Pirkanmaalta se alkoi. Nyt ei pyydellä anteeksi. Nyt ei kaduta mitään. Sinimustan hallituksen arvopohja näkyy jo lipputangoissa ja kaduilla. Pian nähdään hakaristilippuja kautta maan, koska tällä menolla se on pian uusi normaali.
https://yle.fi/a/74-20045514
https://yle.fi/a/74-20045514
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ei kyl sinimustat joutuu pyytämään anteeksi....,,,
Kukapa olisi 10 vuotta sitten uskonut, että julkirasistiset ja natsihenkiset persut nousevat jopa hallitukseen. Siinä valossa kehitys näyttää menevän vauhdilla siihen suuntaan, että natsiliput maamme lipputangoissa ovat pian uusi normaali. Kuka sen kehityksen estäisi?
Kukapa olisi 10 vuotta sitten uskonut, että hallituspuolueet keskenään sopivat, kuinka äänestää seuraavissa vaaleissa, jotta natsi-valta olisi saanut jatkua... Sinällään kyllä toisaalta vähän outoa, että Puten luottoporukka Vihreät ja vasemmistoliitto ovat kelkassa mukana? Toki, eihän suomessa oikeistopuolueet ole hallitukseen päässeet koskaan aikaisemmin vaalituloksesta riippumatta...
Aloittaja on erehtynyt. Hallitus kieltää sirppi ja vasaralipun sekä hakaristilipun rasistisina, murhaajien lippuina. Molemmat liput esittävät vasemmistolaisuutta, sen synkintä muotoa ja ovat muistutus II-MS:n aloittajavaltioiden veren tahrimasta historiasta.
Hitlerin ja Mussolinin aikakausi teki ylösnousemuksen - Suomessa !
Onneksi Hit... fanit ovat nyt oppositiossa
Rasistinen hallitus ja uusnatsismin ihannointi luo maallemme synkeän tulevaisuuden!
Rasismi on portti keskitysleireille ja kansanmurhaan. Historia toistaa itseään.
Synkkä ideologia on tehnyt pesänsä hallituspuolueen syviin riveihin. SS.
Onneksi Orpon hallitus on kääntämässä suuntaa paremmaksi, kunhan saa näiltä rasisteilta hieman aikaa alkaa hoitaa omia hommiaan.
Koskas sisäministeri Rantanen ilmoittaa Hennalan keskitysleirin uudelleenavaamisesta?
Onko Kopiopersulla ns. sisäpiiritietoa asiasta?
Ai meinaat, että kaikki persujen poliittiset viholliset ottaisivat Hennalan keskitysleirille joutumisensa pelkkänä vittuiluna?
Kopiopersun natsahtelu se ei ihan pienestä lopu.
Eihän vihreiden kannattajat armeijaa käy juurikin tuosta syystä, koska se on heille "keskitysleiri", missä ei saa pössytellä ja joutuu jopa tekemään "duunia" maamme puolustamiseksi.
Mikä on PS:n isänmaan lippu ?
Persu-Luukkasella valinnan vaikeuksia kenties?
https://i.media.fi/incoming/sv9xwg-387290_.jpg/alternates/FREE_1440/387290_.jpg
Tiluliluliii......
Käkikellossasi vallitsee autio hiljaisuus?
Perussuomalaisille se on siniristilippu valkoisella pohjalla, mutta sinun taitaa olla joku sirppivasara punaisella???
Ben Zyskowics vaatii hakaristi lipun kieltoa Suomessa, mikä törkeä loukkaus sota veteraaneja kohtaan.
Ai meinaat, että veteraanit sympatiseerasivat natseja?
Kopiopersu suorastaan fanittaa natseja. Siitä ei ole kenelläkään enää epäselvyyttä.
Kyllä oppositiolle sovitun vaalivoiton menettäminen eduskuntavaaleissa ottaa näköjään koville... Varsinkin kun heidän kirjoittamiaan viestejä täälläkin lukee, niin kyllähän Purran "paheksutut rasismiviestit" alkaa olemaan iltasatuja näihin verrattuna.
Onneksi suomessa ei ole sinimustaa hallitusta, kun kansa sai, vielä toistaiseksi, äänestämällä vaikuttaa vaalien lopputulokseen... joskin hyvin lähellä jo oltiin tuota toistakin ratkaisua... mutta onneksi koplaus ei vielä onnistunut.
Suomessa on nyt rasistinen natsihenkinen hallitus. Eikö sekään persuille riitä?
ei ole eikä tule sinimustien kadotessa puoluerekisterisät seur. ek vaalien jälkeen tehtyään taas nollatuloksen. Sellainen natsiSuomi (0,1%) iltapäivälehtien kirjoittaessa varmaan tänäänkin natsisaksasta holokausteineen persujen maalittamiseksi?
Mitään muuta vaihtoehtoa oikeistohallitukselle ei ollut siinähän se vitsi jos sellaisesta voi puhua? Demarit, kepu ja vihervasurit piti enemmän kuin hyvän huolen hallitusneuvotteluiden alla siitä, ettei maahan synny muuta kuin oikeistohallitus. Vaalituloksen nollaamiseksi ja sen, ettei oikeistohallitus pääse tekemään kiristyksiä mamupolitiikkaan. Naurettavin yksittäinen toimittaja (IL) joka kärkijoukoissa Purraa demonisoi 15 vanhoilla somekirjoituksilla itse politiikan puskaradiossa listasi mamupoliiikan lieveilmiöitä kuin vannoutunut persu. Persupakkomielteisenä (Hallan julkisesti servaama traumapotilas) huomioistaan huolimatta miten perseelleen Suomessa on kotiuttamiset menneet seuraamuksineen saarnansa jälkeen palasi hyvin kivuttomasti sotimaan persuja vastaan jotka niiden syntymistä pyrkii estämään.
Täytyy myöntää, että Purra on muuttunut vuoden 2015 jälkeen. Entistä rasistisempaan suuntaan. Valitettavasti.
Vihervasemmiston viesti on selvä!Nostakaa vallankumouksen punaiset liput salkoon!