Lännen kiinnostus tukea Ukrainaa vähenee

USA antaa Ukrainalle vain 200 miljoonan apupaketin ja Norja toimittaa vain 70 miljoonan euron droooonintuhoamislaitteiston Ukrainaan.
15182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja sinä toivot sitä?

Äänestä
  • Olisko pitänyt lisätä loppuun /sarcasm?

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Olisko pitänyt lisätä loppuun /sarcasm?

    Täällä ei enää aikoihin ole erottanut sitä, onko joku vakavissaan vaiko ei.

    Äänestä

  • TruthStillHurts kirjoitti:

    Täällä ei enää aikoihin ole erottanut sitä, onko joku vakavissaan vaiko ei.

    Varsinkin kun uutisten mukaan Valkoinen talo hakee valtuutusta vain 24 miljaardin apupaketille.

    Äänestä

  • Mites se suihku ja bepanthen?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Mites se suihku ja bepanthen?

    Oletko keksinyt ikiliikkujan,

    Äänestä

Vain pari viikkoa sitten edellinen paketti, olikohan 400 miljoonaa? Nopeasti ukraina kyllä kuluttaa sotatarvikkeita eikä mitään saa aikaiseksi?? Himarsit piti muuttaa suuntaa mutta eivät toimi enää, koko ase painettu unholaan. Seuraavana oli leopardit ym high techit...ei toimi nekään. Sitten seuraavaksi F16?

Äänestä
  • On Ukrain edennyt monessa paikassa. Venäjän armeija(rosvojoukko) on romahtamassa. Upseerit humalassa ja soldaatit ei halua taistella kun eivät tiedä minkä takia pitää sotia.

    Äänestä

  • Kyllä nuo kaikki toimii sillä yli 200 000 venäläistä on jo kaatunut.

    Äänestä

Kyllähän into auttaa laimenee kun kalliit välineet tuhoutuu välittömästi

Äänestä

Kohta rullaavat Abramsit Ukrainan tantereella PUM PUM..

Äänestä
  • Joista on karsittu kaikki hitech pois, jota USA ei halua joutuvan Venäjän haltuun.

    Äänestä

pam pam loppu abrams

Äänestä

Järjetöntä tunkea rahaa kankkulankaivoon, ymmärrän kyllä että jenkit vasallivaltiotaan näennäisesti tukee, koska on vuosikaudet pumpannut ukrainan b-luokan näyttelijä/presidentin avulla ukrainan luonnonvaroja itselleen, mutta että muut maat sinne rahojaan kylvää on idiotismia. Valtioita tulee ja menee, tuskin kukaan haikailee karthagoa tai spartaa.. Ukrainan aika mennä on nyt.

Äänestä
  • Älä puhu höpöäjä valdimir.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

USA antaa Ukrainalle vain 200 miljoonan apupaketin ja Norja toimittaa vain 70 miljoonan euron droooonintuhoamislaitteiston Ukrainaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu