Onko Lutter Jeesuksen oikea nimi? Kait jokainen tietää että Hän ON Seurakuta ?

Ette kai pilkkaa Jeesusta ? Ei kait Hänen nimi ole helluntai, vapa,river,katollinen,orttodox,advent,metodist,baptist,one way ?


Ja lisä valeseurakuntia syntyy jatkuvasti ympäri maailma. Nä on aivan myöhässä . On jo Seurakunta perustettu Hänessä niinkuin Hän teki ! Ala sinä pitää omassa kodissa kokouksia niinkuin alkuseurakunnassa. Ja kun lisännytte niin paljon että ette mahtuu enää. Niin vuokra tiloja missä pidätte siinä paikkakunnassa missä olette. Mutta älä missään nimessä ottaa ietelles nimi.. Jeesus haluaa että pidät kokouksia Hänessä ja Hänen nimen alla . Ei Seurakunta voi perustaa, Hän on jo olemassa.



Kun vääryys näin vallitsee valeseurakuntien kautta. Niin ei ole ihme että Siion on sennäköinen kun on maailmassa ja ovi on auki saatanalle sinne pitämään omat sessiot ja pippalot.


Siis menkää leirin ulkopuolella , Jeesukseen , saadakseen olla Kristuksessa , siis Seurakunnassa !!!

6

221

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Välillä vähän väkevä ruokaa teillekin...

      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Yritätkö nyt sanoa että nämä kaikki:

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Suomen_evankelis-luterilaisen_kirkon_seurakunnista

        On siis ihan turhaan perustettu ?

        KYLLÄ !! OLISIVAT VOINEET OLLA HERRALLE KUNNIAKSI. NYT OVAT SAASTEKERÄILIJÖITÄ..

        Jos olisivat tyytyneet pitämään perustettu Jeesuksessa kotikokoukset . Niin olisivat Luttekin Puhdistunut kun olisivat itkeneet Herran edessä >>

        Kirrko tulis itkeä eikä iloita synneissä !!!

        Joel 1:5

        Herätkää, te juopuneet, ja itkekää, valittakaa, kaikki viininjuojat, rypälemehun tähden, sillä se on otettu pois teidän suustanne.

        Nyt on papitkin sairastuneet syntiin harrastamaan jopa julkisesti Setan kanssa !

        Voi jospa he olisivat kuunnelleet Jumala eikä Lutter

        Joel 2
        17 Eteisen ja alttarin välillä itkekööt papit, jotka toimittavat Herran palvelusta, ja sanokoot: "Säästä, Herra, kansaasi äläkä anna perintöosaasi häväistäväksi, pakanain pilkattavaksi. Miksi pitäisi sanottaman kansain seassa: 'Missä on heidän Jumalansa?'"
        18 Niin Herra kiivaili maansa puolesta ja sääli kansaansa.


    • Anonyymi

      Olen itse kieltäytynyt implikoimaan yhtään mitään Jumalasta.
      Kaikki mitä kerron toisille Jumalasta on oltava vakaasti henkisen mestarin suusta tullutta tai pidän teoriani vain omana tietonani.
      Tähän sääntöön myös liittyy se että en ikinä kysyisi henkisiä asioita kun vain siltä henkilöltä jonka olen 100% varma olevan hengen tasolla ja ymmärtävän sitä mistä häneltä kysytään.

      Omilla rajoillani siis tälläisen keskustelun aloittaminen, luominen, vastaaminen ja osallistuminen ei ole sopivaa henkistä elämää kohtaan.

    • Anonyymi

      Kuule, Jeesuksella ei ole mitään tekemistä idean kanssa 'olla Kristuksessa'.

      Kristus on Paavalin antama arvonimi teurastetulle (1.Kor.5:7) ja ristiin kirotulle (Gal.3:13) ja syödylle (1.Kor.11:23) tosi Jumalalle, että pelastuu palvelemaan lihalla synnin lakia (Room.7).

      Tarinassa Jeesuksen nimi on hämäystä, että luulisitte tällä opilla olevan jotakin tekemistä Jeesuksen opettaman hyvän tiedon kanssa

      Ei ole - Pietarin 2.kirjeen mukaan kyse on Luciferin seuraamisesta, joten ei ole mikään ihme, jos 'ollessaan Kristuksessa' saa uudestisyntymällä demoneita kimppuunsa.

      Oppi on jopa vaarallinen.

    • >>> Kuule, Jeesuksella ei ole mitään tekemistä idean kanssa 'olla Kristuksessa'. <<<

      Vai niin rakas .

      Ei Hänellä mitään muuta tekemisessa sen kanssa että Hän on Kristus ja että Hän valmisti Tien sinne itseään ja Seurakuntaan joka Hän on , kuolemalla Ristillä.
      Olet pa sinä pihalla ;; aivan itkettää miten sinulle käy ilman Ristinkuolema ja senkautta Uudestisyntyminen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1134
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe