Purra jää Suomen historian siitä että pelasti Suomen täystuholta, jos se nyt yleensä on Marinin jäljiltä mahdollista.
Joka tapauksessa kaikki ne jotka tuntevat kärsivänsä liikaa korjaustoimista, voivat kiittää kaikesta siitä Marinia ja hänen löperöhallitustaan.
Purra on kuin lääkäri joka pelastaa sotaveteraanin hengen amputoimalla tappavan kuolion saaneen raajan.
Marin antaisi kuolion edetä kunnes henki on lähtenyt. Eikä Marinin luoma sotekaan muuhun pysty, paitsi maksamaan kovempaa palkkaa soten demari- ja kepujohtajille sen mukaan mitä lujempaa pystyvät syyttämään kouluja tai persuja.
Purra jää historiaan
21
181
Vastaukset
- Anonyymi
menehän käymään lääkärissä!
- Anonyymi
SDP:n 40Miljardin Velkaa nyt aletaan Maksella !
______ Kiitti Viutusti SDP:n Bile-Sannikka ! ______ - Anonyymi
Maksaako lääkäri Sannin aiheuttamat jättivelat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SDP:n 40Miljardin Velkaa nyt aletaan Maksella !
______ Kiitti Viutusti SDP:n Bile-Sannikka ! ______Natsi uskovainen purra on historiaa lyhytaikainen hihhuli ..
Lokakuussa on uusi hallitus .
- Anonyymi
Purra jää historiaan ainoastaan laitaoikeistolaisena. Henkilö joka unelmoi ampumisesta ja kirjoituksissaan kylvää rasismia, niin ei todellakaan ole lääkäri. Amputoida hän kyllä voi mutta tavoilleen uskollisena. Nyt menee lujaa näiden laitaoikeistolaisten akkojen ollessa äänessä. Eikö persuissa ole ainoatakaan "miestä" joka voisi laittaa "akat" aisoihin. Vai ovatko hiljaa ja antavat "akkojen" tehdä "likaisen" työn. Taitaa olla persut täynnä hyssyköitä miesreppanoita täynnä.
- Anonyymi
Kunniaväkivaltaako suosit?
- Anonyymi
"Reppanoita" tosiaankin. Kun katsoi puoluekokouksen penkkirivejä niin "akat" heilui ja huitoi kun nämä "reppanat" istui päät punaisina. Halla Aho myös penkissä kuin ujo koulupoika posket punaisina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunniaväkivaltaako suosit?
Noin tyhmään kysymykseen ei kannata edes vastata. Persut on persuja.
- Anonyymi
Siis Orpo.... Eihän ole Purran Hallitus😉
- Anonyymi
Persujen itsetunto paisui hallitukseen pääsyn myötä kuin ilmapallo. Ilmapallolle käy huonosti kun se paisuu liikaa. Pum vaan ja jäljellä on pelkkä kuori.
- Anonyymi
Sehän vassareita ituttaakin, että nyt on hallituksessa aikuisia ihmisiä, jotka ei edes kuvittelisi lähtevänsä leikkimään barbileikkejä, kuten bile-Sanna. Sanna jää historiaan peIIenä, joka häpäisi Suomen.
- Anonyymi
Onko aikuisuutta rasismi ja unelmointi ampumisesta.
- Anonyymi
Sanna oli ihan vihree ja vihree hoitamaan mitään asioita. Sanna sai mennä kotiinsa kasvamaan.
Ihme, että ne tuollaisen kakaran laittoivat hoitamaan suomen asioita ja kaikki sitten menikin päin mäntyä.
- Anonyymi
Sanna on ottanut 1/4 Suomen tällä hetkellä olevista veloista. Onhan sekin saavutus.
- Anonyymi
Siinäpä se nyt ollaan asian ytimessä. Rapakuntoinen yhteiskuntamme tarvitsee hallituksen joka hoitaa asiansa. Ei rasisteja sekoilemassa mitä on sanottu tai ollaan sanomassa.
- Anonyymi
Pitäs persuraukan oppia demokratian säännöt. Ulkomaan lainat hyväksyy eduskunta. Turpa tukkoon niiltä jotka häviää äänestyksessä.
Korona ja Ukrainan sota aiheuttivat yllättäviä menoja. Mm venäjän kaasuhanat ja vienti/tuonti menivät kiinni. Suomi selvisi pahoista ajoista ilman konkurssia. Marinin hallitus saavutti jopa työllisyystavoitteensa. Sähkökriisistäkin selvittiin lisäämällä kotimaista säköntuotantoa ja avustamalla liian suuren sähkölaskun saaneita.
- Anonyymi
Purra jää historiaan joskus. Hän jää siksi, kun on niin paljon tehnyt suomen ja suomalaisuuden vuoksi. Hän on fiksu nainen, sen näki jo äänestys tuloksista.
Parempaa ei ole ja ei taida edes tulla koskaan.
Riikka on tehnyt hienoa työtä ja tekee edelleen. Hyvä RIIKKA. Aloitus jäljittelee logiikallaan Trumpin lumoihin langenneen kannattajan tapaa nähdä asiat "tietyssä" valossa. Vastustaja (Marin) on itse piru ja kaiken pahan alku ja juuri, josta pääsee eroon vain vapahtajan (Purra) keinoin. Tämänkin avauksen tekijä, kuten monet muutkin Purran tiukkaan liekaan köytetyt, haluaa tehdä ääri-ilmiöitä tukevasta henkilöstä kaiken pelastavan enkelin.
Marinia kurittavilta persuilta on tarkoitushakuisesti unohtunut sellainen Marinin hallituksen rahaa vaatinut taistelukohde kuin koronapandemia. Ilman radikaaleja lisätoimenpiteitä moni persukin olisi jo kasvamassa koiranputkea.
- Anonyymi
Purra persepeseestä aiheuttaa pahemman laman kuin 90 luvulla.
- Anonyymi
Paras ministeri aikoihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Netta pelkäsi Maisan nappaavan kauramiljanäärin
Samanlaisia naisia tuntuvat muutenkin olevan. Tietää kertoa: https://www.seiska.fi/rikos/kauramiljonaari-jp-kukkosen-ne1667707Harvinaiset kuvat: Iskelmäkuningatar Eini ja Lars-rakas yhdessä juhlimassa "Jotain suurta pienen..."
Iskelmäkuningatar Eini oli tänä vuonna Linnan juhlissa puolisonsa Lars Pajumäen kanssa. Lars-puolisoa ei ole paljon julk412284- 1402259
Se olet todella sinä
En voisi onnellisempi olla ❤️ Se olet oikeasti sinä joka mulle kirjoitellut ❤️ Mulla ollut ihan kamala ikävä sinua ❤️1302088Tietäisinpä mitä sinä haluat
Annat vihjeitä, että haluaisit kenties lähentyä, mutta jos otan askeleen lähemmäs, saan osakseni vain torjuntaa. En tied621588- 621282
- 621263
Miehelle tämä
Voi olla tosi vaikea olla normaalisti kun sinua jos joutuu katsomaan. Olet niin komea.1281232Jodel ei toimi
Aina kun avaan jodelin se vaan crashaa välittömästi? Mitä voin tehä asialle?91202Edellinen alotukseni poistui joten
Uusiksi sama. Hyvää viikonloppua ystävä ja anteeksi kaikesta.1561171