Jep. Ennen vaaleja riikka purra sanoi sana tarkasti näin : " Köyhiltä ei voi eikä saa leikata". . Ja nyt hän leikkaa köyhiltä! Miksi kutsuisitte ihmistä johon ei voi luottaa ja hänen sanansa EI pidä ? ?
Purra petti Suomen köyhät rajusti !
Anonyymi-ap
5134109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 513
Vanhimmat
Juudas-riikka, Petturi mikä petturi. Sana ei ollut minkään arvoinen. PS on nykyään oikeistolaisempi himoleikkaaja kuin kokkareet. PS petti tylysti Suomen köyhät ja huijasi heiltä äänet..
:
SDP:n ÄäriVasemmiston Punikit+MyrkynVihreät ja Kepu hallitus " Petti "
4vuotta Duunareita ja Kyykyttivät Köyhiä " Surutta " - Ei ollut SäälinHäivää !
4vuotta Tekivät Miljardien VelkaTaakkaa - Suomen TyötäTekevälle Kansalle !
Onneksi Päästiin Eroon SDP:n ÄäriVasemmiston+Vihreät+Kepu Verenimijöistä !
:
!
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Kansaa !
- Ja Kansa antaa Kannatuksen !
!
Ja petturi purra sanoi ennen vaaleja, kuuntele nyt : " KÖYHILTÄ EI VOI, EIKÄ SAA LEIKATA ". ja nyt purra leikkaa köyhiltä. PS ei puolusta köyhiä suomalaisia, PS petti köyhät suomalaiset.
EI anna enään. Purran petos paljastui.. PS on nyt oikeistolaisempi himoleikkaaja kuin kokkareet..
SDP petti äänestäjänsä antoi hyvän eläkeensaajille korotuksen ,pienituloiset työeläkkeen saajat saivat vaivaisen prosenttikorotuksen SDP tuntuu olevan varakkaitten puolue,sain itse 40 euron korotukse n vuokra nousi 40euroa,yhtä tyhjän kanssa.
Verotusta pitäisi alentaa eläkeläisellä. Liian korkea on verotus!
Eikös hän viitta tässäkin asiassa siihen että heidän on mukauduttava myös Kokoomuksen tahtoon , siis toisin sanoen hienosti vihajattu että kokoomus se on joka leikkaa , niin että ihme että aina uusia selityksiä.
Mutta me jotka olemme eläneet kauan emme todella uskoneet lupauksiin , ei kai oikeisto ole koskaan huomioinut ihmisiä joilla ei ole varakkuutta. Niin miksi luulitte ollenkaan että köyhien asema olisi korjaantunut yhtä äkkiä . Niin että kun ampuu itseään jalkaan tyhmyydessään niin saa kärsiä seuraukset . Leuhka sitä huudeltiin ennen vaaleja , eläkeläiset eivät ottaneet kuuleviin korviinsa jos joku yritti sanoa mitä tuleman pitää, joten nyt se on sitten tullut, mitä yleensä odotitte ja luulitte , koska muut tiesi ettekä kuunnelleet
Myös SDP haluaa että ihmiset ensisijassa kävisivät töissä että valtio saisi verorahoja ja sen turvin sitten voisi tehdä yhteiskuntaan parannusta monella sektorilla siis työntekijöitä tarvitaan oli mikä tahansa puolue.
Mutta sitten pitäisi olla työpaikkojakin missä niitä töitä tehdään .
Monet kehon särytkin kyllä häviää kun ihminen tekee työtä koska silloin on keho toiminnassa ja myös verenkierto.
Saas nähdä mitä tulevaisuus tuo tullessaan
2022 eläke korotuksen jälkeen saa vähemmän rahaa käyttöön kun verotus on liian korkea. Tätä pitäisi tarkastella nyt enemmän.
En olis uskonut että riikka on tuollainen petturi ja valehtelija.. No, näin kävi ja sen opin että riikan sanaan ei voi luottaa ja persuja en enään äänestä. T: persuja äänestänyt Köyhä.
En minäkään, luulin kaikkien naisten oelvan islamia kannattavia suvakkifemakkoja kuten sannukka!
#Purra valehteli köyhille.
Jep. Twitteristä löytyy tuo purran lausunto. ( Riikka todellakin petti Suomen köyhät ! )
PS ei puolusta kansaa. Purra petti lupauksensa..
Huijari-Riikka kusetti köyhiltä äänet.. Petti ennen vaalia antamansa lupauksen. Tuo purran haastattelu löytyy twitteristä. Ja on sitä klippiä joku jo palstillle linkannutkin, Kiitos siitä. Totuus julki !!
Huijari-sannukka kusetti köyhiltä äänet.. Petti ennen vaalia antamansa lupaukset. Kyylytystä vaan köyhille, matuja loisimaan ja rikkaille miljardeja, joita työläiset nyt joutuu maksamaan.
Jep. Googlailemalla löytyy juudas-sannukan petollinet lausunnot. Jäi itsekin jatkuvasti kiinni rätöksistä, jauhorahojakin huijasi 6000€/kk.
Köyhät pettänyt purra on täys paska.
Näin teki, Purra petti. Ei pitänyt sanaansa..
Purra petti Heti sanansa ! Köyhiltä leikataan, Vaikka riikka toisin lupasi. . Purra on perceectä.
Miten niin petti? Ethän edes äänestänyt persuja!
Vaaaaaleehtelet! Et ole äänestänyt persuja!
Olet punikki, ihan oikeissa joukoissa olet!
Löytyykö twitteristäkin, voi vitttu että sinnekin sanoi noin! On se purra!
Ei puolustakkaan. Niin petti. Sanoi twitterissäkin. Usko pois. Otti köyhiltä. Joutuu töihin.
Tatuoinnitkin joutuu itse maksamaan nyt. Tana.
Totuus julki hallelujaa, sosialismi hyvä mutta kommunismi paras. Ne ei petä koskaan. Veden pinnallakin voi kävellä, lukee rasmatussakin notta ja Paavo Lipponen on paras.
Niin se on Sanna ihan paska, samaa mieltä ethä pethi ja kepu pettää aina vappusatanen👨🏽✈️
Li Andersson, Pelasta meidät köyhät. Auta meitä !
Petturi-Riikka leikkaa Suomen köyhiltä ja jakaa potin rikkaille. Varmasti Perussuomalaiset Työttömät ovat iloisia kun petturi-Riikka heidän tukiaan leikkaa !!!!
TWITTERISSÄ on tuo video jossa purra lupailee ja valehtelee.. Löytyy kyl Googlaamalla.. Ja joku osaava voisi sen videon tännekin Linkittää. Kiitos jo etukäteen..
EI ANNA TUON PETOKSEN JÄLKEEN. avaa nyt jo viimein ne silmäs...
Toivottavasti hallitus kaatuu.
Jauhomarin tyypillisesti demari pettää natsiantin kanssa joka päivä😅😅😅😅
Baltzar hyvä esimerkki demareiden touhuista🤣🤣🤣
Vappusatanen vilahti🤣🤣🤣🤣🤣
Jauhomarin vei kaiken mitä vappsatasesta jäi, veroaamiainen maistui ja valtion pirssit kulki edestakas jauhojengin täynnä🤣🤣🤣🤣🤣
Juuri näin, punikki valehtelee aina🤣🤣🤣
Minä en perkele raada ja maksa veroja yhtään enempää, kiitos siitä hallitukselle että veroja ei nosteta.
MEE TÖIHIN😤
itkupotkuraivarit jatkuu, ei onnistu, hallitus pysyy koossa🤣🤣🤣🤣🤣
Köyhiltä ei leikata julisti riikka purra.. Nyt riikka purra leikkaa köyhilt..
Köyhät pahasti pettänyt purra on muuttunut ylimieliseksi.
Olen työtön Perussuomalainen, Arvatkaa äänestänkö jatkossa PS ? EN ÄÄNESTÄ ! Riikka purra petti sanansa, ja minä en äänestä petturiporukkaa.
Riikka Purra paljastui huijariksi, Ja sanansa syöjäksi ! Petti Suomalaiset Köyhät..
Köyhiltä EI leikata lupasi riikka purra. Nyt se purra on jo pettänyt lupauksensa ja leikkaa köyhiltä!! Mutta purra on niin tyhmä ja idiootti, Että ei näytä tajuavan että myös perussuomalaisten äänestäjissä on paljon työttömiä ! Ja nyt nämä petetyt eivät varmasti enään äänestä perussuomalaisia. Petturi-Purra munas ! söi sanansa ja lupauksensa ! se sika !
Purra petti lupauksensa. Ja persujen kannatus laskee koko ajan. Ja se on hyvä ! Mitäs petti suomen köyhät !?
Purra on niin helvetin tyhmä että ei tajua sitä että Perussuomalaisissa on paljon Työttömiä.. Ja heiltä sanansa syönyt purra nyt leikkaa!! No he eivät varmasti enään äänestä köyhät pettänyttä purran porukkaa ( minä mukaan lukien ! )
Nuo kaikista köyhimpiin kohdistuvat leikkaukset ovat väärin ja törkeitä.
Li Andersson on ainoa joka puolustaa suomen köyhiä !
Älä vikise köyhä oma on häpeäsi
Et kelan elätti ole senkään arvoinen
Paskat olet katkera demari
Ootko pitänyt tilastoa tuskin
Ylimielinen Petturi-purra vaan virnuilee Suomen köyhille..
Köyhät pettänyt purra, Ja riistäjä-Orpo ajavat köyhät asunnottomiksi ja itsemurhiin..
Käin on ! Purra petti, Tää on fakta !
Petturi-purran petoshallitus.. SMP aikoinaan oli köyhän puolella, Petos-purran porukka EI ole !!
Vasemmistoliitto on Ainoa puolue joka puolustaa Köyhää. . Ja SKP.
Petturi-Purran toimet tulevat aiheuttamaan inhimillistä hätää jo valmiiksi köyhissä ihmisissä.. Perhesurmat yms tulevat lisääntymään.
Jotkut persulit on todella niin hitaita, että eivät vieläkään huomaa ja tajua että purra petti heidät.. Purra petti suomen köyhät.
Tämä nyt oli odotettavissa.
Orpo pelaa yleismaailmallista äärioikeiston "tappamis"politiikkaa ja on kusettanut Purran pettämään äänestäjänsä.
Näin se homma toimii.
Petturipersujen kannatus sukeltaa koko ajan, mitäs pettivät työväestön ja etenkin Köyhät ! Mut onneksi meil on Li Andersson. Li puolustaa köyhiä.
ONNEKSI PERSUJEN KANNATUS Laskee koko ajan !! Hyvä hyvä. Mitäs pettivät köyhät !
Onneksi persuleiden kannatus laskee joka mittauksessa koko ajan !
Purra on petturi. tämä on fakta.
Onneksi persujen kannatus on jo laskussa. Heti munasivat puolueensa, eli valehtelijat ja takinkääntäjät ja vielä rasistit. Siinäkin valehtelivat Orpolle tv suorassa lähetyksessä, että persut ei ole rasistinen puolue.
Ei ole ennen menty hallitukseen Suomessa noin törkeellä valehtelulla.
Sama persu taas kirjoittelee omiaan. Opettele edes kirjoittamaa kunnon lauseita. Ei keskellä lausetta käytetä isoja kirjaimia. Sinut tunnetaan hyvin erikoisesta kirjoitustyylistäsi. Kuka noita edes enää viitsii lukea. Mene jo Raaka Riikan oppiin.
