Kaikki suomen 20000 varakasta jo osti turhakkeen?

Anonyymi-ap

6

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mulla ainakaan ole vara ostaa sähkökärryä, mutta ei se mua harmita. Ostan mieluummin jotain muuta kuin liian kalliin auton.

    • Anonyymi

      Sähköautossa ei ole jäähdytintä, vaihdelaatikkoa, nokka-akselia, remmiä, ketjua, kytkintä, ruiskutuspumppua tms. jatkuvasti hajoavaa.

      • Anonyymi

        Sulla on ilmeisesti ollut melko huonoja autoja .


    • Anonyymi

      Pitää olla dieselauto ilman rikkoutuvaa turboahdinta. Manuaaliaskilla koska automaatti on kallis korjata. 4- eikä 5-vaihteinen, koska pitkä laatikko hajoaa jos vetää peräkärryä. Veivi-ikkunoilla ja kasettisoittimella, kunnon musiikkia ei Erkki Junkkarisen jälkeen tehty. Ilmastointia ei missään tapauksessa, Suomessa on vain ne muutama hellepäivä vuodessa. Ahterin lämmitin on turha, syö akkua. Lampaantalja riittää.

      Kyllä näin on.

      • Anonyymi

        Juu, Esson baarissa aina tiedetty, että 5-vaihteiset rikkoutuu herkemmin. Varsinkin ns. ylivaihteelliset ovat suorastaan paholaisen keksintö.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, Esson baarissa aina tiedetty, että 5-vaihteiset rikkoutuu herkemmin. Varsinkin ns. ylivaihteelliset ovat suorastaan paholaisen keksintö.

        E autollah onneen-Tesla huijaa ja joutuu käräjille


        toimintamatka vain puolet luvatusta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      16
      2356
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      897
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      828
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      821
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      735
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      722
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      673
    Aihe