Yhä useampi on kusessa velkojen kanssa...

Minuakin vituttaisi jos olisin tehnyt velkaa ja joutuisin sen kanssa elämään...ha ha haaahaa..
6146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kukaan ei tiennyt, mihin paskaan tuo osaamaton hallitus Suomen vei.

Äänestä
  • Rehellisesti: Jokainen on itse ottanut ne henk.kohtaiset velat.Valtion velat on erikseen,

    Äänestä

Mikä vika velassa on.
Ostin sijoitusasuntoja ja otin velkaa niihin, tosin ne tulee maksettua pois nyt parin kuukauden päästä.
Otin myös uutta lainaa remonttia varten ja maksan ne pois viimeistään vuodenvaihteessa.
Laina on ihan ok työkalu kun ssitä otetaan järkevästi ja harkitusti ja lainaraha tulee aina sijoittaa sellaiseen joka tuottaa sen takaisin.
Syömävelkaa ei kannata ottaa.

Äänestä
  • Totta. Se että ottaa 600000 euroa velkaa ensimmäiseen asuntoonsa jollain 4000- 5000 euron kuukausituloilla.... ihan oma vika jos joutuu kuseen.

    Äänestä

Kohta tulee velattomuusvero, että älä nuolaise vielä.

Äänestä

Varttihuumoria sähköisesti. Rahanahneet ei muuten tykkää lainkaan mikäli heille nauretaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minuakin vituttaisi jos olisin tehnyt velkaa ja joutuisin sen kanssa elämään...ha ha haaahaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu