Vihreiden Sofia Virta oli pelottava ilmestys A-studiossa

Silmät seisoi päässä, viha ja kiihko uhkui olemuksesta.
Kontrasti oli melkoinen kahteen muuhun asialliseen ja rauhalliseen keskustelijaan.
1003908
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 100

Vanhimmat

Sofian feministinen kiihko on Vihreille ongelma jo nyt.

Se on nimenomaan nopeasti kasvava puolueen ongelma, sillä kannatuskäyrät menevät Vihreillä aivan kaakkoon.

Äänestä
  • Entä ne muut hyvät uutiset?

    Virta! ❤️ Ikuisesti Vihreiden puheenjohtajaksi!

    Ja veikkaan et se Vihreiden ikuisuus tulee ton puoluejohtajan johdossa olemaan alle 2 vaalikautta ennenkuin vihreiden kannatus putoaa nollaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Entä ne muut hyvät uutiset?

    Virta! ❤️ Ikuisesti Vihreiden puheenjohtajaksi!

    Ja veikkaan et se Vihreiden ikuisuus tulee ton puoluejohtajan johdossa olemaan alle 2 vaalikautta ennenkuin vihreiden kannatus putoaa nollaan?

    Näin tulee tapahtumaan.

    Äänestä

  • Muistaako sofia miten paljon vihreät teki tyhmyyksiä kun olivat hallituksessa. Silloin haluttiin kaataa hallitus. Nyt hslutaan kaataa orpon hallitus. Loppu tulos koskaan ei olehyvää hallitusta. Kaikki hallituksen jäsenet ajaa omia etujaan. Olen päättänyt että en enää ikään äänestä laitan mielipiteeni vaalilippuun. Näkevät että olemme kyllästyneet politiikoihin. Aina valehtelevat. Kyllä persujen kannatus laskee kuin lehmän häntä. Jeeee. Kokoomus on aina rikkaiden puolta eivätymmärrä tavan ihmisiä näin sanoo vihainen mummo

    Äänestä

  • Sofia rakastaa mamuja sataa lasissa älytön nainen tyhmä kuin sammakko no ei nyt sammakkokin on viisaampi.

    1Äänestä

  • Vallanhimo onliian suuri sofialla liian nuori uhoomaan. Vihreä puolue on saanut paljon pahaa. Tollanen kesken kasvanut joutaa hävitä sinne missä tarvitaan olis kauheeta jos pääsis hallitukseen silloin olis hyvä show. Hehhh. Lopettais uhoomisen

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Entä ne muut hyvät uutiset?

    Virta! ❤️ Ikuisesti Vihreiden puheenjohtajaksi!

    Ja veikkaan et se Vihreiden ikuisuus tulee ton puoluejohtajan johdossa olemaan alle 2 vaalikautta ennenkuin vihreiden kannatus putoaa nollaan?

    No kannatus on pudonnutonneksi paljon. Muistakaa kun haavisto oli hallituksessa ei hoitanut kun mamuja suomeen lentokoneelle haettiin ja isis äitejä kuka muistaa. Miten haavisto näitä terroristeja hyysää. Vanhuksiin ei ole rahaa mutta terroristeihin löytyy. No onhan vihreet värin perään mutta musta on paha väri.

    Äänestä

  • Anonyymi00090 kirjoitti:

    Sofia rakastaa mamuja sataa lasissa älytön nainen tyhmä kuin sammakko no ei nyt sammakkokin on viisaampi.

    Sofia on keskenkasvanut. Uhooooo uhoooooo hehhhhhh kuulee jotain itsestään.

