Hallitukselle työrauha

11156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Punavihervassarit vispilöivät rasismi kortilla tauotta saadakseen Orpon kudelman puretuksi. Ovatko Hurrit lähteneet leikkiin mukaan? Juoniko mutta siimiinpistävä.
Kauanko Orpo alentuu pillupoliisin tavoin käyttäytyvän puolueen käskytettäväksi?
Siihen ei tarvita muuta kuin elonmerkkiä silmälasien taakse sekä uskottavalla rintaäänellä kehoitus poistumaan ulos, mikäli ei seura kelpaa.

Äänestä

Tämä huolestuttaa, että miten turvallisuus vaarantuisi, jos lista julkaistaisi?
”– Ei siinä paljon vaihtoehtoja ole. Olen ehtinyt tämänkin päivän aikana asiaa tutkailla. Siihen (listan julkaisuun) ei ole mahdollisuutta. Kyse on suojelupoliisin päätöksestä, joka on vahvistettu oikeusasteissa. Päätöksen asiassa tekee suojelupoliisi, Rantanen totesi.

Suojelupoliisin päällikkö Antti Pelttari sanoi tänään MTV Uutisille, että Tiitisen listan julkistaminen vaarantaisi Suomen turvallisuuden.

Lue myös: Supon päällikkö: Tiitisen listan luovuttaminen vaarantaisi Suomen turvallisuuden

Tiitisen lista on lista ihmisistä, jotka ovat aikanaan olleet jollakin tavalla yhteydessä Itä-Saksan turvallisuuspalveluun Stasiin. Supon salaama lista on määrä julkaista vuonna 2050. Sen varhaisemmasta julkistamisesta on kuitenkin puhuttu vuosikaudet.”

Äänestä
  • Voiko tällaista salaamista enää olla Suomessa, joka kuuluu Natoon?!!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Voiko tällaista salaamista enää olla Suomessa, joka kuuluu Natoon?!!

    EU voi määrätä listan julkiseksi! Tai NATO!
    Lista julki, jotta turvallisuus EI vaarannu!
    Kuka/mikä painostaa Supoa salaamaan listan?
    Ei hyvältä näytä tämä salailu!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Voiko tällaista salaamista enää olla Suomessa, joka kuuluu Natoon?!!

    EU voi määrätä listan julkiseksi! Tai NATO!
    Lista julki, jotta turvallisuus EI vaarannu!
    Kuka/mikä painostaa Supoa salaamaan listan?
    Ei hyvältä näytä tämä salailu!

    Äänestä

Työrauha on ihan käsittämättömä pyyntö. Kun muutokset kohdistuu heihin joita jo edelliset hallitukset kiristi heidän etujaan. On ihan selvä jos vielä kiristetään johtaa katastrofin

Äänestä

Jos rahat on loppu - kenelle annetaan tuki: laittomasti massaolevat vai oman maan lapset, nuoret ja vanhukset?

Äänestä

Jos rahat on loppu Otetaan niiltä joille kauhalla annettu vuosikaudet määrä ei edes kukaan tiedä. Pärjäävät jo korolla joita kertynyt annatuista. Kösittää ryhmän joilla tulot yli 150.00 vuodessa. On ihan älytöntä antaa joilla jo elintaso korkea.

Äänestä

Aina vedetään joku verho kun puhutaan rikkaiden etujen leikkaamisista

Äänestä

Meillä on todellinen ongelma joten otetaan siltä mistä sitä asiaan omainen ei edes tajua käytännön elämässä eli yli 150.00 vuodessa tienaavien tukeminen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mainio kirjoitus:
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000009753171.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu