Iso osa demarikannattajista ei tykännyt siitä, että hallitusvastuussa ollut puolue lähti viime eduskuntavaaleissa mukaan vaalikeplotteluun Vihreiden ja vasureiden kanssa. Osa kannattajista sai vihiä ennen vaaleja ja siirtyikin jo silloin äänestämään Kokoomusta tai Perussuomalaisia, siksi "hyvä suunnitelma" jatkokaudesta ei toteutunut.
Myöskään iso osa kannattajista ei tykkää, että puolue on mukana ajojahdissa persuja vastaan. Suomi on demokraattinen maa, jossa kansanedustajat valitaan vapailla vaaleilla.
Myöskään iso osa kannattajista ei tykkää, että puolue on mukana ajojahdissa persuja vastaan. Suomi on demokraattinen maa, jossa kansanedustajat valitaan vapailla vaaleilla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sosialistit ottavat matsia kulisseissa RAJUSTI. Kuka tipahtaa kanveesiin ? Kenelle jää luu kouraan ? Miten käy puoluetuen ?
SDP:n tietolähteet kertoo jotakin kummallista tapahtuneen puolueessa.
On perustettu 8-12 edustajan toimesta vastapaino nykyiselle SDP:n Johdolle, koska puolueen toiminta on ollut liian poukkoilevaa ja hallitusvastuun annettin mennä "suosiolla" muille puolueille. Uusi puheenJohtaja ei ole ihan itsestäänselvyys, eli Lindtmanin oletetaan saavan "vastaehdokkaan" ja Vahvan jolle kuulemma löytyy kannatusta !
Super- ahmija Jesse Pynnönen ? " Jesse eats ".
Ei kai saunanatsia johtoon.
Jakautumisesta en tiedä, mutta päät niillä tätä menoa leviää lopullisesti.