TOM CRUISE Rogue Nation stuntti uskomaton Cruisestuntti

Anonyymi-ap

TOM CRUISE Rogue Nation stuntti uskomaton

Cruisestuntti
2015-09-25 10:26:47
Ilmoita
Tom Cruisen Vaarallinen tehtävä - Mission: Impossible Rogue Nation - Stuntti kohtaus (Mission: Impossible Rogue Nation - Stunt Featurette )
https://www.youtube.com/watch?v=afS5ks54tms

lisää
https://www.youtube.com/watch?v=ZqoGTX2LiZg

ps..Tom Cruise-ennustus toteutumassa? Nostradamuksen mukaan

Tom Cruise-ennustus toteutuu?:

NOSTRADAMUS on ennustanut Tom Cruisen muuttavan tai vaikuttavan valtavasti maailman muuttumiseen.

Ennustus toteutumassa?

TOM CRUISE on viime aikoina todennut koko maailman laajuisen kohun aiheuttaneena psykiatrian olevan vale-tiede, ja vaatii psykiatrian lopettamista.

Tuo on valtava edistys-askel ihmiskunnalle, koska psykiatria on valtava bisnes, joka on aiheuttanut varmaan ainakin satoja miljoonia uhreja.

seurauksena on ollut jopa huhu- ja mustamaalauskampanjat TOM CRUISEA vastaan, mutta joka tapauksessa TOM CRUISE on aloittanut ainoana kuuluisuutena ko. keskustelun, ja avannut ihmisten mielet tietoisuuteen moisesta asiasta.

(MAINITTAKOON, ETTEI Nostradamus tietystkääni maininnut ennustuksessaan suoraan TOM CRUISEN nimeä, mutta tulkitsijat ovat jo TOP GUNin aikoihin sanoneet ennustuksen julkkiksen olevan jo nuorena maailmanlaajuiseen kuuluisuuteen nousseen TOM CRUISEN.)

PS.

Monet mielenterveyslääkkeethän ovat hurjia huumeita. Kyllä asiasta pitäisi voida keskustella ilman fanatismia puolin tai toisin, ilman että kriittiset leimataan hulluiksi? Koko lääketieteenala on kovin uusi ja monia psyykelääkkeitä on kielletty lisätiedon myötä. Kuinka paljon esim. masennuslääkkeet lopulta vammauttavat ihmisiä, vaikka ehkä auttavatkin monia.

menossa 4
Nelosella alkaa

24

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hieno elokuva

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        TV:ssä tänään Maanantai 3.11.-25, klo 21.00, Liv-kanava LIV

        Mission Impossible - Rogue Nation (2015). Toimintaelokuvan jatko-osassa agentti Hunt (Tom Cruise) kumppaneineen on hankaluuksissa, kun heidän järjestö lakkautetaan. Samaan aikaan arvoituksellinen terroristijärjestö, Syndikaatti...

        Mission Impossible - Rogue Nation, Ma 3.11.2025 klo 21.00, Liv
        https://www.iltapulu.fi/mission-impossible-rogue-nation


    • Anonyymi

      onneksi Alec Baldwin ei posauttanut sitä vahingossa hengiltä

      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Nelonen 4 kanavalla - Näkyykö ruudussa ?

      • Anonyymi

        vain jos rekisteröityy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vain jos rekisteröityy

        Mission Impossible 5 - Rogue nation hyvä elokuva.


    • Anonyymi

      Tom Cuise tappeli ja sukelteli yksinään 5 minuutin ajan siellä veden alla pyörivässä syklonissa. Sitten happi jo loppui, ja Cruiselta taju pois. Akka sukeltaa paikalle, ja 10 sekunnissa nappaa Cruisen ja ne tärkeät koodipalikat mukaansa, ja yhdellä kädellä uiden ohjaa heidät poistoaukolle.

      Autot ja prätkät ajaa 10 minuuttia täysin tyhjillä kaduilla takaa-ajoleikkiä.

      Mie haluaisin pikkasen enemmän realismia. Ei mitään mahdottomia. Mutta ottaisi aluksi noista digitaalisista yliluonnollisuuksista 70% pois, niin olisin tyytyväinen.

      Huvittavaa kun kaikki Cruisen elokuvien miesnäyttelijät on valittu niin, että kukaan ei ole 168 cm pituista Cruisea pidempi. Naisnäyttelijät valitaan vieläkin tarkemmin, on oltava vähintään 4 cm Cruisea lyhyempiä.

      Netti väittää Cruosen pituudeksi 170 cm. Hänen ex-vaimonsa Nicole Kidman on 180 cm, eikä koskaan voinut käyttää korkkareita, kun oli Tompan kanssa liikenteessä. Edes Tompan huikeat piilokorotkaan eivät olisi pystyneet eliminoimaan sitä 15 cm pituuseroa.

    • Anonyymi

      James Bondin Kuurakettiin tehtiin jotain 80 laskuvarjo stunttia parin sekunnin kuvaus pätkinä. Ei sekään helppoa ole näytellä. Joku erikoisempi kaveri haettu te toimistolta.

      • Anonyymi

        Mamut on moniosaajia- niistä löytyy kansainvälistä erikois-osaamista, suomalaiset osaa vaan nojata lapioon ja liittyä ammattiliittoon .


      • Anonyymi

        Minusta nuo laskuvarjolla putoamisen kohtaukset on tehty reilusti pidemmistä kuin 2 sek pätkistä. Hyvinkin voi silti olla, että kaikkiaan 80 kertaa on porukalla hypätty, ennen kuin on saatu kaikki purkkiin, oikeista kuvakulmista otettuna.
        https://youtu.be/OLCwH1G_QEE?t=48

        Tuohon aikaan ei osattu vielä tehdä action-kohtausten silppuamista 1 sekunnin säläksi. Näistä säläsilpun tekijöistä sitten joku saa vuoden Oscar-palkinnon parhaasta leikkauksesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minusta nuo laskuvarjolla putoamisen kohtaukset on tehty reilusti pidemmistä kuin 2 sek pätkistä. Hyvinkin voi silti olla, että kaikkiaan 80 kertaa on porukalla hypätty, ennen kuin on saatu kaikki purkkiin, oikeista kuvakulmista otettuna.
        https://youtu.be/OLCwH1G_QEE?t=48

        Tuohon aikaan ei osattu vielä tehdä action-kohtausten silppuamista 1 sekunnin säläksi. Näistä säläsilpun tekijöistä sitten joku saa vuoden Oscar-palkinnon parhaasta leikkauksesta.

        TomCruisen uudemmassa Vaarallinen Tehtävä-elokuvassa on se Norjan vuonossa moottoripyörä-hypyssä tehty hurja liitovarjo-hyppy.

        Sen tekovaiheestakin on video youtubessa.


    • Anonyymi

      Paljon olen aikaa viettänyt traktorini päällä ratsastaen mutta Fergusonin päästäisin mielelläni päälleni ratsastamaan.

      • Anonyymi

        Älä kuvittele ,Hermanni!


      • Anonyymi

        Rinsessa ei näytellyt IM3ssa, mutta Rebecca näytteli ja hänestä voi unelmoida vaikka ruottalainen onkin.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Tuo alku on uskomaton.

    • Anonyymi

      alkaa kohta

    • Anonyymi

      alkoi

    • Anonyymi

      mestarillinen filmi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      169
      22165
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      66
      9027
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      65
      6222
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      178
      5812
    5. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      321
      5330
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      29
      4846
    7. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      20
      4702
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      79
      4452
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      80
      4241
    10. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3760
    Aihe