VitaePro millainen

Ihmelääke mainoksen mukaan. Parantaa kaikki krempat. Kumma etteivät lääkärit määrää tätä monenlaisiin vaivoihin.
13280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä se parantaa rustovaurionkin:-)

Äänestä

Moni julkkis on saanut hyvät lisätulot, kun on suostunut tuotteen mainostajaksi.

Äänestä

Niinpä. Lääketeollisuudessahan kiinnostutaan lääkkeistä, jotka tuottavat jatkuvasti eli joita ihmisen on käytettävä hautaan saakka. Luonnonlääkinnässä taas tällainen ajatuksenjuoksu olisi kauhistus. Lääkkeen kun siellä kuuluu parantaa ja sitten poistua kuvioista.

Äänestä

Lääkärien kanta kyseiseen tuotteeseen on, että siinä on niin pienet vitamiini tai hivenainepitoisuudet, että ei siitä oikeasti ole mitään hyötyä, vain turhaa rahan haaskuuta. Mutta, kun plasebovaikutus niin ihmiset uskoo ja mainoskampanjat puree.
Ei kait haittaakaan, kun pelkkää puristettua jauhoa. Julkut tienaa ja se firma mikä niitä myy.

Äänestä
  • Lääkärien mielestä toimivat aineet syntyvät ainoastaan lääketeollisuuden myötä. Jos luonnonlääkinnästä tai muusta tervehtyy, niin se on sitten plaseboa eli käyttäjä on taikonut itsensä terveeksi. Terveydenhoito on yksi mielenkiintoisimmista korruption muodoista.

    Äänestä

Ylimainostettu ja -hinnoiteltu huijaustuote. Samat mömmöt saa muualta halvemmalla. Jo 70-luvulla syötettiin vasikoille samalla nimellä, eikä maksannu paljon.

Äänestä

Täyttä huuhaata. Söis vaikka omenan, sama vaikutus. Omenalla ehkä parempi.

Äänestä

Äärimmäisen vaikeata on sanoa, mistä ihminen lopulta saa apunsa. Usein kuitenkin kuulee etenkin lääkärien töksäyttelevän, että saahan sitä rahansa tuhlata toimimattomiin aineisiin, mutta kyllä oikeitakin lääkkeitä on saatavilla. Tahtovat unohtaa, että niillä oikeilla aineilla on yritelty jo vuosikymmeniä ja rahaa on uponnut niihinkin.

Ihmisen aineenvaihdunta on sellainen, ettei yksikään lääketieteen asiantuntija saata varmuudella kertoa, mistä kukin apunsa löytää. Siispä nöyryyttä kehiin.

Äänestä

Yleensä kaikki viat ja vaivat johtuvat puuttostiloista. Kun jotain elintärkeää ainetta ihminen ei saa yksipuoleisesta ravinnosta, niin hänelle tulee kaikenlaisia vaivoja. Mutta onko järkevää syödä varmuudenvuoksi tuollaista kallista tuotetta, niin siitä voidaan olla monta mieltä.

Äänestä
  • Ihme juttu, että 1900- 2000 lukujen välissä syntyneet ihmiset ovat paremmassa kunnossa kuin nykyinen pullamössökansa. Silloin liikuttiin ja tehtiin ruumiillista työtä vaikka sen aikainen safka hyvinkin yksipuolista. Suomessa on paljon yli 90 täyttäneitä ihmisiä eikä monetkaan ole teollisesti valmistettuja pillereitä eikä pitkälti prosessoitua ruokaa käyttäneet.

    Monipuolinen kotiruoka riittää. Pois sieltä soffalta ja puhelimen kanssa seurustelemasta ja jätetään ne roskaruuat ostamatta, ei siihen Vitaeprota tarvita. Hyötyliikunta kunniaan ja järjenkäyttö sallittu - ei pidä olla mainosten uhri eikä uskos noihin ylimainostettuihin ihmelääkkeisiin!

    Äänestä

Samaa sarjaa kuin T-Max jota mainostetaan miehille mieskuntoa kohottamaan.

Äänestä

Vaikuttaa huumelta jollei sen käyttöä mainoksen mukaan voi lopettaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihmelääke mainoksen mukaan. Parantaa kaikki krempat. Kumma etteivät lääkärit määrää tätä monenlaisiin vaivoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu