Pitkästä aikaa kirkon yritys padota erovirtaa. Onkin jo aikaa kirkkovenekampanjasta, armoa-sivusta jne.
https://www.hs.fi/kaupunki/vantaa/art-2000009747987.html
Kirkko palkkasi somevaikuttajia kertomaan uskostaan
7
221
Vastaukset
- Anonyymi
Uskontunnustuksesta viis
Nojoo... Mutta ei tuossa haastateltu nyt suoraan sanonut että uskoo ihan täysin eri tavalla kuin kirkko opettaa.
Somevaikuttajalta voisi tulla tyhjä katse jos pyydettäisiin selittämään onko ehtoollinen symbolinen, onko Jeesus siinä todella läsnä vai muuttuuko siinä leipä Jeesuksen ruumiiksi.
- Anonyymi
Kirkko on aina tiennyt että rahalla saa ja hevosella pääsee
Kohta vuosi tästäkin. Hesarin uutinen alkaa "Erityisesti nuoret naiset eroavat nyt kirkosta. Se on huomattu Helsingin ja Vantaan seurakuntayhtymissä, jotka ovat käynnistäneet #jumalani-nimisen some-kampanjan."
Ei kai oikein toiminut, koska naiset maallistuvat edelleen.- Anonyymi
Kirkko vaan pirruuttaan panttaa suurten liittyneitten lukuja, paljastaakseen ne vasta uudenvuoden aattona, pilatakseen vapareitten 'jalat-rahilla' -sessiota.
Mahtaakohan kirkkoon edes enää mahtua kun siellä on niin paljon ristuksen täyttämiä? Anonyymi kirjoitti:
Kirkko vaan pirruuttaan panttaa suurten liittyneitten lukuja, paljastaakseen ne vasta uudenvuoden aattona, pilatakseen vapareitten 'jalat-rahilla' -sessiota.
Mahtaakohan kirkkoon edes enää mahtua kun siellä on niin paljon ristuksen täyttämiä?Voihan se niinkin olla ettei mahdu. Me kauhistuneet ateistit ehkä saamme vihiä liittyneiden määrästä kun nettiin alkaa tulla julkisia tarjouskilpailuja kirkkojen ja seurakuntatalojen laajennusurakoista.
- Anonyymi
Kappas vaan
Taitaa näkyä jossain.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3998616Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1682951- 141321
- 761018
- 66974
- 25936
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61923- 55913
- 64862
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73844