Miksi nazisuomi

antautui syksyllä - 44?

Luvassahan oli mitä ihmeelliisimpiä seikkailuja "suur-suomessa" ja ne venäläisetkin piti orjuuuttaa palvelemaan herra rotua eli "teutoni" nazeja
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se on varmaan ollut järjettömyyden huipentuma että piksuinen suomi hitlerin apuan hyäkkäsi venäään mutta siiehn aikaan.. jotain oli valittava.

Äänestä

Ei Suomi mitään antautunut vaan siirtyi joustavasti liittoutuneiden puolelle....,,,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

antautui syksyllä - 44?

Luvassahan oli mitä ihmeelliisimpiä seikkailuja "suur-suomessa" ja ne venäläisetkin piti orjuuuttaa palvelemaan herra rotua eli "teutoni" nazeja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu