Aamuteevee YLE 1.
Juontajan lisäksi keskustelijoita kaksi. Aiheepiiri hallituksen kaavailemat muutokset työelämässä. Toinen edustaja ay-liikkeen lobbari ja toinen "puolueeton" tutkija yliopistolta. Kolmikko pelaa yhteen ja kuullun perusteella voisi päätellä, että " puolueeton" tutkija, edustaa ay-liikettä.
Että sellaista tasapuolisuutta jälleen kerran medialta YLE.
Juontajan lisäksi keskustelijoita kaksi. Aiheepiiri hallituksen kaavailemat muutokset työelämässä. Toinen edustaja ay-liikkeen lobbari ja toinen "puolueeton" tutkija yliopistolta. Kolmikko pelaa yhteen ja kuullun perusteella voisi päätellä, että " puolueeton" tutkija, edustaa ay-liikettä.
Että sellaista tasapuolisuutta jälleen kerran medialta YLE.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Asetelma poliitikko tai vasemmiston lobbari tulitukenaan aatteen henkilöitymä yliopistolta on tyypillinen. Seuraavaksi YLE uutisoi, että tutkija tyrmäsi hallituksen aikeet.
Eli kun heinäkuu meni hallituksen kaatoyrityksissä, niin nyt palataan vanhaan rutiiniin, jossa kaikki mitä hallitus tekee, on aivan kauheaa. Ja parhaitenhan viesti menee perille, kun vastapuoli jätetään pois keskusteluista.
Mitä se haittaa
Vastasit juuri itsellesi.
Luulotautinen?
Hallitusohjelma yksipuolinen sisältää vain leikkauksia ja perusturvan heikennyksiä.
Jääskeläisen aikaan snsuroidut MoT- ja A-studiojaksot julki päivitettynä.
Noussut eräillä kusi päähän vaalituloksesta.Entinen huono mokke aukoo päätään.
Onko se ehkä niin, että jos joku tutkija on eri mieltä kuin sinä, hän on heti puolueellinen?
YLE jatkaa vasemmistolaisella linjallaan.
Kyllä tämä Ylen vasemmistolaisuuden puolueellisuus on totisinta totta!
Jos yhtään katsoo mitä ja miten Yle käsittelee ajankohtaisohjelmia ja uutisia niin asia on kenen tahansa todettavissa! Kaikki ne Ylen niin sanotut "vieraat" ohjelmissa on sitä samaa aatetta tunnustavia ihan järjestään. Perussuomalaisia kutsutaan studioon haukuttaviksi ja pilkattaviksi! Näin on aina ollut! Ja katsokaa, jos ette muuten usko, mitä Yle varsinkaan ei uutisoi!
Erityisesti kiinnostaa kokoomusjohtajien salaiset Sveitsin tilit. Rosatom aariat eduskunnassa Stubbin Mykkäsen ja Grahn Luusosen suusta jäi mieleen erityisesti.Kenen leipää syöt sen lauluja laulat.
StubbiDoo älähti kritiikistä russofobisina vaikka kytky puheisiinsa ilmiselvä.Lahjonta.
Purran omat Yle-antipatiat oma lukunsa trauma-äiti.
Ylipäätään halliruksen pyrkimykset ruutumadian kontrollointoiin uhkailemalla on kuin venäjän israelin umkarin vastaavista tapahtumista.
Molempia maikkari nöyristelee ja yle kiikun kaakun.
Maikkarin talous kuralla joten helppo painostaa.
Jääskeläisen sensuroimat jaksot julki ja äkkiä Yleltä!
Kehno kendoveskari nihkeili Purran kaa jo oppositiossa vaikka ukkomies?
YLE:n tekisi mieli suoltaa valhetta mutta häveliäisyyden vuoksi delegoinut luotetuille vasurivinksahtaneille "asiantuntijoille"
Ylellä on ilmaista rahaa palkata mieluisiaan erikoisasiantuntijoita valehtelemaan milloin mitäkin.
Verorahoja yle käyttää 500 miljoonaa vuodessa propagandaan.