Hullut ostaa Kiinalaisia sähköautoja

Rahat ja työpaikat menee Kiinaan ja Kiina on Venäjän ystävä
15201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    💋 ­N­y­m­­f­­o­­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17974210h

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Avaaja lisää: olen persaukinen persu ja minulla ei ole säännöllisiä tuloja.

Äänestä

Avaaja lisää: olen persaukinen SDP ja minulla ei ole säännöllisiä tuloja. Eikä töitä kun KELA maksaa

Äänestä

Avaaja lisää: isäni oli idiootti siihen ei puoluekantakaan vaikuta että minä olen juoppo vassari

Äänestä

Kiina ja Venäjä ovat sotineet keskenään. "Ystävyys" on yhtä todellista kuin Suomi- Venäjä - Ukraina- ystävyys.

Äänestä

Avaaja lisää: isäni käytti minua hyväkseen ollessani lapsi ja sen vuoksi minusta tuli koulupudokas ulkomaalaisia pelkäävä persu.

Äänestä

Ainakaan Suomeen ei työpaikkoja kannata perustaa.
AKT pistää ulkomaanliikenteen poikki Hakaniemen pikkuoikustakin

Äänestä

Itsekin oikeastaan yllättäen kääntymässä BYD:n valintaan. Tulee suht nopsaan ja miellyttävä kyyti, premium vaikutelma. Polestar toki vielä kisaamassa myös.

No kiirettä ei ole, diesel Volvossa rangea piisaa noin 1700 kilometriä. Polestar olisi näpsäkkä siirtymä mutta BYD oli kyllä hieno auto. Tesla aika ankea, no Buick laatua.

Äänestä

Avaaja lisää ; Kiina autoissa on vakoilulaitteet ja tarvittaessa auto varmaan voidaan etäohjata

Äänestä

Koska Suomessa ei ole omaa sähköautonvalmistusta, niin kannattaa ostaa mahdollisimman edullinen sähköauto, jolloin rahaa jää enemmän Suomen talouteen.

BYD antaa ajoakuilleen 8 vuoden tai 200 000 km:n takuun, joten ihan luottavaisin mielin uskaltaa ostaa halvan kiinalaisen.

Äänestä
  • Ei sovi kaupparatsulle, joka ajaa 80 tuhatta vuodessa.

    Äänestä

kiinahan tunnetusti tekee kopiolla kaikki,

Äänestä

Eiköhän se virhe ole länsimaisten yritysten tekemä? Ovat siirtäneet tuotantonsa halvan orjatyövoiman Kiinaan ja kiinalaiset kopsineet kaiken tarvittavan tietotaidon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahat ja työpaikat menee Kiinaan ja Kiina on Venäjän ystävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu