Profetta: Ydinsotaa tulossa eurooppaan

Anonyymi-ap

Mitä HERRAN HENKI ON PUHUNUT Suomelle, uskoville, maailman seurakunnille, PASTOREILLE TÄSSÄ MAASSA, SANOO HERRA HERRA mitä käy nyt tulevaisuudessa, mitä on edessä Euroopassa.
Nyt ennustan: sota laajenee entisestään sitä mukaan mitä länsivallat jakavat aseita Ukrainaan ja se tulee eskaloitumaan ydinsodaksi vuosien saatossa. Tästä on jo profetia Jalmari Taipaleen kautta. Hän näki silloin näyn, kun Hitler nousi valtaan:
Idästä tuli kansa ja lännestä tuli kansa, nin kuin nytkin ja Eurooppa joutui sotaan ja hänelle sanottiin, älä seuraa sitä miestä [Hitleriä], se häviää sodan ja joutuu helvettiin. Sitten hän näki ikäänkuin toisen näyttämön, jälleen talaudellinen tilanne oli hyvin vaikea Euroopassa.
Idästä tuli jälleen kansa ja lännestä ja Eurooppa joutui sotanäyttämöksi ja Euroopassa syttyi sota ja se kesti jonkin aikaa ja sitten Herra Jeesus Kristus tuli hakemaan morsiamen.
OIKEAKSI KOETELLUT PAASTOLLA PASTORI PROFEETTA JARI PASANEN

17

1159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennustat aina vaan sotaa ja kaikkea pahaa. Miten sairas mieli sinulla on?

      • Anonyymi

        Mieleltään sairaat uskottelevat kaltaisilleen sitä mitä oman päänsä harhat, houreet, pelot ja toiveet tuottaa. Olkoonpa asia mikä tahansa, niin kyllähän Raamatusta löytyy sopivia tarinoita niitä tukemaan, puhumattakaan niistä lukemattomista sekopäisistä, itse itseään profeetoiksi nimittäneistä huru-ukoista.


    • Anonyymi

      Nyt näyttää siltä että Venäjä joutuu kostamaan länsimaille toistuvat ohjusiskut Venäjän alueille.

      • Anonyymi

        Suomi on venäjää kohtaan vihamielinen ja suunnittelee itärajan sulkemista. Kysymys kuuluu mikä on venäjän reaktio?


    • Anonyymi

      Jaa, vai että oikeen profeetta koetellut.

      • Anonyymi

        Kyllä se silloin on todeksi uskottava!


    • Anonyymi

      Ydinsodat tulee Raamatun mukaan vasta vaivanaikana ylöstempauksen jälkeen.

      • Anonyymi

        Joo mut se on Raamattu ooks vähä uskovainen 😭


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pikkusta vajaa kaksvuotta niin rupee jytiseen.

    • Anonyymi

      MILLAINEN PASKIAINEN NOIN KEHUU ITSEÄÄN ????

    • Anonyymi

      Humalaisen hemmon houreet jostain ydinsodasta ei kovinkaan paljon vaikuta, erityisesti kun muu maailma on menossa eri suuntaan.

    • Anonyymi

      Onneksi herra on ollut aina systemaattisesti väärässä

    • Anonyymi

      Kamala Devi Harris akronyymi on "K{amala} D{emokraatti} revi Islam rahaa". Wikipedian mukaan Kamala on kristitty baptisti...

    • Anonyymi

      Rakas veljeni herrassa Jari Pasanen, herra käyttää sinua voimallisesti nyt lopunaikoina saat nähdä varmasti vielä paljon uusia näkyjä julkistettavaksi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3459
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      122
      1816
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      275
      1548
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      75
      1457
    5. 77
      1406
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1130
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1126
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      977
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      893
    Aihe