Kokoomus-salasuus: Rydman ei tavallinen "tyttöjenvokottelia" vaan onkin Ritavuori-eliittisukua

Anonyymi-ap

13

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Onko koko eduskunta muuten entisiä lahtarisukuja tai aatelisia- tosin osittain "salanimillä" kuten rydmanikin?


    • Anonyymi

      Ei riitä yhden tai muutaman neonatsi-äärifasisti-pörssirikollisOligarkin erottaminen, kun niitä on joka puolueessa useita.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17972416/porssirikollisoligarkit-tehneet-pyramidihuijauksen-suomen-valtiolla

      Tuo seksuaalirikoksistakin syytettyhän oli, lainvastaisen veroparatiisi-sote-lausunnon takana, perustuslakivaliokunnassa, jossa "asiantuntijoina" käyttivät, veroparatiisi-sote-pörssimonopolien osakkeidenomistajia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

      Onko aloittajan tarkoitus, esittää että joku sukutausta suojelisi rikossyytteiltä neonatsi-pörssirikollisOligarkismiin syyllistyneistä, valtion korkeiden virkojen, törkeitä väärinkäyttäjiä, ei varmasti suojele.

      • Anonyymi

        kuka heitä on syyttämässä? ei kukaan koskaan...

        rosvohallitus ja eliitit tekee mitä lystää- kansa makselee...

        mutta muutos kai tulossa- alkaa muualla maailmassa? kuten n 100 v sitten...


    • Anonyymi

      Natsi mikä natsi ..

      • Anonyymi

        vai rasisti?

        missään ei kerrota mitä on kertonut...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vai rasisti?

        missään ei kerrota mitä on kertonut...

        ei edes suomi24ssä ....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei edes suomi24ssä ....

        ei tosiaan- ....

        ... tietääkö tosiaan kukaan mitä Wille oli kommentoinut- vaikka muutama viikko meuhkattiin Rydmanin rasismista...


    • Anonyymi

      persut massa-postittaa nämä pois näkyvistä...

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Rydman on piilo persu. Ei olisi päässyt kenenkään muun listalta eduskuntaan. Ajattelee kuin Kokoomus asioista KarMa kostaa vIelä hänellekin EI KÖYHIEN PERSUJEN ASIALLA.

      • Anonyymi

        Aatelkaas jos Rydmanista tulee loppupeleissä KÖYHÄ PERSU!
        Kyllä aateveljet kokkareissa sen pystyy järjestään!!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3475
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      193
      2205
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2080
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1802
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1639
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1068
    7. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      68
      810
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      770
    9. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      45
      770
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      128
      753
    Aihe