Viikko sitten internetissä arvosteltiin Kuusamon terveyskeskusta heikkolaatuisesta toiminnasta.
Useat ovat siihen kiinnittäneet myös täällä huomiota. Lisäksi Googlessa on arvosteltu kyseisen terveysaseman ensiavun palvelut vain arvosanalla 2.8 asteikolla 1-5.
Onhan tuo nyt aivan katastrofaalisen huono!
No nyt osa on aktivoitunut puolustamisessa. He eivät käytä ollenkaan asiallisia argumentteja vaan hyökkäävät vihapuheella.
Nimitellään arvostelijaa mielisairaaksi jne. Yksi jopa laittoi viestin, jossa ehdotti/käski, että arvostelija hakee näkökulmaa 3 metrin köyden avulla.
Ylimielinen suhtautuminen terveydenhoidolta on ikävä tapa hoitaa asioita. Itse koen, että tuollaisten tulisi hakeutua muualle töihin ja tilalle kouluttaa uudet tekijät.
Vihapuheelle ja sananvauden rajoittamiselle asiattomilla keinoilla pitää saada loppu.
Kuusamon terveyspalvelukeskuksen palvelujen arvostelijat vihapuheen kohteena.
Anonyymi-ap
0
163
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5476946Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3212599Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3872015- 1271216
- 301158
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41138- 85975
Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel99951Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60925- 41812