Onneksi päästään eroon valehtelulla hallitukseen pääseistä persuista ja pian. Purrakin syytti X vasenta laitaa huutelusta. Mutta tosi on että persut ne siellä huuteli neljä vuotta. Aareenasta kyllä löytyy persujen törkeät huutelut.
SUOSITTELEN KATSOMAAN RIIKKA PURRA!
Kuka kirjoittaa noin tyhmän kommentin? Varmaan pystymetsä persu.
Bile Sanna on kaikkien näiden takana
Persu se täälläkin kehtaa valehdella. Ja sama tyyppi. Opi kirjoittamaan.
Uskotaan, älä jankuta samaa!
Petti, petti, Riikka petti!
Uskotaan jo, pöljä!
Persun pahanolon purkaus kun kannatus on pahasti laskusuunnassa. Sen on saaut valehtelu aikaan. Tyhmyyttä, sen olette tulleet jo huomaamaan.
Totuus julki, Riikka petti, niin petti, petti se petti!
On se täysin paska kun petti, se petti, purra petti !
Luuletko olevinasi joku selvänäkijä. Huomasit varmaan jo etukäteen Purran valehtelutkin.
Heti se purra pettipettipettipettipettipettiiiiiii!
Ihan heti petti.
On se.
Kun petti, menni pettämään petturi.
Ei työtönkään saa olla enää työtön työnhakija kun pitää lähteä töihin.
Taitaa ottaa persulla koville kun Sannalla pyyhkii hyvin. Purra ei tuohon pääse koskaan. Tähden lento on Purra. Ei maailmalla edes tunnettu poliitikko.
Varo jo Karman kosketusta. Ei muuta kuin v-maista vanhuutta. Toivotaan silti, että edes työpaikkasi säilyy.
Onneksi petturipersujen kannatusprosentti % laskee koko ajan. se on hyvä juttu.
Jep, en kans kyl enään persuja äänestä. Jo riitti !
Tänään on taas torstai ja TV1 klo 16. tulee eduskuntalähetys. siellä ne juudas-persulit taas selittelee ja kiemurtelee..
Onneksi on Vasemmistoliitto, Joka OIKEASTI puolustaa suomen köyhiä!! PS on petturi.
markka arska you-tube tietää
HAAVISTO SUURIN HUIJARI. OLI CARUNA KAUPPOJEN PÄÄ"ARKKITEHTI", SUURIN KUSETUS JÄLKEEN TURUNPALON, KATSO, YOU-TUBE, markka arska
HAAVISTO HUIJARI, KUSETTI SUOMALAISIA CARUNAKAUPOISSA,
MIKSI HÄNESTÄ PRESIDENTTI?????
Persut ei välitä köyhistä suomalaisista kuin vaalipuheissa. Huijaavat kansaa vaalikojuilla.. Pettivät täysin !!
Tämä riistäjä hallitus kasattiin petturipurran huijaksen ja petoksen tähden. Kusetti köyhiltä äänet, ja sen johdosta meillä on nyt tämä kamala hallitus.
Kansa EI enään tän petoksen jälkeen anna persuleille kannatusta ! Ei varmasti !
PS ei ainakaan suomen kansaa puolusta..
Natzipuhe purra. Purra petti suomalaiset työläiset. Eka saikkupäivä jatkossa NOLLA EUROA !! Nolla euroa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pelkästään tämän kirjoituksen sisältö ja muoto paljastaa sen, missä tilassa mielenterveyshoito maassamme on.
Petturi-Purra voi tunkea ne ylimitoitetut ja vain köyhiin kohdistetut leikkaukset omaan P# # ¤ # ¤...
Kansa antaa selkään petospersulle. Mitäs petitte työväestön ja köyhät !!!!!!!!!!!!!!!
Purran toimet aiheuttavat itsemurhia ja perhesurmia.
Köyhiä huijaamalla ja valehtelulla saatu antijytky.
ensimmäinen sairauslomapäivä jatkossa NOLLA EUROA, kiitos petturipersut, petospersut on kokkareet2.
Kansa EI äänestä jatkossa petturipersuja..
Purra on rotta ja sanansa pettänyt huijari.
PS hankki köyhät pettämällä ja heille valehtelemalla petosJytkyn..
Petturipurra on EK, n maksullinen Huukkeri..
Persut haluavat heikentää työntekijöiden työehtoja ja etuja. PS taistelee Suomalaisia työntekijöitä ja Suomalaisia köyhiä vastaan.
Ja miksi niin monella Perussuomalaisella Mieskansanedustajalla on matumies kumppanina ?? Linnan juhlissakin persumiehet tanssittivat näitä matumiehiään..
Eka saikkupäivä jatkossa NOLLA euroa, kiitti huijariPurra..
Petturipurra myi itsensä EK, lle. Petospurra on Rotta. Petti Omat köyhät. . .
Juu ja velanotto ei kun kiihtyy niin riittää miljoonamiehille jaettavaa.
Älä murehdi, nyt et saa sitäkään.
Vähänpä siellä persuksissa muuta on kuin työttömiä ja työkyvyyttömyys eläkkeellä olevia. Mutta niille käy, että itseltä otetaan viiskymppiä jos vain mamulta otetaan kuuskymppiä. Ei tarkkailuluokan kavereilta paljon muuta voi odottaakkaan.
Persu valehtelija. Kuka nuita muiden puolueiden syyttämisväitteitä uskoo, persujen lisäksi?
Ennen vaikka punikki ku idiootti. Sie oot toista mie en kumpaakaan.
Persuilla itsetutkiskelun paikka ku jo jatkuvasti itte vertaavat persuja kommonisteihin.
Mikä tollo persu. Voiko nuin tyhmä joku oikeasti olla. Demariksi haukkuu ja tollo on persu. Kirkoitusperusteluiden puutteineen häikäisee. Yyläkerta kaikuu tyypillä.
Osittain petturipurran törkeän valehtelun ja köyhien pettämisen takia nyt lakkoillaan. Olis yleislakon paikka ! # Petosjytky.
Olet siis pelkkä luuseri !
Hyvä että tulee poistumaa.
Ei sinun ääntäsi kukaan kaipaisi. Olet niin mitätön!!
Valehtelemalla valtaan, valehtelemalla hallitukseen.. Näin teki petturipurra.
Li Andersson servasi metri-willen A-studiossa täysin !!! Paikallinen SANELU ei käy ! Oikeella asialla ovat lakkoilijat! #Petosjytky !
Ookko tosissas. Tän hallituksen toimesta. Suomessa kuolee ihmisiä nälkään ja kylmyyteen. Paitsi sinä joka olet valtavan rikas. Ja saat taas jälleen enemmän.. ja taas enemmän!!!
SAKSIKÄSIDEMONI PETTI SUOMEN KÖYHÄT JA PIENITULOISET. (Petosjytky ) Purra petti. Persut petti taas.
Autuaat ovat lapsenmieliset sillä he eivät koskaan aikuistu!
Typerä on aina typerä. Loppuun asti!
Suomalais poliitikkojen vanha perinnehän on paskan jauhanta kansalle.
Minkä takia Suomalaiset äänestävät aina kusettaja
mulkut valtaan??
No ensi vaalien jäleen on uudet kusipäät vallassa.
minusta tuntuu,että ei täällä asiat kojaannu,
niin kauan kun nuo samat naamat luuhaa
eduskunnassa,puolue kun puolue vuodesta toiseen.
Nykyään tämä PASKAVALTIO kerää paljon
veroja ,mutta ilman ,että mitään näkyvää
tapahtuisi, verorahat tuntuu vain häipyvän jonnekin.....
No eikös tämä ole ihan normaalia käytäntöä
Suomalaisilla poliitikoilla,PASKAN JAUHAMINEN ,
VALEHTELU JA ÄÄNESTÄJIEN PETTÄMINEN.
Haistakaapa paska koko valtiovalta.
Riikalta pitäisi leikata pää irti,mielestäni
Koko Suomen hallitus on PASKAAA
Toivottavasti joku ohikulkija tappaa sen ,tai vetäsee edes turpaan.
Demareitten tapoihin kuuluu sosialitukien jakaminen ja,sen jälkeen veroittamalla rohmuta kaikki pois,ja jälleen on pieni tuloiset täydessä ahdingossa.
Kokomuksen ja oikeston tyyliin kùulùu köyhien
ryöstäminen suoraan eliitin taskuun,
ja näin saadaan jälleen pienituloiset köyhät
kyykkyyn. Jos tääläista meininkiä viitsii äänestää,
niin silloin täytyy sanoa että,tämä kansa on
tavallisen tyhmää ja jymäytettävää.
Minä en äänestä enää.
Perussuomalaiset on oikeistoradikaali puolue. Piste. Monet puoluetta äänestävät eivät valitettavasti tunne polittiikkaa ja menevät halpaan, koska Purra ym. puhuvat kansaa houkuttelevalla tavalla. Ääniä kalastellaan mm. maahanmuuttovastaisuudella ja muulla populismilla.
Purra ei ole koskaan ollut köyhien puolella. Äärioikeistolaisuus ei aja köyhien asiaa. Perehtykää politiikan historiaan ja lähimenneisyyteen.
Näin sanovat ne huijarit, jotka elävät keskiluokan kustannuksella hyvää elämää.
Tuo purran petturilausunto löytyy twitteristä kun vaan vähänkin etsii...
Jep. Googlailemalla löytyy juudas-purran petollinen lausunto..
Löytyykö stana minä jaen sen vittuu ja
Miksi uskotte pettureita ja paskanpuhujia ne ovat aina vakuuttavia mutta persujen viime Hallitus taival Soinin aikaan jo ositti että petossuomalaiset ovat kaikki roistoja ja pettureita.
Ainut tapa vaikuttaa on demarit ja vasurit vaikka niidenkin moni asia on väärin niin ne ovat sentään enemmin vasemmalla kanasan puoleen kuin petossuomalaisten fasistinen kansallissosialismi, eliitin ja kokoomuksen perseennuoleminen.
Me vihervaemmistolaiset luotamme vain Presidentti Putiniin ja hänelle uskollisiin oligarkkeihin, he ajattelevat oman kansansa ja meidän parastamme! PS, Nato, USA ja Ukraina ovat natseja, natseja, natseja!!! Sanna liittää meidät Äiti-Venäjään!
Kanasan puolella niin on että vappusatanen on hyvä raha jonka vasemmisto on antanut ja vitttuu ja viinaa tarvitaa nyt kun Purra on pomo ja töihin pitäs lähteä edes ole kinttaita mitä käsinsä laittais ka tatskat näy jos haalarin laittaas päälle.
Soini näytti persujen mallia kun pääsi hillotolpalle niin siinä heikompiosaiset unohtui .
Olen aina sitä ihmetellyt miksei Purra, Halla-aho, Tynkkynen ja kumppanit ole liittyneet aikoinaan kokoomukseen. Kun eilenkin kuunteli toisesta huoneesta A-studion haastattelua niin luulin vastauksista päätellen siellä haastatellaan kokoomuslaista mutta tullessani töllön ääreen huomasin että Tynkkynenhän se siellä taas jallittaa köyhiä.
Järkyttävää, vain me vihervasemmistolaiset edustamme hyviä naapuruussuhteita suureen itänaapuriimme ja sieltä saamme kaikki ohjeemme koko kansan parhaaksi!
Niin justiisa kuuntelin että eikäh!
Apua!!!
Halla-ahon johdolla mikä tahansa puolue oliskin hyvä puolue, naiset pilaa kaiken.
Mene töihin, niin ei leikata mitään. Tukijullit menettää muiden antamia rahoja. Loistavaa Riikka kannatus tulee vain nousemaan. Räksyttäjät joutuvat töihin. Jatkossakin PS✌️✌️✌️
Vallankumous etenee :)
Juuri niin työ opettaa elämään jokaista erillä lailla. Ei tule sairauksia eikä tarvitse haukkua ketään.
Siis tarkoitat puolueen kannatusta, sillä Riikkahan ei yksin mitään määrää siellä on monta määrääjää.
Ja vaikea uskoa että rehellinen kansalainen enää antaa itseään huiputtaa ,
Koska nyt jo sanoneet että katuvat että antoivat äänensä väärään
Älä unta nää. Näin kirjoittaa tyhmä persu. Yksi suuri räksyttävä on Purra , joka ei kauaa räksytä ministerinä..
Nyt perussuvakit räksyttääkin pitkään oppositiossa :D
Hakeudu vellipää hoitoon.
Ainakin odottelen sitä.......
Pienituloiset, sexuaalivähemmistöt, uussuomalaiset, rodullisetetut :Taistelumme on yhteinen valkoista suurpääomaa ja ylivaltaa vastaan
Punikit voi marssia. Koirat haukkuu, ja karavaani kulkee... Riikka,👍👍👍♥️🇫🇮
Riikka petti sanansa, riikka petti lupauksensa ja sä idiootti peukutat...
Riikka on järki-ihminen, hyvä!👍👍👍👍👌😍
Riikan karavaani on jo pysähtymyt. Riitti jo se neljä vuotta mitä räksytti eduskunnassa oppositiosta.
Olette varmastikin molemmat sekä SINÄ että
RIIKKA kotoisin samasta mielisairaalasta.
Seuraava hallitus ei tule korjaamaan mittään
näistä elämisen huononnuksista,mitä tämä
hallitus on saannut aikaan,vaan jatkaa siitä samasta
köyhien kyykytystä,ja taas rahat viedään näiden
oman eliitin taskuun.
Uskokaa pois,näin tulee tapahtumaan,
mikäli,vanhat merkit pitävät paikkansa.
Onko tässä enään mitään järkeä änestää yhtään
mitään tämän maan teatteri vaaleissa.
Ei leikata köyhiltä, sanoi purra ennen vaaleja. . . . Ja nyt purra leikkaa köyhiltä ! En enään ikinä luota purraan, ja persuja en enään äänestä. T: persuja äänestänyt Köyhä.
No me muutahan kyllä yritettiin valistaa että lupauksia on hyväntahtoisen mutta huon pitää mutta ette kuunnelleet joten nyt on kuten on. Moni menee töihin ja toiset yrittää vaan pärjätä luulisin
Kiitä sannukkaa, sehän ne kymmenien miljardien velat otti jaellakseen rikkaille ja ulkomaille.
Purra on suomalaisten duunarien tuki ja turva . Ikuiset tukien luukuttajat joissa on paljon etnisistä maista tulleita, ovat vailla vain veron korotuksia työtä tekeville .
Persujen paikka on oppositiossa tai puolue pitää lakkauttaa fasistisena ja kansanvastisena haittapuolueena.
Tuo on ikuisen luukuttajan mielipide. Maa tekee vararikon jos talouden suunta ei muutu .
Hah haa talous ei paremmaksi muutu vaan huonommaksi ja kiihtyy huonomaksi vain lisää kun leikkurit iskee, tämän ymmärtämiseen ei tarvita edes ennustajaeukkoja vaan aikaansa seuravaa ja realismiin kykenevää kansalaista.
Nyt tulee syvä lama joka on pitkälle ihan itse aiheutettu ja vieläpä tahallaan kun urpo vie tuhkatkin pesästä ja leivän suusta, jännä nähdä alkaako petossuomalaisten rivit hajoamaan tälläkin kertaa ja kokoomuksen rivit natisemaan kun ajetaan täysillä seinään urpo ratissa.
vasurit hajosi jo, seuraavaksi demut, saa sannukka perustaa islamistisen femakkosuvakkipuolueen :D
Toivottavasti kyykytyshallitus kaatuu. Ei suomi nouse Suomalaista köyhää simputtamalla ja heiltä leikkaamalla.. ( Riikka purra todella valehteli sikamaisesti "köyhiltä ei leikata.." )
Tuleekin pitkä oppositiotaival köyhiä kyykyttäneelle ja rikkaille miljardeja lahjoittaneille vihervasureille :D
Tuohan diktaattorin maailmasta!
Punikkien käsitys demokratiasta!
Sanoiko noin?
Mitä sitten?
Suomessa on maailman rikkaimmat "köyhät" lapsiperheet, valitettavasti leikkaavat köyhiltä sinkuilta eniten ja se tulee laskemaan PS kannatusta, ei tosin ole parempia vaihtoehtojakaan.
Purra on oikealla linjalla nyt! hyvä Riikka
Nyt hallitus on oikealla linjalla hyvä Riikka !
Onko riikka purran valehtelu oikea linja ?! Minusta EI ole !
Kommunistiluukuttaja itkee, kun luukku menee pienemmälle!
Köyhä olen itekin, mutta ei elämäni ole köyhtunyt eikä rikastunut. Elän omillani, miksi ihmeessä valittaisin, on paljon huonommin voivia jopa työntekijöissä.
Nyt pitäisi mennä töihin onko vaikeaa? kun olet töissä alat ajattelet positiivisesti tätä asiaa. Olen siitä varma!!!
Häviäjiä ovat vuodesta vuoteen tukien varassa elävät työtä vieroksuvat yksilö,niitä riittää yllättävän paljon. Samat ihmiset marssivat taas syyskuussa. Menkää töihin älkääkä koko ajan nillittäkö, kun oma puolueenne on Suomen velkaannuttanut. Jatkossakin PS. T. DUUNARI.
Ja säkö muka niitä työpaikkoja pystyt hommaamaan,
katotaan kun itse joudut työttömäksi,
Perussuomalaiset on suurin työtä tekevien joukossa ja duunarit ym. työtä tekevät eivät karismaattiselle ja maan ylivertaiselle puolueen johtajalle Purralle tule kääntämään selkäänsä .
Juu paitti viimeistään silloin kääntää nykyhallitukselle selkänsä kun duunari huomaa että on lopputililappu kourassa ja havahtuu että Perussuomalaiset ovat sen lopputilipäätöksen mahdollistaneet kokoomuksen oikeistolaista politiikkaa nuolemalla.
Sitä semmosta kurjuutta saa persuja äänestämällä.
Päin vastoin. Vasemmiston ja ay-liikkeen ulkomaista orjatyövoimaa haaliva politiikka polkee palkat ja ikuista tukia nostavat ulkomailta tulevat vapaa-matkustajat nostavat työtä tekevien verotusta joten Purra on ainut työtä tekevien tuki ja turva .
Niinpä, demujen haalimilla matuilla tuntipalkka 2,95, siihen pitäisi suomalaistenkin taipua.
Niinpä.. Persut ryhty eliitiksi, Herroiksi ja alkoivat kyykyttämään ja simputtamaan köyhiä suomalaisia..
Jep ! luulisi jo tyhmimmänkin persun silmät aukeavan. Ei kannattaisi olla niin jääräpäinen ja sokea..
Niinpä, perussuvakki sannukka jakeli kymmeniä miljardeja rikkaille ja ulkomaille, nyt köyhät ja työläiset joutuu naksumiehiksi.
Yleensä muualla syttyy kapina,tällaisesta paskapolitikoinnista.
Veikkaanpa että jonain päivänä ollaan siinä tilanteesa,jos tämmöinen paska meininki ei lopu.
Näin ei voi ennää jatkaa,Suomen koko hallitus
muoto eduskuntineen on täysin PERSEESTÄ.
Jotai muuta on nyt PAKKO keksiä tilalle,
näin ei voi jatkua enään.
Elämmekö ollenkaan demokratiassa enään?
Tuskinpa yritys antaa kenkää, jos duuninsa hoitaa.
Taas näitä hokemia, laiskat perseennuolijat jää ja tekijä lähtee AINA.
Hahaha, demut väittäneet PS koko ajan kapitalistipuolueeksi, joten miten voi pettää työläiset :D
Demut itse jakaneet rahaa rikkaille enemmän kuin mikään muu puolue aikaisemmin ja aloittivat työttömien kyykyttämisen. Petitte myös äänestäjät ja halveksitte demokratiaa kun ette hyväksy vaallitulosta.
deth to natzi scum
deth to femilefties, terror islamistics, russos...
Riikka osoittautui huijariksi. Petti lupauksensa ja petti suomen köyhät.
Jankuttaja…uskotaan, uskotaa jo, että olet oikein ”ruudinkeksijä”!😀
Purra on suomalaisen duunarien ja oikeaa työtä tekevän ainoa tuki ja turva. Vasemmisto ja ay-liike on intersektionaalisen feminismin, wokekulttuurin ja transu ym. pride höpätysten edessä täysin rähmällään ja sinnehän ne suomalaisten maksamat vero-eurot painuu.
me koyhat elakelaiset olemme suomen selkaranka ilman meita ia sirtolaisia suomi luhistuu
Torit ei pysy pystyssä ellei matut notku siellä!
Poliitikoksi!
rasistiduunari on Kansan vihollinen
Riikka petti demarikansan
Demarit edustavat arabeja ja afrikkalaisia. Riikka on suomalaisten tuki ja turva .
Riikka on natsien kätyri ja täysi fasisti. Ei jatkoon eikä koskaan pitäisi olla Hallituksessa.
Uskomatonta että tuollainen sakki voi olla Hallituksessa, tekouskovaiset vain siunaa asian ja RKP empii eikä hajota Hallitusta ja Urpo myhäilee ja hihittelee sivummalla ja hieroo käsiään kun EK:n kaikki kusetukset saadaan voimaan.
Näitäkö todella halusitte valtaan?
Itse äänestin kansallissosialistista puoluetta SML
Tiitisen listalta ne löytyy,ja puolueetkin on tiedossa. jatkossakin PS.
Purra on täysin ylivoimainen kaikilla mittareilla puolustamaan tätä kansaa. Ay-liikkeen väki siirtyy kaikki PS:n joukkoon .
Näin on!👍
👍👌
Ihanaa kun suvajakkinatsia viduttaa :D:D:D
Demarien tavoite on kommunismi, sama kuin Anders-sonnilla, vai mitä Freudenthal-mitalisti-Paavo!
Sosialismi ja kommunismi on Paavon, Sannan ja Kristan näytelmäkerholaisten tavoite 🥷🏼
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2011/07/22/paavo-lipponen-sosialismin-asialla
Paavo käy seurueineen katsomassa muka potkupallopelejä, kun siellä voi joku demari ostaa rillimakkaran!
San se!
Köyhää Paavo Lippostakaan ei päästetty potkupalloa katsomaan vaikka oli kuivat varavaipatkin mukana.
Seisomokatsomoon olisi eläkeläinen laitettu!
Ei pihviä, ei konjakkia annettu ilmaiseksi enää.
Purra on pettänyt vaikka lupasi ettei leikattaisi köyhiltä demareilta etuja joita tottunut saamaan ikänsä!
Sanoiko Riikka Purra noin!!??
??????????????
Voi helevetinhelevetin helevetti!
Ja silti leikkasi köyhiltä??
Voi vitunvitunvittu!
Ei vittusaatana-ja kuitenkin otti perrrrkeleen helevettti että otti vei ja leikkasi köyhältä.
Sittenhän täytyy nousta kyykystä ja lähteä töihin …sssatanansatanaanan purrraaa!
Köyhä työtön saa olla edes työttömänä vaikka pitäis olla sananvapaus!!!!!
Aina kun oikeisto on vallassa köyhää ei ole olemassa, mikös kokoomuksen paksunilkkainen laivapanoksi kelpaamaton arveli ettei n.3000 € kk ansaitsevia ole työelämässä juurikaan...
Persu petti viimeisen kerran , toivottavasti kansa kaataa hallituksen jos ei ammattiliitot siihen kykene tai ehdi ek-kahveiltaan......
Turpakii bolsevikki.
Juu, perussuvakki sannukka petti työläiset viimeisen kerran, pitkä oppositio kausi tiedossa demuilla.
Enään ikinä en usko persun puhetta, Luottamus meni petturipersuihin..
Afrikan ja Lähi-idän köyhiä jotka ovat vasta tulossa sankoin joukoin Suomeen, ei pidä vielä laskea maamme köyhiin .
Näistä saadaan Turkuun hyvää työvoimaa. Siivoojiksi, tiskaajiksi sekä raksasiivoojiksi. Uravalinta tehty.
Ei ole tarvista. Maamme pöhöttyneestä hallinnosta voidaan siirtää rasismintutkijoita sun muita höpöä tekeviä pilvin pimein avoimena oleviin yo. tehtäviin
Onneksi seuraava demarivasemmistohallitus myy loputkin kansallisomaisuudet, paisuttaa julkista, triplaa maahanmuuton, nostaa veroja ja pistää yrittäjät polvilleen
Eu:n valta kasvaa, suomalaisuutta hävitetään, kielellisesti ja kulttuurillisesti
Purra on äärioikeistoa. Vain persuja äänestävät köyhät ovat tarpeeksi tyhmiä tajutakseen mitä se tarkoittaa. Vain rikkaiden kannattaa äänestää persuja tai kokoomusta.
Purra vastaa Tanskan demareita ja PS on suurin työtä tekevien puolue tässä maassa . Vasemmisto on höpökulttuurien kourissa ja kannatus työtä tekevien keskuudessa laskee entisestään .
Juu eivät ymmärtäneet jo Soinin aikaista persu kusetuksia, persu pettää aina.
Suomalainen on tyhmä kun äänestää samoin mutta odottaa erilaista lopputulosta.
Perususvakit ovat todella tyhmiä, äänestävät sannukkaa joka lahjoitti miljardeja ulkomaille ja kotimaahan rikkaille, köyhät ja työläiset kärsii nyt kun velkoja joudutaan maksamaan. Vain sannukka ja muut suvakkifemakot niin idiootteja, että haluavat suosia tyhmempää sukupuolta eli halkihaaraisia joka paikassa sukupuolen perusteella. Ja vain perussuvakit tarpeeksi tyhmiä että haluvat maan täyteen musuja joiden tappolistalla ovat ensimmäisenä :D
Uusimman tutkimuksen mukaan miesten siittimen pituus on kasvanut 5 vuoden aikana keskimäärin 3,2 cm!
Tarvitsemme vielä kipeästi lisää koodareita ja maahanmuuttoa.
Huumeiden vapaa saanti R-kioskilta olisi myös toivomus uudelle hallitukselle.
Muuten AY ja media tulee ja kaataa hallituksen.
Toivoo kipeästi
Vihreät, De Gröna
Nuoret Naimattomat Sos.Dem Naiset ry
SKDL-Elokapina-apinat
Valtion velka kasvaa siittimen keskipituuden kanssa!
Punavihreät saaneet sentään jotain aikaan!
Valtion velan lisääntymine korreloi somalaismiesten siitimien keskimääräisen pituuden kasvua.🤒
Velan kasvaessa siittimien keskipituus kasvaa voimakkaasti.
Tässä olisi jollekin opiskelijalle vaikka graduaihe tai tohtorinväitöskirja-aihe!
Tämä korrelaatio on myös syy, miksi huulipunatyttöhallitus niin voimakkaasti valtionvelkaa kasvatti.
Somput kylläkin lakee keskiarvoa voimakkaasti :)
Hommafoorumilla omatkin haukkuu persuja 🤣Irse en.äänestä enään persuja
NYT RIITTI
Kaikkien kannattaa äänestää persuja. Maa ei tarvitse intersektionaalisen feminismin turmelemia vasemmistopuolueita
Olen ( tai siis olin PS äänestäjä) mut persut petti kyl nyt oikeasti. No heitä en enään äänestä..
Kyll se entinen hallitus petti äänestäjät, minne se kauhea velka määrä annettiin,,ei ainakaan eläkeläisille.
Matujen kotoutukseen 130 miljoonaa, eikä niitä halvemmalla saada takaisin kotimaihinsa.
Ai niin, suurin osa menee ukrainalaisille ja oikeutetusti, mutta elintasopakolaiset musut poistettava maasta.
Ukraina taistelee meidänkin puolesta .
Kotoutuksella tuetaan heidän sopeutumista tänne eli uutta autoa ym kivaa että.on kiva olla.
Vähävaraisilta ja sairailta tämäkin otetaan.
Oli kyllä hyvä A studio missä Purraa savustettiin hänen valehtelemisistaan ennen vaaleja.
No kohta on pressan vaalikampoanja ja makkaraa köyhille🤣Ei kiitos. Halla- Aho menettää ääniä ja pressaa ei tule hänestä. Kiitos PS päätöksien
Perussuomalaiseksi,suomi ensin tarkoittikin että suomalaisilta leikataan ensin
Miten saadaan sannukan jakamat miljardit takaisin ulkomaita ja rikkailta?
Köyhiltä leikataan ensin.. ja muilta.. no ei muilta.# PURRA
Pistetään Sannukka myymään persettään maailmalle, ja sitten rahat koti suomeen.
KAPINA
Purra on kaunis, karismaattinen ja pätevyydessään täysin ylivertainen.
No,ehkä pelkkä optikolla käynti voisi auttaa sinua.
kyllä se marinin hallitus myös leikkasi ja antoi meille 0-linjaa meinaan eläkeläiiselle.työttömät ei muista ett saivat koronaaikaan ylimääräistä rahaa 3kk aikana jota me vanhemmat ei saatu vaikka työeläke on sama kuin työttömillä.
Idiootti Hallitus tekee ideologisia leikkauksia suhdanteessa kun lama jo kolkuttelee ovella.
Kertoo kaiken siitä kuinka pahaa ja väärää politiikkaa tekevät, kurjuutta ja köyhyyttä sekä eriarvoisuutta lisää ja vieläpä ihan tietoisesti.
joo aivan varmasti
Purra valehteli, Ja petti köyhät eikä tajua edes hävetä..
PetosPurra pitäs karkoittaa maasta.
Maahanmuuttokriittisyys on typerintä roskaa Kun natsit mellastaa ja köyhiä sorretaan Kaikki me ollaan yhtä
Totta, me suvakkifemakot vastustamme vain länsimaisia miehiä, muslimimiehet ovat ihania , kunnioittavat naisia ja tasa-arvoa!
Minulla on taipumus ajatella niinkin, että jos valtion maksamien tukien leikkaaminen aiheuttaa vaikeuksia toimeentuloon, yksi ratkaisu voisi ehkä olla, että henkilö pyrkisi ihan itsenäisesti ilman valtion apua parantamaan toimeentuloaan. Mutta tämän sanominen on kai fasismia
Sanna Marin petti äänestäjänsä.
Ja lähti kiillottamaan saudien rasistista ja epätasa-arvoista imagoa 200 000€/kk palkalla. Petturi jha takinkääntäjähän se on ollut aina, jakeli miljardeja rikkaille.
Suomen "herraonni" on aina surkeintä laatua mitä vain voi löytyä, vusikymmenet on jo näin ollut ja pahemmaksi vain menee, urpon paatti on jo karilla ja ukot ja akat väittävät vielä että näin on hyvä edetä.
Riikka Purra, voit imeä paskaa! Viet paitsi työntekijöiltä mutta ennen kaikkea niiltä, joilla on tiukkaa ja joka kuukausi saa pelätä riittääkö rahat ruokaan jne!
Mut nämä porvarithan kysyi nauraen, että "Mitä, tienaako joku oikeasti vaan jonku 2500 euroa kuukaudessa?"
bullshit mee töihin
Edellisen vasemmistohallituksen aikana tuloerot kasvoivat uuteen ennätykseen .
Ja osoite ja kellonaika, ja paljonko palkka..? heti tuun..
Persut hajoaa taas kerran omaan mahdottomuuteensa ja Hallitus heti perässä koska sekin on silkkaa fasisimia alusta loppuun saakka ja mielipuolten joukkio mistä tulee mieleen natsi saksa ja senaikaiset poliitikot.
Menisit sinäkin mätisäkki töihin.
Purran PS on yhtenäinen joukko joka viimeisenä hajoaa. Suomen työtä tekevät eivät käännä selkäänsä Purralle .
Ainahan te perussuvakit hajoilette.
Bolshevikit antavat hallitukselle kyytiä
Yleislakkoa pukkaa.
Kuulin lastentarhan hoitajalta että kolmevuotiaat sanoo 1-vuotiaita "SAK:n miehiksi" kun ne paskantaa housuun, itkee koko ajan eikä niiltä saa kysyttäessä mitään järkevää vastausta mihinkään
Oletko kenties koomikko? Hauskuutat ja viihdytät varmasti itseäsi, urpon sakkia naurattaa tuon tason jutut.
Vihersuvakit hauskuuttaa itseään paskomalla bussin penkeille.
Todistamme aikaa, jossa juuri mikään ennen vaaleja kerrottu ja luvattu ei pitänytkään paikkaansa, Saarikko piikitteli hallituspuolueita.
Hänen mukaansa ennen vaaleja perussuomalaisten teltoilla ei ollut puhetta siitä, että pienituloisilta leikataan, vaan päinvastoin.
Jep. Persut kiersivät valehtelemassa ympäri suomea.. No valheet paljastui, ja nyt persujen kannatus laskee koko ajan joka gallupissa..
Onneksi nyt päästään sannukan tuomasta pakollisesta 4 työpaikan hakemisesta kuukaudessa ja sehän jakeli yrityksille rahaa enemmän kuin mikään muu hallitus aikaisemmin, mitään veronkiertoa eivät poistaneet, ei edes listaamattomien yritysten osalta.
1. sairaspäivä on syytäkin olla palkaton, hoitsut pitää keskimäärin 20 päivää /vuosi omaa lomaa, osa joka viikko ja toiset tekee niiden työt. Minulla tainnut olla 1 päivä 20 vuodessa. Omistusasujien asumistuki pitää myös poistaa, muita heikennyksiä pitää vastustaa.
