Rasismin pelolla

On annettu kaduilla valta väärin käyttäytyville tulokkaille. Mitään ei uskalleta tehdä tai sanoa ettei vain loukata kunniavieraita.
Ruotsissa ei ole valkoihoisilla kohta asiaa kaduille. Jopa koulussa hakataan ja raiskataan vääräuskoisia ruotsalaisia.
Samaa suuntaan on Suomikin menossa jos ei luovuta tuosta rasismin pelosta. Suomen lain pitää koskea kaikkia Suomessa asuvia. Olkoot ihonväriltään vaikka punaisia.
13228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Rasismin pelko saa aikaan enemmän tuhoa kuin itse rasismi

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    ❤️ ­­N­­­y­m­f­­­o­­­m­­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17965120O

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Minun rasismini ei perustu ihonväriin, vaan uskontoon. En halua olla missään tekemisissä niiden ihmisten kanssa, joiden sivistys ja tavat ovat meidän tapojamme 1000 vuotta jäljessä. Ihonväristä tunnistan nämä ihmiset.

Äänestä
  • Surkea yleistys, lapsellinen.

    Äänestä

  • Suojeltava Suomea tältä!

    Äänestä

Koska täällä kivittävät naisia hengiltä. Ai niin onhan niitä tippunut parvekkeelta.

Äänestä
  • Muutama puukkoonkin kaatunut.

    Äänestä

aloittajalle tiedoksi että itähelsingissä toi oli totta jo 15v sitten

Äänestä

Maassa maan tavalla?

Äänestä

Juuri noin se on mennyt ja on tullut asioita havaittua 20 vuotta. Kantaväestö on suuremmassa uhrin ja maksajan asemassa Ruotsissa ja Suomessa ollut !, JA AIVAN SELVÄSTI !

Yle antaa vain ulkomaalaistaustaisille suun vuoron valitamaan joistain marginaalimäärissä olevista junteista, jotka soittaa poskea, jos näkee vähänkin muun näköisen ihmisen kuin perinteinen Suomalainen on.

Äänestä

nuo kunniavieraat on usassa saaneet aikaan kaaoksen bile kutsui viisimiljoonaa
nyt ne on toimineet kuin kuninkaat ja saanet aikaan hätätilan.

ei pidä toimia järkeävastaan.
ja lällättää tyhjää paskaa niinkuin nyt saarikko vaatii vain lisää .
täytyy olla pöljä.

Äänestä

onko viisaampi hallitus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On annettu kaduilla valta väärin käyttäytyville tulokkaille. Mitään ei uskalleta tehdä tai sanoa ettei vain loukata kunniavieraita.
Ruotsissa ei ole valkoihoisilla kohta asiaa kaduille. Jopa koulussa hakataan ja raiskataan vääräuskoisia ruotsalaisia.
Samaa suuntaan on Suomikin menossa jos ei luovuta tuosta rasismin pelosta. Suomen lain pitää koskea kaikkia Suomessa asuvia. Olkoot ihonväriltään vaikka punaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu