Aloitin juuri ensimmäiset e-pillerini. Nyt kuukautiseni ovat loppuneet normaalihkosti (tosin vuoto kesti epätavallisen kauan, n viikon), mutta nyt ne ovat "alkamassa uudestaan", vain parin päivän tauon jälkeen. Vuoto ei ole runsasta, pikemminkin heikkoa. Olisiko kellään vinkkiä, miten nyt pitäisi toimia? Mikä on vialla? Lääkäriä on hankala saada kiinni ja hätä on.
E-pillerit ja outo verenvuoto.
Ren
3307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuskin ne alkamassa on uudelleen. taitaa olla pientä tiputteluvuotoa, lueppa ohjeitas,siellä siitä kerrotaan, ja se on aivan normaalia parin ekan kk:n aikana,kun elimistö tottuu hormoneihin :) jos ne kunnolla alkaa tuleen ja vuotamaan kuin menkkojen aikana,niin sit kannattaa huolestua!
Huojensi. Ensimmäinen pakkaus menossa eikä aiempaa kokemusta muutenkin heitelleet nämä menkat. Huolestuin, mutta nyt huojennuin. Kiitoksia!
Kuten joku tuossa jo kirjoittikin, tiputtelu on täysin normaalia. Jos ei mene ohi kolmannen laatan aikana, niin ota yhteys lääkäriin ja kokeile toista pillerimerkkiä. Odottele siis rauhassa 3 kuukautta, siinä ajassa tiputtelun pitäisi loppua, jos merkki on sinulle sopiva.