Miksi demaritkaan ei tuoneet vuokrasääntelyä takaisin tai eläkekattoa, vaikka on Ruotsissa, Saksassa ja monessa muussa maassa. Asumistuki pienenee välittömästi kun vuokrasääntely palautetaan. Leskeneläkkeen laajensivat avoleskillekin vaikka pitäisi poistaa kokonaan, sitä ei ole missään muualla.
Pientä on Purran leikkaukset verrattuna Viinaseen. Mutta kyllähän se kirpaisee kun 3 vuosikymmentä tottuu aina vain mukavampiin etuuksiin ja sitten ne otetaan pois.
https://yle.fi/a/74-20051532
Eiköhän se purran pärstä palaudu peruskurssin kun AKT panee toimeksi. Ei tämmöinen eukko silmille hypi se on varma. Purran on aika opetella neuvottelemaan muu ei nyt auta. Turha luulla,että näitä hullutuksia tullaan hyväksymään.
Vasemmistopuolueita ei kiinnosta ay-asiat. Transut, sukupuolenvaihdot, inters. feminismi, halpatyövoima, ääri-islam, vapaat huumeet ym rappio ovat karkoittaneet vasemmistopuolueiden aikaisemmat kannattajat PS:n leiriin .
Ei tukijullit ja muut lahtarit hevillä etuuksistaan luovu. Täytyy laittaa kova kovaa vastaa, koska kaikki tulos syntyy työläisten työstä.
Sannukka ja muut suvakkifemakot saaneet paljon pahaa aikaan, työläisiä ei edusta enää kukaan.
Kyllä tuollaisen kansakurjistajien ja rikkaiden sekä EK:n hanurinlipojat pitää laittaa kuriin yleislakolla ja istua paha Hallitus ulos.
Vallankaappaus kuten Afrikassa . Alas on demokratian taso pudonnut .
LAHTARIHALLITUS
Kyllä sais kaatua tämä Purran valheeseen perustuva hallitus kaatua. . Ja purra petti suomen köyhät. Se söi sanansa! petti !
Turun kommunistit elävät vieläkin Breznevin aikoja .
Hyvin vasureille kelpaa putlerin äärikapitalismikin :)
Kova kovaa vasten muuten olette pelkkiä orjia jatkossa.
Nyt on aika eläkeläisten, työläisten, opiskelijoiden, maahanmuuttajien, kulttuuriväen ja tiedeyhteisön nousta yhdessä fasistista hallitusta vastaan !
Kirkko on mukana!
Venäjää tukevien Afrikan maiden kehitysavusta ei edellisen hallituksen saisi leikata ?
Ei.
MTV Uutiset:
..."Turun tuomiokirkkoseurakunta liittyi Haagan seurakunnan viestiin siitä, että poliittisten päättäjien tulee ottaa huomioon leikkausten vaikutus heikommassa asemassa olevien elämään."...
Turun tuomiokirkkosrk ilmoittautui poliittisoituneeksi puolueeksi.
Meni yli ymmärrykseni. Googlasin eroakirkosta.fi-sivuston.
Jopas helpotti, nyt elämä ja talouteni tuntuu olevan paljo paremmin omassa hallinnassani.
Kiitos aloitteesta Ttksrk!
Naiset pilaa kaikki puolueet, Halla-aho ei olisi koskaan suostunut paskakokkareiden vaatimuksiin.
Demaritkin oli järkipuolue kunnes suvakkifemakot pilasi sen.
Vain täydellinen tasa-arvoinen ja humanistinen sosialismi on järkevää.
Eikä näitä hemmetin kapitalisti-rasisteja saada veks??
Eikös sannukka lähtenyt jo, kovasti lentelee ympäri maapalloa huippupalkalla, luokkapetturi arabinupin kiillottaja!
Bolshevikkivallankumous NYT
Natsihallitus laitetaan kuriin https://www.youtube.com/watch?v=KFPMHG11abM
Alastomat likaiset persut ryömivät nöyryytettyinä kaduilla ja Kansa hurraa
Juu, parasta aikaa musut nöyryyttää alastomia verisiä naisia Israelissa, sitä haluavat tännekin.
Miten voi olla Valtion kärkipaikalla petturit ja valehtelijat?
V.2020 Ohisalo sanoi sana tarkasti näin: ”Suomi ei ole Ruotsin tiellä. Rasistit väittävät että Ruotsissa olisi ammuskeltu ja että maahanmuuttajat olisivat pommeja viritelleet.
Ehei se ole totta! Sellainen puhe on populismia, perussuomalaisnatsien ja rasistien puhetta vaan!”
Maahanmuuttajista jauhaminen populistista persupaskaa joka uppoaa vajakeihin
Ja miten kävi?Kyllä kansa ja perussuomalaiset oli jo aikoinaan huolissaan suomesta.Eihän se näitä ilmastokiima viherpöpejä kiinostanu.Nyt näiltä se presidentti ehdokaskin on voivoi.
Totta, perussuvakkeihin uppoaa kaikki matu-propaganda ja sitten suvakin kaula katkeaa :)
Sanoisin heitä punavihreiksi tai kepulaisiksi tahvoiksi!
Pensan hinta!!1
Onneksi ei ole äärikapitalisti demut köyhdyttämässä kansaa ja nostamassa bensan hintaa älyttömällä jakeluvelvoitteella. Nyt laskee muutkin autoverot eikä vaan rikkaiden sähköautoista.
Yleislakko ja paska Hallitus ulos.
Rasismin saasta huuhdotaan
Rikolliset ja terroristit rasistimusut mereen mistä tulleetkin.
Kamali petturi sannukka, jättää äänestäjät heti kun ei päässyt isolla palkalla jatkamaan rötöstelyä pääministerinä, nyt käänsi takkinsa ja nuolee arabien persettä huippupalkalla.
Purra vastusti liian kunnianhimoisia ilmastotavoitteita jotka vievät maan köyhyyteen . Saksan demarit, liberaalit ja vihreät löysäävät tavoitteitaan todettuaan saman mista Purra täällä varoitteli. Riikka oli siinäkin oikeassa .
Purra vie Suomen köyhyyteen urpon kanssa, varsinaninen noita-akka ruorissa.
Olet täysin ulkona . Sos.turvan säästöt ovat varsin kohtuulliset ja linjassa muiden kanssa . Kysymyksessä on vallan kaappaus jossa kassakaappisopimuksen mukaisesti yritetään vasemmisto nostaa valtaan . Hallituksen kaataminen fasismin, rasismin ja ay-liikkeen avulla näyttävät kaikki menevän persiilleen . Suomen demokratia on maailmalla pelkkä vitsi jos tuolla tekopelillä saadaan hallitus kaadettua .
Maan hallitus on vaalituloksen mukainen ja paras mahdollinen .
Tämän kirotun kyykyttäjä hallituksen olisi jo aika kaatua.
Älkää uskoko demareiden ja vasemmistoliittolaisten valheisiin.
Ensi vuoden alusta tulee verovähennykset, jotka kohdistuvat eniten pieni- ja keskituloisiin. Lapsiperheitä ei jätetä pulaan. Päinvastoin vihervasemmistohallitus ei lisännyt luottamusta tulevaisuuteen, mikä alensi syntyvyyden ennätyksen alhaiseksi.
Ei kannata olla huolestunut suurituloisista. He maksavat veroja yllin kyllin. Mikä on sinun veroprosentti? Suurituloisilla se on vähintään 44%.
Yleislakko päälle ja maa sekaisin ja urpo istutaan ulos Hallituksesta, mitta on jo täysi.
riikka on neo nasi.
petri orpo on orjuuttaja
SE ÄMMÄ ON NIIN HÖLMÖ ETTÄ KOHTA SE PETTÄÄ ITSEÄÄNKI
Rikka on kaunis, karismaattinen, määrätietoinen ja pätevä . Maassa ei ole edes työvoimapulaa kunhan turhasta hallinnosta vapautetaan turhakkeet oikeaan tuottavaan työhön .
Olette historian väärällä puolella.
Sinulla on jäänyt cops lock ja levy päälle.
"Mediarähinä hallituksen ja ay-rintaman välillä on järjetön. Nyt pitäisi yhdessä keskittyä siihen, miten Suomessa pidetään yritykset, jotka luovat uutta, varallisuutta ja työpaikkoja." (TE-lehti)
Ay-demareiden nostattama kohu on vastuutonta toimintaa. Huono häviäjä. Kai tiedät, mitä se tarkoittaa? Entä, tyhjät tynnyrit kumisevat kaikkein eniten. Ymmärrätkö?
Liitot eivät anna yhtään työpaikkaa. Yritykset työllistävät. Työn antaja.
Ei saa kusta työntantajan koiville. Ulosmarssit ja poliittiset lakot ovat juurikin sitä. Demareiden populistista paskapolitiikkaa. Kuinka moni kannattaa?
Kuinka vähällä järjellä tätä maata oikein johdetaan?
Paljon paremmalla järjellä, kuin mitä oli edellisellä hallituksella.
Juu, ei taida löytyä yhtä ahneita ja röyhkeitä kuin sannukka oli, sehän jakeli muillekin miljardeja kuin roskaa.
Järki ja logiikka joutaa roskiin kun puhutaan sydämen sivistyksestä ja tasa-arvosta
Näin teki ja kallupit kertoo karua tulosta kuinka persujen kannatus luisuu koko ajan.
Onhan se vieläkin suurempi kuin vasurit ja vihreät yhteensä . Suomen työtä tekevät eivät käännä Riikalle selkäänsä ja vaaleissa on pääministerin paikka tulollaan .
Haha on siinä leluporvarilla harhat kunnossa
Afrikan sarvesta vai Lähi-idästä ?
Perussuvakkien kannatus laskee kuin lehmänhäntä joka maassa :)
Tieteen ja tasa-arvon vallankumous etenee koko EUssa :)
Mita purra hallitus on tehnyt Juutalaisten eteen ?
Tämä hallitus on Orpon hallitus. Edellinen oli Marinin hallitus.
Purra esti äärivasemmiston ja vihreitten vallankaappauksen . Kassakaappisopimukset eivät toteutuneet ja hallituksen kaataminen ei onnistunut tyhjästä vedetyn fasismi ja rasimikortin avulla ja lopuksi maan ay-liikekin laitettiin munaamaan itsensä .
Nyt kaikki näyttämään persettä porvareille. eli perse penkkiin ja yleislakkoon.
Äärivasemmiston vallankaappaus yritys meni myttyyn . Tämän maan työtä tekeviä ei kiinnosta punaliput ja halpatyövoiman nimissä äänien ostaminen kehitysmaista .
rasistisiat ei määrää
Sitähän te vasemmistolaiset olette tehneet kautta aikain. Istuneet ja lakkoilleet.
Mitään muuta ette osaakkaan.
Sitähän te lahtarit olette tehneet kautta aikain. Istuneet ja loisineet työläisten työllä.
Mitään muuta ette osaakkaan.
Oikeisto on perustanut firmoja ja tehtaita ja tarjonnut teille työtä. Mutta, ei se teille kelpaa.
Haluatte sosialisoida kaiken ja elää kuten toverinne entisessä Neuvostoliitossa.
”sana tarkasti…”!!!
Buaaaahhhhh….hoho…hohooooo🤷🏿♂️👋🏻🤥
historia tulee tuomitsemaan persut ikuiseen häpeään
Kommunismi kuoli omaan mahdottomuuteensa.
Kommunismi toimii kun taantumuksellisista päästään eroon
Palaako kommunismi myös nykyiseen Venäjään?
Niin myös fasismi jota nykyjallitus suoltaa, Fasismihan tulee oikeiston ahneudesta ja nyt on lakipiste saavutettu ja alkaa tapahtumaan muutakin kuin rikkaiden vaatimusten esittämiset.
Tuloeroja pitää tasoittaa eikä kasvattaa, mutta mistä te suvajakit kuvittelette haalivanne rahat mijoonille matuille mitä haluatte tänne loisimaan. Matuille kuuluu antaa vain yhteismajoitus ja halpaa ruokaa niin ei kiinosta tulla ja jäädä loisimaan.
Lakkoa heti vaan... SAK mikä siinä maksaa???
Olen aina ollut pienituloinen ja nyt nautin pientä eläkettä.Olen elänyt tulojeni mukaan. En ole koskaan saanut tai edes hakenut mitään Kelan tukia.
Olen silti perussuomalaisten vankkumaton kannattaja.
Olen saanut säästettyä itselleni oman asunnon, joka on ollut jo kauan velaton.
Tiedän, että velka on aina maksettava takaisin.
Kaikki vihervasemmistolaiset eivät sitä tajua.
Päivän naurut!
Minuakin naurattaa, koska olen pärjännyt kaikesta huolimatta hyvin.
Nauretaan yhdessä.
Kapitalistipaskan hymy hyytyy vielä
Ennemmin se kommunistin hymy hyytyy. Missään euroopan maassa eivät kommunistit ole suosiossa. Eivät edes täällä Suomessa. Kannatus on reilusti alle 10%.
Pahoimpia lahtareita alle 10%, silti vievät yli 90% rahoista. Lahtarit monttuun.
Kommunistisissa maissa on aina ollut kurjaakin kurjempaa. Muistele miten kävi Neuvostoliitossa.
Demaritoverit nouskaamme sorron yöstä
Vallankumous etenee
Muistakaa kuitenkin miten teille kävi vuonna 1918.
Niinpä, nyt laitettava lahtarit ja suvakit samaan monttuun.
https://www.youtube.com/watch?v=xW9VBLH-0_s sinimusta valkoinen ylivalta poljetaan maahan
Teillä sitä tuota uhoa riittää. Ette ole kuitenkaan saaneet köyhienne asioita kuntoon, vaikka olette istuneet monissa hallituksissa.
Katso, you-tube, markka arska
-11 Miljardia euroa porvarihallitus ensi vuonna. Mikä vitsi se onkaan, heh.
Edellisen hallituksen aikana tuloerot kasvoivat uuteen ennätykseen .
Nyky Hallitus on Suomen historian paskimpia kyhäelmiä, nurin vaan ja heti ei voi paskempaa tulla tilalle.
Vain kommunisti sanoisi noin.
Vain Kokoomuslainen tai natsipersu kommentoi noin.
Oletkin köyhä pummi. Sosialismi maistuu tommosille
Niinhän sä luulet, yllättyisit jos tietäisit...
Me vasemmistolaiset haluamme kolhoosit Suomeen. Sama palkka kaikille. Työstä ja asemasta riippumatta. Lisäksi vaadimme 4 päiväisen työviikon ja 4 tunnin työajan.
Meitä eivät kapitalistit enää riistä. Meillä on joukkovoimaa! Me mennään yleislakkoon.
Miksi te kommunistit ette saa minkäänlaista kannatusta aikaan? Te osaatte vain uhota vuodesta toiseen.
Mutta sannukka se vaan ajelee luksus limusiinilla ja nuolee musupersettä isolla palkalla.
Sannan luxus-pimppaan ei saa juntit ejakuloida.
Koska liitot aloittavat lakot, olisi jo korkea aika?
Somen puna-agitattorit kyllä kovasti yrittää saada jotain aikaseksi
Voimat näyttävät menevän Hamasin tukemiseen .
Persut ei ole kansallissosialistinen puolue
SinimustaLiike on, eivätkä he kannata näitä leikkauksia.
Äärioikestolaista persuliikettä pitää boikotoida.
No boikotoi yks lysti
No kyllä boikotoidaan, lakot alkavat ja johtavat siitä yleislakkoon sekä persujen häätöön Hallituksesta eli Hallitus kaatuu vaikka väkisin tätä paskaa ei niellä Suomessa kansa on suuttunut!
Paras puolue on perussuomalaiset . Seuraava pääministeripuolue .
Älä unta NÄÄ fassukallu
Toivottavasti harhaiset suvajakit ja femakot ei pääse enää koskaan valtaan!
Suomen tulevaisuus EUn liittovaltiona on toimiva yhdistelmä fasismia ja kommunismia
SDPn ja Kokoomuksen puolue-eliitti
Orpopaska Purranpaska saavat ahmia paskaansa
Pikainen denatsifikaatio tarpeen
kyll se oli SAK joka oli Marinin hallituksessa.työssä olleet sai isoja korotuksia .eläkeläiset pieniä prosentteja.
Juudakset ulos Hallituksesta. Kansa ei antanut mandaattia kansan kurjistamiselle ja rikkaiden paapomiselle.
Yleislakko käyttöön, kova kovaa vasten, mitään ei saa ilmaiseksi eikä pyytämällä.
Ministerit ulos ja vaihtoon ja Hallitus uusiksi, muu ei auta fasistien kanssa ei voida neuvotella se on varmaankin jo tullut kaikille selväksi.
Muuten koko maa romahtaa 100 vuotta taaksepäin.
Naiset pettää aina, purra lähes yhtä paha kuin sannukka.
Suomessa on maailman kovin verotus!!!
Purra oli oikeassa.
Mamujen sosiaaliturva ja kantasuomalaisten sosiaaliturva erotettava toisistaan jotta ulkomaalaisten sosiaalturvaa voidaan leikata ja houkutus tulla Suomeen elämään puhtaasta sosiaaliturvalla vähenisi . Tällöin ei oman maan köyhiltä tarvitse leikata .
Sanna hoki jatkuvasti että ihmisarvo on jakamaton jotta luku-ja kielitaidottomien massamuutto jatkuisi ja punavihteät saisivat paljon halpoja ääniä . Sillä tavalla Ruotsi myös tuhottiin
Minkä voit tehdä toisille niin sama voidaan tehdä jatkossa myös sinulle.
Eli kun annat pirulle pikkusormen se lopulta vie koko käden.
Samat säännöt kaikille, vai mitä mieltä olet poliitikkojen sopeuttamisrahasta mitä ei saada kokonaan pois?
Samat säännöt eivät sovi kulttuurinkaan vuoksi . Yksinhuoltaja-somali-äidillä on yli 10 lasta ja isistä ei tietoakaan jolloin sos.kulut nousevat tolkuttomasti .
Sellaista vetovoimatekijää ei pieni maa kestä .
Tämäkin hallitus saa käskyt ulkomailta
sdp ilmoitti myos leikkaavansa koyhilta
Ei sillä mitään valtaa ole.
Sannukka lahjoitti Suomen köyhien rahat Italiaan ja yrittelijölille ilman mitään tarvetta sisarpuolue kokkareiden tukemana.
Miksi eivät demaritkaan palauttaneet vuokrasääntelyä sen sijaan että vähennetään tukia ja matut pikkupaikkakunnille tyhjiin kerrostaloihin kuten Ruotsissa tekevät.
en ole milloinkaan luottanut politiikkoihin. Jokainen heistä ajaa vaan omaa etuaan ja valheella menevät. Mutta viimeisellä tuomiolla Jumalan sanat käyvät toteen, jokainen on sitten vastuussa teoistaan.
Jumalaa ei kannata sekoittaa politiikkaan.
Paha saa palkkansa, myös poliitikot ja viranomaiset.
Vasemmisto tykkää maahanmuuttajista. Haluavat heille korkeaa elintasoa. Vaikka nämä tulijat eivät olisi missään töissäkään. Vasemmisto suosii tulijoiden perheiden yhdistämistä. Vasemmisto kannattaa miljoonien kehitysapurahoja ulkomaille. Luulevat, että tuo ei maksa mitään.
USAn ja EUeliitin juoksupoika, muurariveli Alex Stubb seuraava suomen pressa Jes
Mieluummin Pekka pressaksi, mitä väliä sillä on vaikka hinuri olisi, persoona ratkaisee ja Pekalla on sitä karismaa sekä kokemusta ulkopolitiikasta eniten koko muusta sakista.
Olin oikeassa
Tämä oli järjestetty homma.
Naiset pettää aina, vasuriakatkin lahjoittaneet miljardeja rikkaille kotimaahan ja ulkomaille. Mikä tahansa suojatyöpaikka kelpaa kun tarpeeksi maksetaan kuten siimes ja sannukka osoittaneet.
Älä ole kateellinen. Kateus on yksi kuolemansynneistä. Kateus mustaa sinun sydämen.
Noiille ei ole kukaan mies kateellinen, eikä sekään ole kateutta ettei halua osallistua rikkaiden rikastuttamiseen entisestään.
Inflaatio on laskussa, bensan hinta on laskenut, kahvin hinta on laskenut, oluen vero laskee, korot ovat laskussa. Rahalla saa enemmän. On tulossa lisää rahaa, koska ensi vuonna tuloverot laskevat, palkasta jää enemmän käteen. Pieni- ja keskituloisten verot laskevat eniten.
Hyvä perussuomalaiset! Työväenpuolue ilman sosialismia, Todellisia vastuunkantajia vaikeassa tilanteessa. Kristillisdemokraatit ovat parempia demareita kuin sosialisti demarit. Eivät valehtele ja oikeasti pitävät huolta lähimmäisistä. Saksassa kristillisdemarit on ollut jo kauan suurin puolue. Merkel oli kristillisdemari. Essayah on hyvä ministeri ja parempi presidenttiehdokas kuin Li Andersson tai Jutta Urpilainen.
Perspuolueen taru on taputeltu, ymmärrä se
Petturi persujen taru on jo taputeltu. Mitä jää jäljelle kun pettää äänestäjänsä? EI MITÄÄN!!!
Petturi perussuvakit ovat tosiaan menneen talven lumia, onneksi PS sai edes rajat lkiinni, vaikka muuten jatkavatkin sannukan linjoilla suosien rikkaita.
Persut kantaa vastuuta suoraselkäisesti, toisin kuin sosialisti demokraatit, jotka aina huutelevat puskista ja heittävät kapuloita rattaisiin. Vilttiketjusta hiekkaa jäälle heittäminen ei paranna peliä. Häpeä SDP!
Olette pelle sakkia, ja leikitte fasismia jota ei kukaan siedä paitsi fanaattisimmat sekopäät.
Junttisakin perseilyt loppuvat pian kuin kananlento. Kansan mitta on jo täysi.
Toivottavasti tosiaan saadan pian loppumaan suvakkinatsien, matujen ja femakko shampanjasosialistien perseilyt. Ikävä entisiä kunnon demareita, sannukka jakeli miljardeja rikkaille ja nyt toinen lahtariksi osoittautunut ämmä laittaa köyhimmät maksamaan, antaen samlla veronalennukset rikkaimmille.
Kumma kun demut ja vasurit ei saaneet vallassa ollessaan mitään hyödyllistä aikaiseksi, mutta oppositiosta huudellaan. Kansan mitta on jo täysi!
Mennään sit Kirkkonummelle moringintielle Pyhtään purralta ruokaa
Se on se vanha vitsi että mikä on satuolento seuraavasta kolmesta:
Viisas blondi, joulupukki vai rehellinen poliitikko?
Pistetään kansalaisaloite vireille kansanedustajien on leikattava palkkoja ja palkkioita 40% ja osallistuttava näin säästötalkoisiin!
Yleislakko mainittu sekä Hallituksen erottaminen.
Enemmän valtaa USAlle ja EUlle
Olkaamme nöyriä ja kiitollisia että meidät on päästetty aitojen Länsimaalaisten jalkoihin
Kansallissomaisuudet myyntiin koska ne muistuttavat liikaa kansallissosialismista Kansainvälinen suurpääoman tukema monikulttuurinen sosialismi on tulevaisuutemme
Nuoretkin puhuvat englannin ja suomen sekoitusta
Suomi on vauras maa ja täällä on työvoimapula
Hulluja puhut. Lakoilla ei saavuteta mitään. Jos hallitus kaatuu, Orpo neuvottelee uuden. SDP:llä ei ole asiaa hallitukseen kahdeksaan vuoteen. Nyt on valtion talous saatava kuntoon SDP-SAK -mätäpaise ei tee muuta kuin lisää kustannuksia, kun niitä pitää leikata.
SDP heittää viltistä hiekkaa kaukaloon. Se ei paranna peliä. Vastuuttomia sosialisteja. En ylläty, jos kohta puolin SDP:n kannatus on alle 10%. Kansa tietää. Valheet paljastuu. Populismi ja ideologia eivät kanna. Nyt on vuosi 2023, ei 1918!
Ketäs se orpopiru sitten ottaa hallitukseen, vasurit vai? Bajamaja on jo nyt uhkailemassa jos ei saa polttoaineveroa kiristettyä.
Demareiden kannatus vähenee vain ja ainostaan suvakkifemakkopolitiikan takia ja kun itse ovat jaelleet rahaa miljardeja rikkaille niin kotimaassa kuin ulkomaillekin, paskakokkareiden kannattamana. Kepulit haluaa työläisiltä kaikki tuet pois, mutta vaativat lisää miljardeja tukijulleile ja maakuntiin tuottamattomiin kohteisiin.
Demarit eivät ole edustaneet tavallisia työläisiä kymmeniin vuosiin, mutta eipä edusta mikään mukaan puolue.
Marin petti köyhät, kun kolmen viime vuoden aikana ostovoima on laskenut. Ensi vuonna nousee, kun tulee veronalennukset ja palkankorotukset, ja inflaatio taittuu.
Työnteko on parasta sosiaaliturvaa. Menkää työttömät töihin ja tienatkaa oma elantonne. Se on omaksi ja yhteiskunnan parhaaksi.
Ansiosidonnaisella tahallaan loikoilijoiden takia joudutaan menoja leikkaamaan. Työttömyyden kulut ovat 5 miljardia vuodessa. Viime vuonna jäi yli 100 000 työpaikkaa täyttämättä, vaikka työttömiä on yli 250 000. Perkele!
Ei naisia, matuja ja mustalaisia edes haluta pakottaa töihin, lisää sosiaaliturvaa vaan. Intti/sivari pakolliseksi naisille niin tilastot kaunistuu heti siinäkin ja siideripissikset pelastuu sohvanpohjalta kun saavat elämnsä ensimmäisen työpaikan tai menevät inttiin ja kunto kohenee.
Ilman matuja työttömyys% olisi huomattavasti pienempi, nyt myös ukrainalalsiet alkaa näkyä tilastoissa. Yli 50v suomalaisten on aika turha hakea töitä, varsinkin ellei kykene enää raskaisiin töihin.
Suhteessa eniten tukiasia kuluttaa maajussit, 90% viljelijöitä ja laiskottelevat jättimöisillä tukiaisilla 8-10kk/vuosi, Ruotsissa ja Norjassa ei kansallisia tukiasia makseta. Eikä kulu miljardeja asumistukiin kun on vuokrasäätely. Eikä leskeneläkkeisiin kun sellaista ei tunneta missään muualla. Saksassa on huomattavasti parempi irtisanomissuoja ja eläkekatto, sieltä mallia niin eim
karkaa työpaikat ulkomaille.
Jos valtion talouden velkaantumista ei saada pysähtymään ja laskemaan, niin julkisen puolen palkkoja pitää alentaa Kreikan malliin. Ansiosidonnaisella viihtyy näemmä oikein hyvin, eli 70% ansio on ihan ok. Julkisen puolen palkkoja voidaan alentaa 30%. Sitähän ne palkankorotukset aina vuodesta 2007 ovat odottaneet: tuottavuuden parantumista. Kun palkat laskee, niin tuottavuus paranee. Se on pakko, kun se ei muuten parane. Toinen vaihtoehto on väen vähentäminen. 30% pois. Tuottavuusloikka julkiselta yksityiselle. Yksityisellä on työvoimapula. Sinne vaan valtion ja kuntien elätit.
Julkisella puolella on valtavasti naisia mitkä ei tee yhtään mtiään hyödyllistä, suurin osa istuskelee ja kahvittelee kaiket päivät, osa on puolet ajasta lomilla ja sairaslomilla, ei tuollainen yksityisellä onnistuisi.
SAK Nyt on näytön paikka, jos ei Hallituksen aikeita torpata niin yhtähyvin voidaan siirtyä orjuuteen ja siirtyä 1930 luvun fasismin.
Suomen palvelut ja hyvinvointi tehdään velkarahalla vuodesta toiseen.
Olemme eläneet ylivarojemme! hyvinvoinnista pitää tinkiä jos halutaan omat rahat riittämään.
Miksi siis veropohjaa ei laajenneta, kuten pääomatulot myös progressiolle ja listaamattomien yritysten tulot samoin.
Yritystuet pois vähintäänkin määräajaksi ja samalla leikkuriin ja uudelleen tarkasteluun kun kerran ei pysyviä työpaikkoja synny niin ei tukiakaan tarvita.
Veronkierto tarkasteluun ja valtavasti tutkijoita töihin ja kunnon sanktiot kun jää kiinni.
Hallinnon karsinta SOTE ensin ja sen himmelit purettava välittömästi. Kaupunkien ja kuntien pakkoliitoksia ja kaikki Hallinto minimiin, samoin Valtion ja erilaisten laitoksen totaalinen saneeraus kovalla kädellä. Palkanalennukset kautta linjan vastaamaan tehtävien mukaista vaativuutta.
Keinoja on mutta poliittista tahtoa ei ole lainkaan kun kyseessä on suojatyöpaikat ja poliitikot ovat kytköksissä kaikkeen tähän edellä mainittuun.
sanna psykoosissa ei tiedä omaa paikkaansa eikä tilaansa selvät deliriumin oireet juoppo hulluus pukkaa tulos bilettäminen ja jauhoilu alkaa näkyä raadollisesti sanna marinin julkisuuden hakuisessa harhaisessa maailmassa , ei ole enää osa politiikkaa miksi ja kene vat´ltuuttamana sanna marin laukoo yhä poliittisia kannan ottoja kuin olisi ulkoministeri muu ministeri . yms.. eikö tajua poistua vaan roikkuu ja tuhoaa koko suomen maineen ,, sen kylläkin on jo tuhonnut laspet köyhtyy niitä raisikataan ja ryöstetään kaduilla se on sanna marinin ja huulipuna hallituksen syy 50 miljardia ulkomaille mamuille rikollisille .
sanna marin elä puutu asioihin mitä et ymmärrä tyttö ressukka ja yritä edes pitää vaatteet päällä sillä sulla ei ole mitään näytettävää miehille.
Eivät somalit , arabit ja afgaanit ole köyhiä . Heillä on varaa asua pääkaupunkiseudulla ja pyörittää bisneksiä kaupunkien kalleimmilla paikoilla . Huolimatta siitä että suuri osa ei ole edes töissä .
is.mediadelivery.fi/img/1920/fab75cc9aab3bb4c9c2f8d28b93ae36f.
pbs.twimg.com/media/F_4--WAWcAEC-7r?format=jpg&name=
cloudinary.com/karkkainen/image/upload/c_limit,dpr_1.0,f_auto,h_1748,q_auto,w_3600/c_limit,h_1748,w_3600/v1/tuotekuvat/6430077461659_1?pgw=1&pgwact=
Bajamaja haluaa nostaa polttoaineen hintoja kuten sannukka, vaikka Ruotsissa hintoja lasketaan peräti 10-40c/litra.
https://www.is.fi/autot/art-2000010090446.html
PS tärkein saavutus polttoaineveron laskun lisäksi maahanmuuton rajoittaminen, mitään muuta hyvää purra ei ole tehnytkään. Halla-ahokin kannattaa poliittista lakko-oikeutta.
Ei Purra voi yksin muodostaa hallitusta joten enemmistö päättää leikataanko köyhiltä . Etnisistä maista tulevilta tulis leikata niin paljon etteivät tulisi Suomeen vaan menisivät vauraimpiin maihin . Sitten ei tarvitse laikata ja Purran toive toteutuisi .
Tavio kertoi 1 miljardin leikkaukset suoraan kehitysapuun . Mm. Afganistanin köyhiltä talebaaneilta leikataan ja siitähän maamme punavihreät kyllä pahoittaa mielensä . Kuitenkin Afganistanin naisia ja lapsia autetaan järjestöjen kautta .
Suojatyöpaikoissa ikänsä olleet naiset pahimpia kuten essayah ja purra, kokkareet laitanaan mutta myös PS pesiytynyt vastaavia kuten ne kaksi tenavaa mitkä eivät ole tehneet päivääkään rehellistä työtä. Saisi rydmankin palata kokkareihin, mutta taitaa PS olla jo tuhottu. Mamutuksen lopettaminen hyvä asia, mutta ei sen varjolla voi mitä tahansa tehdä.
jos uskot demokratiaan, olet
MItäs sitten jos köyhyyteen ajetut ihmiset eivät suostu jonkin sotilaallisen loukkauksen jälkeen edes puolustamaan Suomea. Silloin ei ole enää mitään väliä millään. Kuka haluaa puolustaa jotain rikasta moukkaa, joka pelkää kaikista eniten.
Persut on rikkaista rikkaimpien puolue niille ne antaa duunareilta ja köyhiltä leikkaamansa rahat. Duunari ja köyhät tollot äänestää silti niitä kun ne on rasisteja. Mitä tolloja. Äänestäsivä järjellä.
äänestetään globalistisia marxisteja
Duunarien käteen jäävä palkka nousee ja sos.turvan varassa olevat työhaluttomat mamut menettävät . Perussuomalaiset on työtä tekevien ja työhön tarttuvien puolue .
Populistin satuja ei kukaan jaksa, oletko harkinnut koomikoksi ryhtymistä?
Suomi on ainut maa, jonne pääsee jokainen ja saa elää loppuelämänsä sosiaalituilla ilman että ei tarvitse tehdä mitään työtä jos ei itse halua . Tällaisia tulijoita on ollut paljon ja omat heikkosaattoiset ja sairaat jäävät hoitamatta ja sos.turva on riittämätön
Tyypillinen persuduunaari joka äänestää niitä ei edes tajua että ne just leikkas siltä ja anto siltä leikatut rahat rikkaille ja näin myös ittelleen.
Tuossa on järkeä.
Marksin ajatukset on järkeviä. Ainut huonopuoli kommunismissa on se, että se johtaa aina diktatuuriin! Maailmassa ei ole ollu yhtään kommonistista valtiota vain toinen toistaan pahempaa diktaattoria. Kommonismia on kokeiltu monessa maassa, mutta ei se toimi!
Tosin kapitalismi tuhoaa koko maailman. Joku vois kehitellä kolmannen, neljännen tai viidennen vaihtoehdon, jolla pallo pelastuis ja ihmiset ois tyytyväisiä.
Kansallissosialismi
Marx oli vain isompien poikien operaation kasvot https://www.youtube.com/watch?v=7vjyE0zzUEc
Ek:n puolelle asettuminen romahdutti halla-ahon ja ps kannatuksen.
PS:n kannatus ei ole romahtanut. Purra on seuraava pääministeri .
Ei tule olemaan, ei Suomessa ole puolet kansasta miljonäöärejä.
Kokoomuksella on värisuora joten Purran syyttelijä osoittaa tyhmyytensä .
Purra pilasi puhemiehen pääsyn toiselle kierrokselle.
Pettäjä Purra rasite puolueelle ja puhemiehelle joka on jo varattu ukkomies..
Haavisto saa opposition äänet.
Stubb ärsyttää monia liikaa.
Demarit olisivat voittaneet koko vaalin mutta sotkeutuivat jälleen kerran juonitteluun .
Purran porukka ei homomiestä äänestä .
minä äänestän koska ottaisin suihin ja peppuun myös
Homomiehille on pesäpallomaila mieluisa lahja .
Lepakoille keilapallo!
Hutunkeitolla ratkaistaan sisävuoro .
Tommoset natsipojut on ennenkin laitettu kuriin
Tarkoitatko tynkkystä vai vigeliusta?
Eduskuntavaaleissa demareiden oikaistu kannatus oli 13%. Juonittelu voi Urpilaisen kannatuksesta muutaman prosentin.
Suvakkifemakko tytöt vieneet demareiden kannatuksen, liittojen kannatus sitäkin korkeampi.
Kokoomuksella on värisuora mutta aloittaja ei ymmärrä edes perusasioita.
So. Hyvä, että kyvykkäät ihmiset ovat johdossa. Kansa voi nukkua yönsä paremmin.
Suomen valtion tulot ovat 76,3 miljardia. En kyllä antaisi noita rahoja Lindtmanin, Tuppuraisen, Malmin ja Mäkysen hoiviin.
Jo tuhansia työpaikkoja menettäneet ja lisää lakkoja luvassa. Kumma ettei yrittelijöilläkään ole uskoa lahtarihallitukseen :D
Purra tekee hyvää työtä vaikeassa taloustilanteessa. Moni ei kykenisi. Jaksamista. Nostan hattua.
Kyllä, kiskoo rikkaille lisää tuohta köyhien selkänahasta vaikka väkisin.
Purralle veemäistä loppuelämää.
T. Suomen kansa
Hitler olisi ollut kanssasi samaa mieltä.
Vasemmistopuolueita ottaa hermoon koska Purran puolue on ottanut niiden paikan eli vasemmistopuolueita ei tarvita .
Tuo akka ottaa hermoon kaikkia työläisiä ja pian kaikkia yrittäjiäkin. Taitaa satonenkin olla ryypännyt aivonsa pellolle.
Purra on koko Suomen suosituin kärkipoliitikko . Täysin ylivertainen punavihreisiin naispoliitikkoihin verrattuna .
Seuraavissa vaaleissa saa tehdä seuraa pudokkaille :D
Ai, tää uhoaminen Riikalta on kateutta. Sori vaan Riikka, sulla ei vaan ole samaa lahjakkuutta kuin edeltäjillä.
Susta ei yksinkertaisesti tule kärkipolitikkoa täjän maahan.
Sorit siitä!
Purra ottaa iso mustaa ja saa lastit kasvoilleen ja jussi nuolee sotkut
Purran suuri kannatus ottaa tyhjäntoimittajilla pannuun .
Kannatus oli ja meni :)
Nostan Purralle hattua ja toivotan jaksamista ja Herran siunausta. 16 vuotta on junnattu, on aika saada Suomi nousuun. Viimeinen hetki. Hävetkää lakkoilijat ja muut kapuloita rattaisiin heittäjät.
Kyllä ek-herrat siunaa, mutta kiroukseksi koituu.
Ja sitten Stubbi haluaa vaimolle palkkaa edustamisesta, stubbilla nousisi muutenki palkka kustantakoot sillä vaimonsa puvut! Haukio oli koko ajan töissä ohjelmapäällikkönä ja edusti samalla. Ei meillä ole verovaroja varaa laittaa Stubbin vaimoon kun taloustilanne on tämä!!! Haloo
Stubbin puoliso tienaa 200 000€ vuodessa, eiköhän hällä oo varaa kustantaa itse pukunsa jne… miksi näille snobeille ei riitä mikään? Ja köyhältä otetaan pienestäkin jo pois koska pakko leikata!!!!
Leikkaukset aloitettava päättäjistä, miillä on siihen varaa. Ei todellakaan mitään lisää.
Menkää köyhät äänestää 8 huomenna.
Vielä naureskelee, mutta kyllä se hymy hyytyy.
Purra on ensimmäinen valtiovarainministeri pitkään aikaan joka yrittää laittaa maata oikealle tielle . Poliittinen korruptio ehti viedä maan lähes perikatoon .
Ai yrittää, pelkillä keikkauksilla köyhiltä ja miljrdien veroalella rikkaille, surkeampaa saa hakea.
Hah haa varsinainen maan äiti, paremminkin natsi Elsa.
Purra petti omansa. Persuilla olisi ollut parempia valtiovarainministeriksi. Yritysverotuksessa on säädettävää hieman. Verotukseen on lisättävä osanen, kun investoi Suomeen sekä henkilökuntaan. Tämä laskee todellista veroprpsenttia. Vois olla verovapaa.
Purran pätevyyttä kyseenalaistaa vain sellainen, joka ei ymmärrä tai pikemmin ei halua ymmärtää poliittisista syistä johtuen .
Aito lahtarihan se on, kyllä kokkareet ja ek ymmärtää.
Mikä itse olet, pummi
Sielläkin lahtari pummi ilmoittautui :)
Vasemmistolainen on heikko vätys
Otetaan matsi, työläiset vastaan lahtarit, käykö ensi viikolla?
Et sinä mikään työläinen ole joku vinkulelu vaan
Pidä sinä lahtaripummi pääsi kiinni. Kaiket päivät porskutat veronmaksajien varoilla. BLÖSÖ!
Minä porskutan tienaamillani rahoilla. Mitäs nousee penkistä, halinalle?
Ethän sinä töitä ole tehnyt kun salilla pitää käydä, paljonko kuluu mömmöjä? Kohta pettää pumppu :)
Köyhä on köyhä, jos on köyhäksi oppinut! Viisas ei koskaan ole köyhä, koska pystyy itse päättämään kuka on. Stupid is as stupid does!
PETTURIJYTKY!
Ei nämä purra, orpo sosialistit tee yhtään työpaikkaa. Pelkkiä marionettejä. "Punaliput liehuu, menkää töihin". Suhdanteet tekee työpaikat. Kyllä Suomi on nähty yli 30 vuoden kokemuksella mistä ne työpaikat on aikoinaan tulleet. Suomi on puudeli itään ja länteen.
Suomessa ei ketään jätetä. Viime vuonna toimeentulotuen saajien määrä pieneni. Kun ihminen menee töihin, niin se on lotto-voitto.
Purra ja kumppanit uskaltavat hoitaa asiat kuntoon, vaikka siitä saa moitteita. Demarit olivat rintamakarkureita. Valtion talous pitää saada kuntoon. Se on edellytys hyvinvointipalveluille. Velaksi ei voi elää. Leikkauksilla maksetaan aikaisemman ja sitä aikaisempien hallitusten yli varojen elämistä. Suomi on tuottanut tappiota jo 16 vuoden ajan.
Purra uskaltaa, Marin ei uskaltanut.
Persuhallituksen politiikka ei pure. Velat ja työttömyys kasvaa.
Valtionvelka ei lyhene yhtään. Mihin se leikattu raha katoaa ?
Rikkaille !
Vihervasureille kelpaisi paskakokkareet kaveriksi hallitukseen, vaikka leikkaavat eniten köyhiltä ja vähentävät rikkaiden veroja :D
Suomen vihervasurit ainaot mitkä enää kannattaa haittamaahanmuuttoa. Juuri kerrotaan lehdessä että moniosaajissa tuplasti tukien saajia ja rahallisesti ero moninkertainen suomalaisiin verrattuna. Semminkin kun mukana ukrainalaiset, joille ei makseta läheskään kaikkea mitä matuille ja työllistyneetkin paremmin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/cc056d65-d69b-49ff-959d-9ba61611a0fe
ainakin opiskelijoilla onrahaa ! ostavat otaniemen viinakauppa tyhjäksi!
Näytettiin ainakin joukkovoimaa, oli lakkopirun, Teollisuusliiton puheenjohtajan Riku Aallon kommentti televisiohaastattelussa Sipilän hallituksen aikaisten poliittisten lakkojen jälkeen, Lakot eivät johtaneet mihinkään. Niistä oli vain haittaa yhteiskunnalle. Toimittaja penäsi, mitä järkeä?
Orpon hallituksen aikaiset poliittiset lakot olivat samanlaisia, tehottomia haitantekoja. Teollisuusliiton varapuheenjohtaja Turja tunnusti, ettei lakoilla saavutettu mitään. Poliittiset lakot leikkasivat Suomen kasvun. Poliittisia lakkoja on esiintynyt, kun sdp on ollut oppositiossa. Paskaa oppositiopolitiikkaa!
Turha joukkovoimalla kolistelu on aiheuttanut vastareaktion. Hurraahuudot ovat vaienneet. Se on kerrottu jo Raamatussakin.
Niin kuin helle pilven varjostaessa, niin vaimenee väkivaltaisten voittolaulu. Jes.25: 5
Lakot ovat henkistä väkivaltaa. Sitä, mitä kiusaajat tekevät.
Ammattiliittojen salaisuus on paljastunut jo vuosia sitten: ansiosidonnaisen saa kassasta, liiton jäsenyys ei ole välttämätön. Tieto on johtanut YTK:n kasvuun ja liittojen jäsenyyksien vähenemiseen. Vain noin puolet työntekijöistä kuuluu nykyään ammattiliittoihin.
Ammattiliittojen kannatuksen vähenemisprosessin kääntäminen olisi hyvin hankalaa... kuin yrittäisi saada munan takaisin kanaan.
Kiljavan tai Murikan kurssin käyneet luulevat olevansa jotain, mutta mitä sieltä saa? Aivopesun ja aivopierun?
SDP on naimisissa SAK:n kanssa, ei persut. Persut ei valehtele, vaan kantaa suoraselkäisesti vastuuta hallituksessa laittaen maan asioita kuntoon.
Koti, uskonto, isänmaa.
Toivottavasti joku ohikulkija tappaa sen,tai ainakin
vetää turpaan.
Miten ihmeessä Suomen Oikeusvaltiossa voi olla noin epäluotettavia päättäjiä, jotka silmää räpäyttämättä syytävät suustaan päivästä toiseen muunneltua totuutta ja jakavat kansaa kovakouraisesti kahtia? Miksi sallimme tämän kansan kyykyttämisen?
Juudas.