Elämänkatsomustiedon opetuksesta kouluissa nuorille on ollut lehdistössä esillä mutta en ole ehtinyt seurata sitä ainutlaatuista osoitusta nuorten Laillisen oikeuden saamiseksi yleisesti esiintyväksi käytännössä.
Jos teillä on aiheeseen liittyviä tietoja osoitteista jne niin laittakaa esiin tänne.
Muistiin olet ottanut ilmeisesti Seuran jonku toisen lähden tekstiä:
#
Evankelis-luterilainen kirkko Suomessa vuonna 2014
Kirkkoon kuului 73,7 % suomalaisista eli 4 031 235 henkilöä
Kirkkoon liittyi 15 701 henkilöä
Kirkosta erosi 78 300 henkilöä
#
Elämänkatsomustietoa kouluissa!
6
214
Vastaukset
- Anonyymi
Mikset ole viitsinyt seurata asiaa? onks tylsää?
- Anonyymi
onhan se erijännä ajaa itsellesi tuntemattomien nuorien asiaa, ainakin näin ajatusten tasolla, mutta ei se mene sen pitemmälle
kuin tässä
kristinuskoisten
keskustelupaikassa
jossa olet nyt. - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17966984A
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Suomessa on aina ollut elämänkatsomus oppiaineena vaikkakin uskonnon nimellä. Eihän lapset ole olleet koskaan uskovaisia. He ovat toteuttaneet ev.lut -tapoja, mutta eivät ole olleet uskomassa. Uskomisen vaatimus ei kuulu kouluopetukseen, tai mihinkään.
- Anonyymi
Uskonnon nimeen tulisi opettaa sitä mikä on Lailla suojattua lastenkin oikeutta tehdä koululaisille selväksi miksi Jeesus raamatun mukaan kielsi uskomasta.
Kristityt ovat todistaneet kautta aikojen salaista lasten syrjintää ja hyväksi käyttöjä sekä murhia joista ei kristinusko voi olla ylpeä osoittamatta todelliset herransa.
Ja miksi rikoksista rangaistaan tavallista kansalaista ja samalla vaijetaan kun maailman lapsia uhrataan laittomuuden alttareilla!
- Anonyymi
Demokratia ei olekaan vitamiinia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562891
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541739Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461704Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521506- 741452
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301346The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut191223Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m731119- 1581052
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251005