    Äänestä

  • Taas nähdään vihreät puhuu paskaa ilmaston muutoksesta itse eivät välitä säästää luontoa. Tollanen puolue saa painua hevonkuuseen. Vihreiden haavisto keksi sähkönsiirto maksun eli vihreistä on vaan harmia

    Äänestä

  • Anonyymi00088 kirjoitti:

    Muistaako sofia miten paljon vihreät teki tyhmyyksiä kun olivat hallituksessa. Silloin haluttiin kaataa hallitus. Nyt hslutaan kaataa orpon hallitus. Loppu tulos koskaan ei olehyvää hallitusta. Kaikki hallituksen jäsenet ajaa omia etujaan. Olen päättänyt että en enää ikään äänestä laitan mielipiteeni vaalilippuun. Näkevät että olemme kyllästyneet politiikoihin. Aina valehtelevat. Kyllä persujen kannatus laskee kuin lehmän häntä. Jeeee. Kokoomus on aina rikkaiden puolta eivätymmärrä tavan ihmisiä näin sanoo vihainen mummo

    Vihreät on hupi puolue sanoo toista tekee toista. Ei jatkoon eivät ymmärrä luonnon puolesta mitään puhuvat vaan paskaa sofia on kaikkien aikojen feikki. Puolue joutaa kuopata.

    Äänestä

Persun harhoja

Äänestä

Jos se näyttää ääri-ihmiseltä, jos se käyttäytyy kuin ääri-ihminen, jos se puhuu kuin ääri-ihminen... silloin se luultavasti on ääri-ihminen!

1Äänestä
  • Mukana ilmeisesti ei ole DNA:ssa ja mukana tuleva, pakottava raivotar-geeni.

    Tuollainen raivoamistyyli on opeteltua ja muita matkimalla saatua tyyliä. Siitä pääsee kyllä eroon, jos vaan haluaa.

    Äänestä

  • Kyseessä taitaa olla viherkhmeeri.

    Äänestä

  • Jos se kotkottaa kuin kana, raivoaa kun korppikotka haaskalla, ja näyttää ihan petolinnun perseeltä, niin se todennäkösesti on kommari!

    1Äänestä

SuperMarin sanoi persui rasisteiksi TV ssä .. odotin silloin ja odotin eilen ,et nyt Sofia olisi sanonut , Persut on natseja ..

Äänestä
  • Olitko tietoinen vasemmistolaisten murhaamista yli 100 000 000 ihmisestä?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Olitko tietoinen vasemmistolaisten murhaamista yli 100 000 000 ihmisestä?

    Ööö...en.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Ööö...en.

    Kiina 80milj
    N-liitto 20-30 milj
    Kambozha 1/4 väestöstä
    Itä-Eurooppa
    Venezuela
    Ruotsi
    Irak
    jne

    Äänestä

  • Hei miten määrittelet natsit? Onko Suomessa, joka viides äänestäjä natsi?

    Äänestä

  • Ja Putin on Lipposen ja Heinäluoman parhaita kavereita, joten ne natsit löytyvä ...?

    Haluatko vihjeen, vai poistetaanko 2 vaihtoehtoa?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Olitko tietoinen vasemmistolaisten murhaamista yli 100 000 000 ihmisestä?

    Öö. Oletko tietoinen äärioikeiston murhista.

    Äänestä

  • Anonyymi00057 kirjoitti:

    Öö. Oletko tietoinen äärioikeiston murhista.

    Onko niitä jopa 1/100 verrattuna vasemmistoon?

    Äänestä

  • Nylkky nyt kännipäissään höpisi sitäsuntätä.

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Kiina 80milj
    N-liitto 20-30 milj
    Kambozha 1/4 väestöstä
    Itä-Eurooppa
    Venezuela
    Ruotsi
    Irak
    jne

    Persut 0

    Äänestä

Tällainen hyökkäävä keskustelutyyli on nykynuorten tapa osoittaa toinen hölmöksi, mikä ajan saatossa kuitenkin kääntyy itseään vastaan. Ei ihmiset kauaa jaksa osoittaa suosiotaan moiselle huutamiselle. Jossain vaiheessa kuitenkin ihmiset alkavat kaipaamaan kunnon asiallista, monipuolista tietoa ja keskustelua eri näkökannoista. Vihreiden aika alkaa olla ohi.

Äänestä

Hyvä että joillain naisilla on munaa näyttää natsisioille kaapin paikka.

Äänestä
  • Näyttävät pystyvän tekemään kenestä vain rasistin.

