Taukotilojahan ei taksikuskeilla ole, joten ne kuseskelevat tolpille kuin koirat. Saako tolpalle myös paskoa?
Saako tolpalle paskoa vai vain kusta
14
591
Vastaukset
- Anonyymi
Tolppaa kumarretaan viidesti päivässä välittäjän antamilla kellonajoilla. Tolppa on yksi taksiyrittäjien peruspilareista ja sitä pidetään välittäjäuskonnon perusasiana. Se vahvistaa ja kehittää uskoa välitysjumalaan ja inspiroi välittäjien renkejä tavoittelemaan korkeampaa moraalia ja täyttämään velvollisuutensa yrittäjärenkinä, siten kuin välittäjä on ohjeissaan ilmoittanut. Kumarrus tolpalla puhdistaa mielen sekä hillitsee mielihaluja ja kiusauksia toimia väärin eli ajaa sellaisia ajoja, joista saisi elannon.
- Anonyymi
Täsmennetään kirjoitustasi siten, että sitä tolppaa kumartaa taikamatoiltaan vaan eräs porukka. Sama porukka ei tarvitse navigaattoria tietääkseen sen suunnan mistä päin tolppaa kumartaa, koska tolpan sijainnilla on tässä tapauksessa merkitystä.
- Anonyymi
Ihmettelen miten tuo ongelma ratkaistaan. Oli asema sosiaalitilat, nyt ei mitään, eikö tämä ole syrjintää rasistista?
- Anonyymi
Aloitus kuvastaa hyvin kirjoittajansa älykkyyttä. Samoin se kuvastaa hyvin tämän palstan valvontaa. Todella älykästä keskustelua.
- Anonyymi
Aloitus kuvastaa taksitoiminnan älykkyyttä ja valvontaa.
- Anonyymi
miksi kusikaaren tolppa poistettiin , täydellinen paikka tarpeiden hoitamiseen , kansalaisehdotus
vanhan tolpan palauttamiseksi , tolppanumeroehdotuksia ?
- Anonyymi
Yangon takapenkkiä voi käyttää vessana.
- Anonyymi
Älykäs poika.
- Anonyymi
Minulla on taikamatto aina ajossa mukana. Ajoa on niin vähän että kerkiän pyllistää taikamatolla aina kun on tarvetta. Vessaksi riittää reikä maassa. Kohta taas pyllistän ja lausun muutaman taikasanan.
- Anonyymi
ETKÖ MUISTA KEPUN SIPILÄ SANO OLEN KANSAKUNNAN KUSITOLPPA MENE KEMPELEESEEN JA LOROTA.
- Anonyymi
Sipilä voisi seisoa Narikkatorilla valmiina.
- Anonyymi
Auto on taukotila ja vessa-asiointia varten taksikuski ajaa jonkin julkisen laitoksen eteen ja käy invavessassa.
- Anonyymi
Jos tolpalla on kukkaistutuksia niin niitä on hyvä lannoittaa sekä kusemalla että paskaamalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1484173Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville703880Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232718- 1822423
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331650Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141113IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110