Suomen ykkösrasisti, Riikka Purra, on saanut osuuskaupalta liput ja ruokailun kahdelle Lohjan Rantajamit-festivaaleille.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009758367.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009758367.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
SSO On rasistien hallinnoima osuuskauppa , vaihtamaan kauppa ..
Onneksi on vaihtoehto, liberaali K-kauppa.
Puoluetausta pitäisi selvittää ennen kuin otetaan s-ryhmään jäseneksi.
Raharikas lääketeollisuus oli Sanna Marinin kateellisena kirjoittama kirjoitus aikoinaan. Nykyisin saa itse huomattavia ilmaisia etuja.
Mitä etuja saa?
Tuossa ei mainita itse mädätyspalkintoa, joka on arvoltaan 20 000 euroa.
Mukamas siitä että hoiti hyvin koronapandemiaa. 😂
Aikoinaan Riikan kirjoituksissa on ollut rasistinen sävy, mutta Riikkaa ei ole kukaan todistanut rasistiksi. Jos muuta väitätte, niin todistakaa asiayhteyksin.
Älkää menkö mukaan HS:n katteettomiin syyttelyihin.
Itsehän Riikka on osoittanut olevansa rasisti. Siitä pisteet Riikalle, ettei kiellä sitä. Vaikka onkin nykyään seteliselkärankainen, niin selkärankainen kuitenkin.
Kun noita puhuu ja kirjoittelee, niin ei se asia muutu miksikään riippumatta siitä miten ne tulee julki. Sentään 31 vuotias koulutettu nainen, jolla olisi pitänyt jo järki ja viisaus olla päässä ja onhan hän tuota linjaansa jatkanut tuonkin jälkeen.
Ettekö te oikeasti myönnä haitallista maahanmuuttoa esiintyvän?
Se on RRRASISTI!
Ei ole haitallista maahanmuuttoa! Tilastoista näkee! 🤭
Ettekö te myönnä olevanne haittasuomalaisia, jotka haluatte vain haastaa riitaa?
Vuittoni on antanut erikoisisluvan myyntiin vain turkkilaisapinoille.
Maahanmuuttajien haittojen vähättely on myös haitallista. Se edistää myös ns. harmaata taloutta.
Väkivalta- ja raiskaustilastoistakin sen näkee, mutta sitä ei saa sanoa!!!!!!!!!!!!!
Missä tuollainen kielto on?
No, jo on ihme, että muka haitallista maahanmuuttoa ei muka ole.
Tapahtuu mitä tahansa, hyötyjä ja haittoja on aina.
Hyväksyttävyyden ja siedettävyyden ratkaisee hyötyjen ja haittojen suhde.
Onko opposition toiminta vain hyödyt näkevää. Niin, demareilla on vain yksi silmä, ja sillä näkee vain taaksepäin. Ellei istu sen silmän päällä.
Mitä haittoja maahanmuuttajista mielestäsi on?
Siis sellaisia haittoja, jotka tunnet jokapäiväisessä elämässäsi.
Toinen huvittava jänkkäys on tämä valtionvelka, jota on kaikilla länsimailla. Ei se hetkauta minun elämääni mitenkään. Jos velalla saadaan parannettua kansalaisten elintasoa, niin sitä pitää silloin ottaa.
Ylipäätään jälkeenjääneitä nämä oikeiston porvarit, jotka ovat syntyneet kultalusikka suussa, eivätkä ole tehneet päivääkään rehellistä työtä, vaan elelevät perintötuloillaan.
Nyt meni S-kauppa boikottiin!
S-kauppa rasistien kauppa !
Höpsis, ei tue rasismia.
Missä niin on väitetty?
S-ryhmän asiakasomistajien rahoilla pelastettiin RKP-herrasväen sijoitukset Stockmannin herkkuun. Muistaakseni mm. Ben Kok on istunut S-pankin hallinnon jatkeena valvomassa, että köyhien rahat pysyvät varmassa ttallessa. Hyväveljelä.
Älkää jakako niitä väkivaltavideoita, koska niissä esiintyy uhreina suomalaisia! Eiku! Ne ovat vanhoja tapauksia ja uusia tulee koko ajan.
Pitääkö rahat jatkossa kantaa Natsi-Siwaan?
Jaa, että ykkösrasisti. Tuon voisit todistaa. On vaan sellaisen väitteen sisältävä ilmaisu, että on parasta ihan heti esittää perusteet.
Sitten voidaan samassa aikaperspektiivissä ryhtyä tarkastelemaan demareitten tekemisiä. Sieltä meinaan löytyy kaikennäköistä.
Lindtmann on ykkösrasisti. Onko kutsuttu?
Eihän ulkomailla tunneta Suomesta kuin muutama rasisti, jotka ovat kaikki persuja, ja heistä ykkönen on tietenkin korkeimmassa asemassa oleva Purra.
Eikö se Sanna ollut jonkun mielestä vielä tunnetumpi? Tanssivideolla ainakin riitti klikkauksia.
Miten oli sen lukutaidon ja luetun ymmärtämisen kanssa?
Yksi syy lisää käydä vain ja ainoastaan Liddlessä. Jos ei siis ole menossa oikeen kunnon lihakauppaan tai juustokauppaan