    Äänestä

  • Millainen on natsisika.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Millainen on natsisika.

    Se on se mitä kesällä luultiin leijonaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Millainen on natsisika.

    Eikös se ole kommarien synonyymi poliisille?

    Äänestä

  • Anonyymi00048 kirjoitti:

    Eikös se ole kommarien synonyymi poliisille?

    Se taas oli villinatsisika. Hän tais puhua domestikoiduista natsisioista?

    Äänestä

  • Aivan.

    Äänestä

  • Ota nyt lääkkeesi säännöllisesti.

    Äänestä

  • Homo

    Äänestä

  • Kyllä on häpeällistä kun tollot punikit ovat vesitäneet natsi sanan merkityksen! Todella loukkaavaa ja törkeää esim oikeiden natsien uhreille. Hävetkää!

    Äänestä

  • Muna korkeintaan jalkovälissä ja sekin pienen hetken

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Millainen on natsisika.

    Tsiikaa Putlerin kuvaa niin tiedät!

    Äänestä

On vielä Ohisaloakin hirveämpi..miten nuori ihminen voi olla aina vihanen. Kukaan ei eää ikinä äänestä vihreitä.

Äänestä

Uskonnollisen herätysliikkeen touhuja. Eikös tämä puolue perustettu ddr ssä ?

Äänestä
  • Sanoo halla kulttiin kuuluva persu

    Äänestä

  • Arjalainen heil hallalaho uskoo olevansa Hitlerin reinkaartio ..

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Arjalainen heil hallalaho uskoo olevansa Hitlerin reinkaartio ..

    No eipäs nyt riistetä Lindmanilta sitä roolia.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Arjalainen heil hallalaho uskoo olevansa Hitlerin reinkaartio ..

    Hei Sofia on uudelleen syntynyt Hertta Kuusinen

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Hei Sofia on uudelleen syntynyt Hertta Kuusinen

    Hänellä ei ole politiikasta mitään käsitystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Sanoo halla kulttiin kuuluva persu

    Tyhmät, huijatut vihreät äänestivät demareita kun pyydettiin. Jo se todisti että hönöt heinäkengät ovat häviävä puolue! Me normaali ihmiset tietenkin olemme siitä erittäin tyytyväisiä, ainakin nauramme iloisesti.

    Äänestä

pelottavaa on kun nainen saa valtaa. väärin äänestetty

Äänestä
  • Esimerkiksi Halonen, Ohisalo,, Suomela ja tämä Virta.

    Äänestä

  • Anonyymi00061 kirjoitti:

    Esimerkiksi Halonen, Ohisalo,, Suomela ja tämä Virta.

    Kauheita naisoletettuja kaikki!

    Äänestä

Tuli taas kerran mieleen se raivoa täynnä oleva nuori nainen, joka esiintyi samassa ohjelmassa Esko Valtaojan kanssa. Muistaakseni Sannikan ohjelma.

Se raivoa täynnä oleva nainen hyökkäsi sanallisesti Valtaojan kimppuun ja väitti olevansa "turvattomassa tilassa" - hyvä, ettei käynyt fyysisesti käsiksi, siinä määrin uhkaavasti hänen kätensä viuhtoivat.

Ja mitähän teki Sannikka? Vastoin normaalin ihmisen oikeustajua, jonka mukaan Sannikan olisi kuulunut pahoitella raivoavan naisihmisen käytöstä Valtaojalle, tämä Sannikka pyysikin anteeksi raivokohtauksen saaneelta naiselta.

Mikä ihme saa aikaan tuollaista ihmisvihaa, jota tämä Sofia Virtakin vaikuttaa tuntevan? Mitään ei häneltäkään näyttäisi puuttuvan, mutta niin vain pitää näyttää ilmiselvä vihansa ja hyökätä epätoivon vimmalla kanssaihmisiään vastaan suorassa tv-lähetyksessä.

Ei kukaan eikä mikään saa ihmisiä nousemaan niin takajaloilleen ja vastustamaan kuin ulkoapäin tuleva ohjailu ja määräily.

