Venäjältä Norjan kautta Suomeen ja eteenpäin

Anonyymi-ap

Norja päästää venläistä passia näyttävät Kirkkoniemessä Norjan puolelle ja siten Shengen-alueelle, jos esittävät voimassa olevan viisumin.
Mutta miksi venäläiset pääsevät Norjasts Suomeen esimerksi mökeilleen ja täältä sitten vaikka Portugaliin asti. Miksi Suomen raja vuotaa? Onko Shengen-viisumi niin ylivoimaisen vahva, että sitä käyttäen venäläinen pääsee Suomeen, vaikka m Suomen ja Venäjän välisen rajan yli eivät pääse?

2

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan! On outoa politiikkaa norjalaisilta venäläisten suhteen. Ihmisiä ohjuksin teurastava myrkyttäjä-putin hovinarreineen uhkaa demokraattista eurooppaa kaikin mahdollisin keinoin ja käyttää surutta norjalaisten sinisilmäisyyttä hyväkseen. Herää kysymys, mikä on norjalaisten motiivi aivopestyjen venäläisten suhteen? Faktahan on, että ongelmat globaalisti johtuvat henkisesti häiriintyneistä venäläisistä, jotka toteuttavat psykopaatti-putinin unelmia menneestä neuvostoliitosta. Sekopäinen putin toteuttaa harhojansa keinoja kaihtamatta, mikä on helppo huomata pienempiin naapurivaltioihin suuntautuvista hyökkäyksistä. Ei pidä unohtaa, että näissä hyökkäyksistä kuolee jatkuvasti viattomia IHMISIÄ!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4583
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3155
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2853
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      59
      2779
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2370
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2165
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      15
      1589
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1564
    9. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    10. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1488
    Aihe