On kai olevinaan nykyisin jokin feminismin mafiooso latoessaan verhottuja uhkauksiaan somessa. Olisi pysynyt vain filtteriselfieissä ja panoliiketansseissa. Kun toimittaja soittaa ja kysyy asiasta, niin lyö luurin korvaan. Meni kai jauhot suuhun siinä vaiheessa.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Prinsessa ladybos.
- Anonyymi
Syö sinä junttipersu paskaa siellä tuhannen asukkaan kylässä
- Anonyymi
Hupsista keikkaa kun meni ihon alle. Ei ole minun syy jos Marin käyttäytyy kuin LADYBOS. Voit tuon eritteen syödä ihan itse. Asun keskellä kaupunkia merinäköaloineen. Ihan omassa asunnossa.
- Anonyymi
Olipa törkeä nainen joka ei puolusta naista , olipa asia kuinka typerä tahansa .
Hyvä Sanna , Helvettiin semmoiset naiset !- Anonyymi
Sinne helvettiin voit joutua sinäkin.
- Anonyymi
Nyt kaikki siskot tukemaan Tyttiä uuden työpaikan haussa.
- Anonyymi
Iltasanomilla on jutuista puute kun jokapäivä pitää kirjoittaa vanhoja juttuja keski ikäisen naisen asuvalinnoista.Oli virkistävää lukea Jyrki Lehtolan kolumni Jumala armahtaa .... joskus pitää sanoa ääneen niinkuin vanhassa sadussa että keisari on vaatteiton. Turha on ruokkia yksittäisen ihmisen narsismia.Joskus lehdet juuttuvat yhden ihmisen palvontaan, miksi pitää kirjoittaa aina sanalla entinen ministeri eikö riitä että kirjoitetaan nykyinen tilanne esim. kansanedustaja.Annetaan uusien tuulien puhaltaa ja jätetään nämä alakoulumaiset kertaukset pois lehtien sivuilta me lukijat olemme kyllästyneitä niihin ja lehden taso laskee uutisten välittäjänä juorulehden tasolle.
- Anonyymi
Marin edustaa wokeisma ei feminismiä.
- Anonyymi
Kritiikki on kiellettyä kun nainen on asialla , parhaana esimerkkinä minunmielestä käy suomen historian huonoin presidentti Tarja Halonen joka olisi kuulunut lytätä toilailuistaan .
- Anonyymi
Marin edustaa äärikommunismia.
- Anonyymi
Jos joku politiikan toiselta laidalta olisi ruvennut jakelemaan kanssaihmisilleen paikkoja helvetissä, vihervasemmistomedia olisi laukaissut täyslaidalliseen, ja saattaisi valtakunnansyyttäjäkin teroittaa jo kynäänsä.
- Anonyymi
Valtakunnallisen päättäjän tulikivenkatkuinen usutus naisille suosia naisia voi johtaa yhdenvertaisuuslain ja tasa-arvolain vastaisiin menettelyihin, kun naispuolinen viranhaltija tai muu vallankäyttäjä kehotuksen mukaisesti käyttää valtaansa miehiä sukupuolen perusteella syrjivästi. Ihmettelen, että entisen pääministerin ja vielä lausunnon antamisen hetkellä merkittävän puolueen puheenjohtajana toimineen henkilön julkinen ulostulo on sivuutettu kovin vähällä keskustelulla ja ilman vaatimuksia siitä, että sos.dem puolue sanoutuu irti tuollaisesta sukupuolisesta syrjinnästä.
- Anonyymi
Ei kuntatason toiminnassa vielä kovin räikeitä syrjintätilanteita pääse syntymään. Valtionhallinnossa asia on toinen, ja vaikka siellä on tasokas omavalvonta ja valitusoikeus, on syrjivän toiminnan mahdollisuus olemassa, ja syrjinnän seuraukset voivat olla tuntuvat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kuntatason toiminnassa vielä kovin räikeitä syrjintätilanteita pääse syntymään. Valtionhallinnossa asia on toinen, ja vaikka siellä on tasokas omavalvonta ja valitusoikeus, on syrjivän toiminnan mahdollisuus olemassa, ja syrjinnän seuraukset voivat olla tuntuvat.
Kyllä kunnallisessakin toiminnassa voi ilmetä hyvinkin räikeitä syrjintätilanteita. Mutta erityisen hankalia ovat hienovaraiset syrjintätilanteet, joissa päättäjällä on asianmukaista harkintavaltaa ja syrjinnän tunnistaminen asianmukaisen harkinnan keskeltä on vaikeaa. Esimerkiksi henkilövalinnoissa eri tavoin meritoituneiden hakijoiden keskinäinen ansiovertailu voi olla hyvinkin tulkinnanvaraista. Jos asian esittelijä tai päättäjä toimii sos.dem. entisen puheenjohtajan ohjeen mukaan edistäen ensisijaisesti naisten urakehitystä hakijoiden yhdenvertaisen kohtelun sijaan, vaikea voi olla osoittaa syrjintää todeksi ja työlästä on lähteä päätöstä riitauttamaan. Vastaavasti, jos opettaja antaa tytöille parempia arvosanoja kuin vastaavaan osaamistasoon yltäneille pojille, syrjintäähän sekin on, mutta vaikea näitä tapauksia on riitauttaa. Mielestäni kaikkinainen syrjintään kehottaminen on edesvastuutonta. Sos.demien tulisi irtisanoutua selväsanaisesti tuollaisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641230
- 1081215
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
- 60544