Wagner murhasi kuusi venäläistä

Kenellekään tuskin tuli yllätyksenä, ettei tästä roskasakista mihinkään siviilielämään ole?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009759900.html
4671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan se eteenpäin tuokin.

Äänestä

Kaikki vangit eivät kuole Ukrainan rintamalla. Pieni osa selviää 6 kuukauden lihamyllystä ja osa pääsee pakenemaan.

Kotiseudullaan näitä wagner-kriminaaleja tulee kohdella sotasankareina. Toki näille suodaan myös eriasteisia väkivallantekoja eikä niihin miliisi saa puuttua. Onhan kyseessä Adolf Vova Putlerin 'isänmaallisen sodan sankarit'!

Äänestä

Ei muuta kun takaisin vankilan kautta lihamyllyyn. Kyllä se jossain vaiheessa nappi osuu kohdalleen.

Äänestä

"Wagner" = Barhep .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Junttieemeli kirjoitti:

Kenellekään tuskin tuli yllätyksenä, ettei tästä roskasakista mihinkään siviilielämään ole?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009759900.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu