Päivän Riikka: MTV vähentämässä ainakin 45 henkilöä

Anonyymi-ap

Erinomainen valtiovarainministerimme hoitaa työllisyyden kasvattamista esimerkillisesti. Hyvin sä vedät Riikka!

https://www.hs.fi/talous/art-2000009784943.html

"Mediayhtiö MTV kertoo aloittavansa muutosneuvottelut, jotka koskevat MTV oy:n koko henkilöstöä eli noin 430 henkilöä.

MTV:n mukaan alustava arvio henkilöstön vähennystarpeesta on 45 henkilöä, mutta se voi kasvaa, mikäli suunniteltuja uusia työtehtäviä ei oteta vastaan."

20

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskallinen kuolema MTV:n rottamedialle.

    • Anonyymi

      Kun ei ole työkokemusta, niin ei kykene hoitamaan ministerin tehtävääkään.

      • Anonyymi

        Jotain rajaa, ei se Purran syy ole maikkari on elänyt yli varojensa ja tehnyt huonoja ja kalliita ohjelmia ja rakenuttanut ökystudion, ei se Purrakaan nyt ihan kaikkeen pysty.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jotain rajaa, ei se Purran syy ole maikkari on elänyt yli varojensa ja tehnyt huonoja ja kalliita ohjelmia ja rakenuttanut ökystudion, ei se Purrakaan nyt ihan kaikkeen pysty.

        ...ja lisäksi muuttivat uuteen toimitaloon ja ostivat jos jonkinlaista laatustudiota. Sinne meni fyffet.


    • Anonyymi

      Hyvä että oikeiston roskamediat katoavat. Alfan häviäminen paransi jo ohjelmistojen laatua selvästi.

    • Anonyymi

      MTV:n kermaperseet vaan kortistoon tuolta turhasta suojatyöpaikastaan loisimasta.

    • "Mitäs paskaa mä tänään jauhaisin persuista? Hmmm... öööh... ömmmm.... nymmäätiiään! Samaa kuin eilen ja toissapäivänä! Öyh!"

      t. veeti vasemmalta

      • Anonyymi

        Taidat olla persu


      • Anonyymi kirjoitti:

        Taidat olla persu

        Taidat olla äärivasemmistolainen anarkomarko


    • Anonyymi

      Eikös se ole hyvä että vapautuu työvoimaa työvoimapulaan?

      • Anonyymi

        Niitä ”osaajiahan” nuo kaikki ovat…


    • Anonyymi

      Jos uutisten lukeminen ei onnistu yhdeltä henkilöltä kun pieni pätkä luetaan ja sitten tuijotetaan toista kuin mykkä v...ua ja se paska mainosten määrä.

    • Anonyymi

      Eihän hallituksella ole mitään tekemistä mainoksilla elävän yksityisen median kanssa.

      • Anonyymi

        Viime kaudelllako oli kuitenkin eri asia? Vain persu voi olla noin tyhmä.


    • Anonyymi

      Mamumainokset karkoitti katsojat.

    • Anonyymi

      Vähän nyt kyllä ihmettelen, että mitähän tekemistä Purralla on tämän asian kanssa.

    • Anonyymi

      Ylen Annon joutavat leukojen louskuttaja toimittajaplantut kilometritehtaalle nauttimasta pakkoverotuksemme turvin ”hyvin palkatuista työpaikoistaan”

      • Anonyymi

        juuri näim


    • Anonyymi

      Hei, eikös Persujen pitänyt leikata YLE:n rahoituksesta? Nyt he siis pettivät äänestäjät ja MTV3 joutuu potkimaan väkeä pihalle...

      MTV3 valittaa että urheiluohjelmien televisio-oikeudet tulevat liian kalliiksi. No, minusta ne pitäisikin lähettää vain YLE:ltä. Muistelen vieläkin huvittuneena kun MTV3 sai lähetettäväksi jääkiekon MM-kisat, niin taisi olla jäähallillinen "asiantuntijoita" kommentoimassa tv-lähetyksiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      79
      7743
    2. Puskaradio huutaa

      Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !
      Suomussalmi
      94
      2578
    3. Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut

      Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html
      Maailman menoa
      29
      2410
    4. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      180
      2383
    5. Miksi aina vain seksiä?

      Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau
      Sinkut
      192
      1853
    6. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      85
      1463
    7. Nourix laihdutusvalmiste

      Onko kenelläkään kokemuksia Nourix lahdutusvalmisteesta?
      Laihdutus
      12
      1432
    8. Kyllä sitä on tyhmä

      Ettei aikoinaan sua ottanut. Huomenta❤️
      Ikävä
      68
      1391
    9. Martinalta vakava ulostulo

      Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      1256
    10. Vieläkin jaksaa

      naurattaa. 😆 🐽🐷🤣 M - N
      Ikävä
      92
      1177
    Aihe