Moi! mä oon kuustoistavuotias uskovainen tyttö etelä-suomesta ja oon tapaillu yhtä poikaa viikon. eilen se yritti antaa mulle kielisuudelmaa, mutta mä kieltäydyin kun se tuntui jotenkin väärältä. en aio harrastaa seksiä ennen avioliittoa ja mietinkin tässä että onko kielisuudelmat myös syntiä?
mä oon kerran masturboinut ja pari kertaa harrastanut seksiä meidän koiran kanssa. se tuntui ihan hyvältä, eikä niin syntiseltä.
mä oon kerran masturboinut ja pari kertaa harrastanut seksiä meidän koiran kanssa. se tuntui ihan hyvältä, eikä niin syntiseltä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oiskohan trolli... hmm....
Ihan kiva provo, jos on.
Siltä varalta että se ei ole provo, kerron 54-vuotiaan kokemuksella: kielisuudelma mieheni kanssa tuntuu ehdottoman hyvältä ja usein liittyy aviovuoteen iloihin.
Jos siis haluat vielä pidättäytyä, pussailkaa vähän kevyemmin.
On toki tärkeää, että mietit, kenen kanssa antaudut seksisuhteesse. Varjelusta elämääsi.
PS: Seksi on Luojan ihana lahja.
Kuhan seurustelussa pysytään erossa toisen housuista ja rinnoista, ei siinä sitten ole sen alueen syntiä.
Myös pitkällinen suuteleminen on syntiä. Luultavasti myös kielarit voidaan laskea tähän mukaan.
jokaisen nyt pitäisi tietää että eläimiin sekaantuminen on syntiä. kääntykää pois syntiseltä vaellukselta ja oppikaa Jeesuksen tiet, jotta pelastuisitte häneen uskovana kun maallinen lyhyt elämänne on ohi ja on ikuisen elämän/kuoleman aika, riippuen siitä miten päätätte vaeltaa. Jeesus on pelastus ja tie.
siunausta ja pysykää poissa vääryydestä ja pahuudesta Jeesuksen nimeen
...KOIRA-PARKA!!
Lukea tällaisia.