Ellei ihmisellä ole luontaista halua tehdä jotain tai käyttäytyä jollakin tavalla, ei siinä auta rikosoikeudet sen kummemmin kuin muutkaan Herr Kommandant-tyyliset karjunnat jotka - miten sattuikaan - tuovat mieleen juurikin natsit. Eivätkö he itse näe oman käytöksensä ristiriitaisuutta?

Ei kannettu vesi kaivossa pysy, kaikki lähtee ihmisestä itsestään.

1Äänestä
  • Ihmisviha huipentui vielä siihen, että välittömästi ohjelman jälkeen tämä muistaakseni kurdivihapuhuja sai töitä ylenantajalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ihmisviha huipentui vielä siihen, että välittömästi ohjelman jälkeen tämä muistaakseni kurdivihapuhuja sai töitä ylenantajalta.

    Olihan sen "kyvyt" haukkua muita rasisteiksi huomattu jo ennen Valtaojan tapaamista. Ylellä ollut sitä ennen. Ei tosin idioottina tainnut edes tirtää kuka se parrakas mies studiossa oli.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ihmisviha huipentui vielä siihen, että välittömästi ohjelman jälkeen tämä muistaakseni kurdivihapuhuja sai töitä ylenantajalta.

    Ylelle pääsee töihin punakaartin jäsenkirjalla.

    Äänestä

  • Niin Renaz Ebrahimi?
    Joka päivät pitkät soitti (luojan kiitos menneessä olomuodossa) niga-niga räp-tuotteita YLEn "me halutaan olla..." podcasteissa, mutta triggeröityi sadasosa-sekunnissa kun kyseistä sanaa käytettiin "väärin".

    Ois kyl kiva tietää sekin et miks se ei ole kulttuurin omimista jos kurdi kuvittelee olevansa n**k*eri!?

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Ylelle pääsee töihin punakaartin jäsenkirjalla.

    Monien perheiden koko klaani on suojatyö ylessä töissä.

    Äänestä

  • Uhoa, uskallusta ja raivoa riittää, mutta kun joku mitätön munaukko ehdottaa jotain seksiin liittyvää alkaa uhriutuminen! Yhtäkkiä ollaankin vähintään terapian tarpeessa, pieniä, heikkoja ja hauraita! Tissejään esittelevä ronski "vitunvirkkaajakin" muuttuu sorretuksi ja ahdistetuksi neitsyeksi. Mitä on fiksuille, itsenäisille ja rohkeille naisille tapahtunut?! Haloo!

    Äänestä

Jos Sofia saisi päättää, se pystyttäisi giljotiinin joka torille ja vääriä mielipiteitä sanovia päitä putoilisi tiuhaan.

Äänestä
  • Kuoleman leirit olisi pystyssä aika hätäseen.

    Äänestä

Raivokas kiivailu ei puolueen kannatusta kasvata, päinvastoin.

Äänestä
  • Peli on jo pelattu virran osalta.

    Äänestä

Kusijoen heinäpellon perukoilta, junantuomat landet , nenäkorurastahaisulit luulee että on jotenkin kaupunkilaista ja hienoa kun äänekkäästi vihaa suomalaisia ja istuu pissavaipoissaan kadulla.

Äänestä
  • Hyvin sanottu!

    Äänestä

Vihreät on hyvä vaihtoehto oikeistoliberaaleille, nyt kun kokoomuskin puhkeilee sitä muukalaisvihaansa!

Äänestä
  • Vihreät pitäis hävittää poliittiselta kartalta, kokonaan ja pysyvästi kiitos!

    Äänestä

SAMANLAINEN VOUHKA KUN AALTOLAN SISKO OIKEITA ITU HIPPIÄ.

Äänestä

Ei kiihko ole aina paha nuorilla naisilla. Siihen auttaa muutama hyvä kotikonsti.

