Mitä HERRAN HENKI ON PUHUNUT Suomelle, uskoville, maailman seurakunnille, PASTOREILLE TÄSSÄ MAASSA, SANOO HERRA HERRA mitä käy nyt tulevaisuudessa, mitä on edessä Euroopassa.
Nyt ennustan: sota laajenee entisestään sitä mukaan mitä länsivallat jakavat aseita Ukrainaan ja se tulee eskaloitumaan ydinsodaksi vuosien saatossa. Tästä on jo profetia Jalmari Taipaleen kautta. Hän näki silloin näyn, kun Hitler nousi valtaan:
Idästä tuli kansa ja lännestä tuli kansa, nin kuin nytkin ja Eurooppa joutui sotaan ja hänelle sanottiin, älä seuraa sitä miestä [Hitleriä], se häviää sodan ja joutuu helvettiin. Sitten hän näki ikäänkuin toisen näyttämön, jälleen talaudellinen tilanne oli hyvin vaikea Euroopassa.
Idästä tuli jälleen kansa ja lännestä ja Eurooppa joutui sotanäyttämöksi ja Euroopassa syttyi sota ja se kesti jonkin aikaa ja sitten Herra Jeesus Kristus tuli hakemaan morsiamen.
OIKEAKSI KOETELLUT PAASTOLLA PASTORI PROFEETTA JARI PASANEN
Profetta: Ydinsotaa tulossa eurooppaan
17
1179
Vastaukset 17
- Anonyymi
Ennustat aina vaan sotaa ja kaikkea pahaa. Miten sairas mieli sinulla on?
- Anonyymi
Mieleltään sairaat uskottelevat kaltaisilleen sitä mitä oman päänsä harhat, houreet, pelot ja toiveet tuottaa. Olkoonpa asia mikä tahansa, niin kyllähän Raamatusta löytyy sopivia tarinoita niitä tukemaan, puhumattakaan niistä lukemattomista sekopäisistä, itse itseään profeetoiksi nimittäneistä huru-ukoista.
- Anonyymi
Nyt näyttää siltä että Venäjä joutuu kostamaan länsimaille toistuvat ohjusiskut Venäjän alueille.
- Anonyymi
Suomi on venäjää kohtaan vihamielinen ja suunnittelee itärajan sulkemista. Kysymys kuuluu mikä on venäjän reaktio?
- Anonyymi
Jaa, vai että oikeen profeetta koetellut.
- Anonyymi
Kyllä se silloin on todeksi uskottava!
- Anonyymi
Ydinsodat tulee Raamatun mukaan vasta vaivanaikana ylöstempauksen jälkeen.
- Anonyymi
Joo mut se on Raamattu ooks vähä uskovainen 😭
- Anonyymi
Scary Movie 3 - Father Muldoon
https://www.youtube.com/watch?v=PxaYZT9DpdM - Anonyymi
Sandor Clegane Saves Sansa Stark's Life - Game of Thrones
https://www.youtube.com/watch?v=45HLQ3DJoGo - Anonyymi
Anxiety X Blood And Bone
https://www.youtube.com/watch?v=ftkmRaRUK1I - Anonyymi
Pikkusta vajaa kaksvuotta niin rupee jytiseen.
- Anonyymi
MILLAINEN PASKIAINEN NOIN KEHUU ITSEÄÄN ????
- Anonyymi
Humalaisen hemmon houreet jostain ydinsodasta ei kovinkaan paljon vaikuta, erityisesti kun muu maailma on menossa eri suuntaan.
- Anonyymi
Onneksi herra on ollut aina systemaattisesti väärässä
- Anonyymi
Kamala Devi Harris akronyymi on "K{amala} D{emokraatti} revi Islam rahaa". Wikipedian mukaan Kamala on kristitty baptisti...
- Anonyymi
Rakas veljeni herrassa Jari Pasanen, herra käyttää sinua voimallisesti nyt lopunaikoina saat nähdä varmasti vielä paljon uusia näkyjä julkistettavaksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1331795Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois233894Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.144871Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!36792- 75780
- 55741
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47737- 85661
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä65641Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29561