Kun Purran epäonnistunut budjetti tuli julkisuuteen, niin täällä alkaa taas laulu Sannasta. Koettakaa nyt hyvät persut ymmärtää, että Orpo on nyt pääministeri ja rahakirstun vartijana pitäisi toimia "se ei meille käy"-Purra.
Naurattaa nää palstapersut
Anonyymi-ap
7130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oikeassa olet, tarvitaan paljon kovempia leikkauksia kuin hallitus suunnittelee.
Katso miten Purra kun ajaa kaksilla rattailla...
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Lisää punakynää vaan, Riikalla hyvä alku, mutta leikkaukset pitää vielä ainakin tuplata tai triplata. Johan tässä makoilijoita on hyysätty ihan tarpeeksi.
Kohta lähtee Kelan sponsoroimat nettiyhteydet pahimmilta palstavassareilta, niin vähän rauhoittuu tämäkin.
Tuo Sanna-aloitusten suoltaminen toimi aikaisemmin, mutta lähinnä naurattaa nyt. Persujen trollaus tehoaa näköjään vain silloin, kun puolue on oppositiossa.
Sanna on kova tyttö, kun pystyy oppositiosta käsin ohjata budjettia.
Voipa Riikan naama punottaa, kun joutuu selittelemään, miksi hallitus lisää valtion menoja yli 3:lla mijardilla, kun piti leikata 6 miljardia.
Täh? Budjetti on ehdotus ja vasta esitelty ja sinä länkytät, että se on epäonnistunut xD Onko sulla aivojen tilalla Stalinin vasemman jalan saapas?