Äänestä
  • Ei kukaan niin ole väittänytkään. Kiihkolle on aikansa ja paikkansa, asiallisella tyylillä ja vähemmällä raivolla omansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Ei kukaan niin ole väittänytkään. Kiihkolle on aikansa ja paikkansa, asiallisella tyylillä ja vähemmällä raivolla omansa.

    Näinpä. Sofian kiihkoa kaipaisi makuuhuoneessa, ei tv-kameroiden edessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Näinpä. Sofian kiihkoa kaipaisi makuuhuoneessa, ei tv-kameroiden edessä.

    Sofia ja Iiris olisivat sopivassa ammatissa maksullisena naisena ilotalossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00062 kirjoitti:

    Sofia ja Iiris olisivat sopivassa ammatissa maksullisena naisena ilotalossa.

    Iiris Suomela nousi panemalla, niin sanotusti TOUKO AALLON reittä pitkin eduskuntaan. Onneksi putosi vastenmielinen, huononainen.

    Äänestä

  • Anonyymi00062 kirjoitti:

    Sofia ja Iiris olisivat sopivassa ammatissa maksullisena naisena ilotalossa.

    Siis täys sokeiden vähä älyisten Ilotalossa .

    Äänestä

Sohvi on yhdellä sanalla luonnehdittuna viherpunafasisti. Kamala akka!

Äänestä

"Hyvä että joillain naisilla on munaa näyttää natsisioille kaapin paikka."

Onko Sohvilla munakin, vihreissä tietenkin kaikki on mahdollista.

Äänestä
  • Kyllä kommari siat ja muut punikki porsaat kohta ruotuun saadaan. Ilmaisrahan jako ja kaikenlainen irvokas hölynpöly on jo merkittävästi suitsittu.

    Äänestä

Sofia oli melkein kuin idiootti purra, mutta nätimpi ja viisaampi

Äänestä

Älä sinimusta pelkää, hän oli nainen.
Mesimäyrät ei naista tunne. Terveet miehet kyllä tuntevat, tietävät ja kokevat.

Äänestä
  • Oli? Mitä sitten tapahtui?

    Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Oli? Mitä sitten tapahtui?

    Se löysi oman uuden sukupuolisen identiteettinsä niiden kaikkien tuhansien sukupuolien joukosta. Nykyään se on natseista kiihottuva domina, formerly known as woman.

    Äänestä

Pelkäät siis nuorta naista ?

Äänestä
  • Kaikki pelkää nuoria naisia. Jopa toiset nuoret naiset.

    Äänestä

  • Tuskin kukaan pelkää, hullunkiilto silmissä, räkä roiskuen paasaava tyhmä rahvas vaan on niin vastenmielistä katseltavaa ja kuunneltavaa.

    Äänestä

Sofia Virta on sokea idiootti, kuten suurin osa vasemmistolaisista ja muista avoimien rajojen kannattajista. Sofia Virta haluaa itselleen ja muille Suomen naisille samaa mitä on linkissä, viimeistään vuonna 2040.

https://nitter.fdn.fr/twatterbaas/status/1689726374414589952#m

Jos joku ei ymmärtänyt, niin sinä päivänä, kun kantasuomalaiset ja muut Suomen valkoihoiset ovat maassa vähemmistö, tullaan heitä raiskaamaan, pahoinpitelemään, kiduttamaan ja tappamaan määrättömästi vain heidän vaalean ihonvärinsä takia. Näin siksi, että niin suuri osa mustista ja ruskeista (ei aasialaisista) maahanmuuttajista vihaa kaikkia länsimaalaisia, erityisesti valkoihoisia jo tänne tullessaan. Myös heidän jälkeläisensä vihaavat samoja ihmisiä. Tämä keityskulku voidaan estää vain rajoittamalla tuntuvasti maahanmuuttoa alueilta, joilla suuri osa ihmisistä vihaa valkoihoisia. En itse halua kuolla kuten linkin naiset, joten äänestänen ensi vaaleissa Perussuomalaisia, vaikka he heikentäisivätkin sosiaalitukia, joita tarvitsen. Parempi elää köyhänä kuin tulla tapetuksi veriseksi mössöksi raiskaamalla.

Näiden asioiden tiedostamiseen ei tarvita rasismia. Ainoastaan havainto siitä, että puoli maailmaa vihaa kaikkia valkoihoisia niin paljon, että haluavat tappaa meidät. Sen johdosta, mitä osa esivanhemmistamme teki. Emmekä me voi tätä vihaa enää poistaa, vaikka ruokkisimme koko maailman, joten ainoa keino on suojella itseä.

Äänestä
  • Hän on aivan pihalla kaikesta ,säälin vihreitä.

    Äänestä

  • Asia kirjoitus paitsi meidän ugri-suomalaisten esivanhemmilla ei ole MITÄÄN tekemistä minkään afrikkalaisten tai lähi-itäläisten jutuissa. Meitä pidettiin alaisina niinä aikoina kun nuo jutut tapahtuivat. Itse asiassa, juuri vaaleita suomalaisia varsinkin lapsia lähetettiin lähi-itään ja afrikkaan orjiksi meidän "eksoottisuuden" takia, venäläiset harrastivat suomalaisten kaappausta. Koska meitä on AINA ollut todella vähän suomalaisten orjiksi joutuminen historian aikana on määrällisesti ollut suurempaa kuin ikiuhriutuja-mustilla. Tätä faktaahan ei tietenkään kerrota missään kun maailman enemmistö ruskea-massa vyöryy meidän päälle vihakiimassa.

    Äänestä

Lykkisin...

Äänestä

Ideologia sumentaa järjen kuten huomattiin vihreän ministerin käytöksestä kun venäjän rajaa yritettiin sulkea.

Äänestä
  • Minusta järki on sammunut Purralta. Montako tulijaa on ollut? Ei mitään merkitystä.
    Purran työkokemus on 0v 0kk 0pv, joten ei voi paljoa vaatiakaan.

    Äänestä

Vihreät on kohta historiaa mutta niin taitaa olla petturipersutkin.
Hallitus -valmistelee- sitä ja tätä, persut saa taas huomatuksen hölmöilystä
ja porukkaa lappaa rajan yli.
Voi lyödä vetoa että rajaa ei suljeta, koko "valmistelu" on persujen pyynnöstä
ettei kannatus romahda.

Äänestä

Idioottejahan nuo ovat puheenjohtajaansa myöten,koko puolue.Kannabis pöllyissä taitaa olla koko popula.Sellaisia ovat aivopierut,joita näiltä pelleiltä tulee ja kuulee.

Äänestä

Sofia Virran käytös ärsyttää. On liian hyökkäävä puhuessaan. Minusta olisi parempi, että Ville Niinistöstä tulisi vihreiden puheenjohtaja. Hän on tasainen ja rauhallinen . Minusta Sofia on vielä vaippaikäinen mesoja.

Äänestä

Sofia Virta ja Fatim Diarra ministeriksi...!

Äänestä

Samanlainen vassari suomenvihaaja-psykoosimuija kuin se afghaaniloikkari natsima. Kuka hellvetti on näitä äänestänyt mihinkään?
Naisena hävettää oma sukupuoleni ja olen pitkän aikaa ollut sitä mieltä ettei naisia pidä päästää politiikkaan. Meistä ei vain ole siihen, ainakaan näistä hyysäri-kantturoista.

Äänestä

Pössyttelemässä käynyt ennen lähetystä.

1Äänestä

Sofia Virran käytös ei ollut normaalin ihmisen käytöstä ,joko oli nauttinut jotakin etukäteen tai sitten on kysymys mielenterveyteen liittyvästä asiasta.

1Äänestä

tyypillistä femakko ämmän käytöstä. pitäs saada vastuuseen sanoistaan tämä ylimielinen nulikka

Äänestä

Sekasinhan tuo ku kattoo sen touhuja...

Äänestä

Kansanedustajaks vähän hulluhko

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silmät seisoi päässä, viha ja kiihko uhkui olemuksesta.
Kontrasti oli melkoinen kahteen muuhun asialliseen ja rauhalliseen keskustelijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu