Hallitus vaan jatkaa ja jatkaa

vasurit ovat laittaneet kaikki tankit, tykistönsä ja ohjuksensa likoon (kuten Putin) mutta siltikään ei kaikella epädemokraattisuuden ja diktatuurin voimalla ole pystyneet murtamaan hallituksen puolustusta. Syksyllä alkaa vastahyökkäys.
10130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jaksamista hyvälle hallitukselle.

Äänestä
  • Jumalan siunausta tälle hallitukselle.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jumalan siunausta tälle hallitukselle.

    Jumala on hyvyyden puolella. Hän ei ole vihervassujen pahuuden puolella.

    Äänestä

Syksy saa ja super Marin saa , niin ministeriksi taas pääsee , jos haluaa !!

Äänestä
  • Kohta syksy saa
    ja vassua itkuttaa
    persut hommat kotiin hoitaa
    vassu vaan suuta soittaa

    Äänestä

Toivottavasti tuplaavat leikkaukset.

Äänestä

Äärivasemmisto ei ymmärrä, että näillä valheilla ja keksityillä jutuillaan Purrasta ja Rydmanista, he ovat tiivistäneet hallituksen rivit. Aluksihan etenkin Bajamaja on hyvin epäileväinen yhteustyön suhteen, nyt ei enää poikkipuolista sanaa, hyrisee tyytyväisyyttään.

Äänestä
  • Näinhän siinä usein käy, kun väärin perustein hyökätään.

    Äänestä

Hallituspuolueiden kannatus syöksyy. Pian kokkareet vaihtavt meistä.

Äänestä
  • Kommentoi sosiaaliputinaatti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vasurit ovat laittaneet kaikki tankit, tykistönsä ja ohjuksensa likoon (kuten Putin) mutta siltikään ei kaikella epädemokraattisuuden ja diktatuurin voimalla ole pystyneet murtamaan hallituksen puolustusta. Syksyllä alkaa vastahyökkäys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu