Jeesus pelkää maailmaa niin paljon, että otti lähtiessään vain menolipun.
Siksi äijää ei näy eikä kuulu.
Asiallisesti koko Jeesusta ei edes ollut.
Tätä Jeesus pelkää!
19
539
Vastaukset
- Anonyymi
Ole iloinen, että armonaikasi jatkuu, sillä sinähän jäät tänne vihanaikaan, kun kristityt temmataan turvaan. Silloin saatte vapaasti sotia ja tappaa toisianne mielihalunne mukaisesti ja saatte siitä vielä kiitosta mestariltanne. Luuletko Siino pärjääväsi vahvemmillesi, vai oletko niiden miljardien heikkojen joukossa, jotka tapetaan?
Tulisipa tuo ylöstempaus nopeasti niin maan päälle tulisi rauha kun täällä ei enää olisi kaltaisiasi rähiseviä ja uhkailevia riemuidiootteja 😂😂😂
- Anonyymi
Lapsellista länkytystä! Kuoltuasi et kykene enää sotimaan ketään vastaan "lähimmäisrakkaudellasi". Masennu siitä jo nyt. Vanhempani ovat kuolleet kuten sinäkin. Sentään aivokuollut olet.
Anonyymi kirjoitti:
Lapsellista länkytystä! Kuoltuasi et kykene enää sotimaan ketään vastaan "lähimmäisrakkaudellasi". Masennu siitä jo nyt. Vanhempani ovat kuolleet kuten sinäkin. Sentään aivokuollut olet.
Nämä uskovaiset ovat kyllä huvittavia kun jakavat harhaista uskonrakkauttaan joka oikeasti on pudasta tietämättömyyden ja itsekeskeisyyden vahvistamaa ihmisvihaa. Delusionaaliset riemuidiootit 😂😂😂
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapsellista länkytystä! Kuoltuasi et kykene enää sotimaan ketään vastaan "lähimmäisrakkaudellasi". Masennu siitä jo nyt. Vanhempani ovat kuolleet kuten sinäkin. Sentään aivokuollut olet.
Urpo
- Anonyymi
Jumalanvaltakunta kirjoitti:
Nämä uskovaiset ovat kyllä huvittavia kun jakavat harhaista uskonrakkauttaan joka oikeasti on pudasta tietämättömyyden ja itsekeskeisyyden vahvistamaa ihmisvihaa. Delusionaaliset riemuidiootit 😂😂😂
Urpo!
- Anonyymi
Urpo!
- Anonyymi
"Asiallisesti koko Jeesusta ei edes ollut."
Oletko sinä nielaissut tuonkin valheen että edes historiallisesti Raamatun evankeliumien Jeesusta ei ollut."
Miten selität sen että vielä nytkin - yli 2000 vuotta myöhemmin - Jeesus on erittäin suosittu henkilö.
Ja Jeesus-nimi pistää sinutkin vielä kovasti kommentoimaan tällä palstalla.
Ja ateismi-uskontosi pistää sinut varmaan uskomaan johonkin alkupaukkuun 💥 ja evolutzioniin..
Miten tyhjyys voikaan räjähtää.
Kumpi evolutzioitui ensin,: kana vai kanan muna.
Kuka antoi sinulle elämän.
Kuka keksi rakkauden.
Oletko pössytellyt aivoihisi liikaa ATEISMIA.
Ateismi ei tee ihmiselle hyvää.
Ateismi ankeuttaa uhrinsa elämän.- Anonyymi
"Asiallisesti koko Jeesusta ei edes ollut."
000
Siino-Bössykkä on jo varmaan 10 vuotta kirjoitellut tällä palstalla Jeesuksesta, jota hän ei siis usko olleen edes olemassa.
" Jeesus sitä ja Jeesus tätä " kaikuu siinon virsi tällä palstalla vuodesta toiseen.
Kyllä siinä vahvaa uskoa ateismiin tarvitaan kun kirjoittaa vuodesta toiseen henkilöstä, jonka ei usko olleen olemassa. - Anonyymi
Alkuräjähdys ei ollut räjähdys, vaan kvanttifluktaation synnyttämän inflatonikentän romahdus, joka aiheutti tilavuuden eksponentiaalisen laajenemisen.
Muna oli paljon ennen kanaa. Dinosaurukset, joista linnut aikanaan kehittyivät, muinvat munia.
Isäni siitiösolu yhtyi äitini munasoluun. Siitä synnyin minä. Itse asiassa edustan jatkuvaa elämän ketjua, joka syntyi n. 3,6 - 3,8 miljardia vuotta sitten. Ei ainuttakaan katkosta maapallon ensimmäisen replikaattorin ja minun välilläni.
Ihminen keksi rakkauden siinä muodossa kuin ihmisten yhteisunnassa rakkaudesta puhutaan. Eläimillä esiintyy kiintymystä eri tasoilla.
Entisenä fundamentalistikristittynä voi sanoa molemmat puolet nähneenä, että ateistina elän rikkaampaa ja vapaampaa elämää kuin elin uskovana. Anonyymi kirjoitti:
"Asiallisesti koko Jeesusta ei edes ollut."
000
Siino-Bössykkä on jo varmaan 10 vuotta kirjoitellut tällä palstalla Jeesuksesta, jota hän ei siis usko olleen edes olemassa.
" Jeesus sitä ja Jeesus tätä " kaikuu siinon virsi tällä palstalla vuodesta toiseen.
Kyllä siinä vahvaa uskoa ateismiin tarvitaan kun kirjoittaa vuodesta toiseen henkilöstä, jonka ei usko olleen olemassa.Kuulehan Hihu-Ämmä! Vinoilen taruolento Jeesuksesta niin kauan kuin sitä idioottisatua minulle tyrkytetään. Älä suotta masennu kommenteistani vaan vedä naru kaulaan.
- Anonyymi
Siino on puolensa valinnut lopullisesti ? Tunnetko päässeesi kotiin, kun kuolemasi jälkeen laskeudut alas kuiluun, jonka pohjalla on pimeä musta aukko, johon sinun on astuttava ikuiseksi ajoiksi. Tosin sinut nostetaan vielä viimeiselle tuomiolle, jossa sinun on polvistuttava Herramme Jeesuksen kristuksen eteen, joka tuomitsee sinut kirotun siihen tuleen joka on varattu saatanalle ja hänen palvojilleen. Mutta sinullekin on annettu tämä nykyinen pitkittynyt armonaika ja mahdollisuus katua ja tehdä parannus vilpittömästi.
- Anonyymi
Jos olet helluntailainen, olet menossa samaa kuoppaan....
Itse asiassa edustat mitä kristillistä lahkoa tahansa, niin kymmenen muuta lahkoa väittää sinun joutuvan helvettiin.
Ateistin on helppo hymyillä, kun on aikansa seurannut uskovaisten touhuja.
- Anonyymi
Vaan Väinämöinen tulee takaisin, kun Kalevan kansan hätä on suuri. Hän lähti vaskisella venehellä elikkä kuparisella umpipurrella yläisihin maaemihin alaisihin taivaisihin.
Vaka vanha Väinämöinen laski laulellen vesiä eli kusi jodlatessaan karaokea.
Tarinan mukaan myös muuan Jumala virtsasi maapallon hukuksiin silkasta rakkaudesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1696139Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2123517Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on163220Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a582910Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942638Tämä on persut
Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven22525IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-292256Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.251973Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:561744- 461729