saa tartuntaa .
Toisille se on ollut kohtalokas .- Anonyymi
Korjaus
Piti olla virus sairaus eikä viisua . Taas puhelin muutti sanan
- Anonyymi
Ei ole vaikea päätellä, että kyse on venäläisestä rokotevastaisesta perheestä.
- Anonyymi
Russo ja rokko fobiaa liikkeellä, tauti on tietysti kavala!🏥
- Anonyymi
Ukrainassa ollut tuhkarokkoa paljon. Tullut varmaan heidän mukanaan Eurooppaan. Sielläkään eivät purematta niele rokotteita. Miten lie ottaneet niitä täällä. Tuhkis tuli sairastettua 16- kesäisenä. Olihan se omanlaisensa tauti. Sitä ihottumaa. Mutta ihan kotikonstein. Ei mitään lääkettäkään tainnut tarvita selättämiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161